• Informacje na temat:

  ubezpieczenie zdrowotne co to jest

Artykuły na temat: ubezpieczenie zdrowotne co to jest
 • Ubezpieczenie zdrowotne na podróż – czy warto?

  Sezon urlopowy właśnie się zaczyna. Wielu z nas wybiera się na zagraniczne wycieczki, aby zrelaksować się, wypocząć, spędzić trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na wakacjach chcemy oderwać się od obowiązków, odprężyć się i co najważniejsze – czuć się bezpiecznie. Warto zatem zadbać o dobrą polisę ubezpieczeniową, aby problemy zdrowotne nie zepsuły nam wakacji.

 • Ubezpieczenia ważne dla rodziny

  ...nawet nazywają się tak samo. Dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku towarzystw. W razie wypadku Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) najczęściej dołączane jest do innych(...) z odszkodowania. Jeżeli szkoda jest niższa od kwoty franszyzy, ubezpieczony nie otrzyma odszkodowania. OC w życiu prywatnym To ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które chroni przed skutkami...

 • Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

  Sezon wakacyjny w pełni. Część Polaków ma już swój urlop za sobą, a inni już nie mogą się doczekać zbliżającego się wielkimi krokami wyjazdu. Widnieje przed Tobą wizja zagranicznej podróży? Najwyższa pora odpowiednio się do niej przygotować. Czy aby na pewno o wszystkim pomyślałeś i wykupiłeś polisę turystyczną uwzględniającą ubezpieczenie kosztów leczenia? Jeśli nie to dobra chwila, żeby...

 • Warto wykupić ubezpieczenie

  ...przez biura podróży. Mają one obowiązek zapewnić ubezpieczenie w cenie imprezy turystycznej. Są to jednak najtańsze polisy, zapewniające bardzo podstawową ochronę. W zasadzie żadna z nich nie(...) polisy - patrząc na koszt całego wyjazdu - nie jest wysoki. To dosłownie kilka złotych dziennie - 60 -120 zł za dwutygodniowy wyjazd. Suma ubezpieczenia powinna wynieść ok. 200 tys. zł. To powinno pokryć...

 • Ubezpieczenie na narty: Oszczędność czy zbędny wydatek?

  Wydawana przez NFZ karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii zgodnie z obowiązującymi w nich przepisami. A to oznacza, że niektóre z tych kosztów, np(...) wykupić ubezpieczenie turystyczne.

 • Dlaczego warto być minimalistą

  Nie masz torebki Chanel? Nie szkodzi. Modniejszy jest teraz jej brak. Skromne życie stało się popularne jak triatlon i bieganie. Oszczędność w nowej, modnej odsłonie to minimalizm i ma na świecie rosnące grono fanów. Ma też swoich celebrytów, którzy na oszczędzaniu zarabiają. Uwaga! Wielu zaczęło przygodę z minimalizmem od wietrzenia szaf. Ku przemyśleniu w czasie wiosennych porządków.

 • Polacy zadowoleni z opieki zdrowotnej?

  ...46 proc. Polaków jest niezadowolonych z opieki zdrowotnej w Polsce - wynika z najnowszego raportu CBOS.

 • Pacjent ma swoje prawa!

  Nie zawsze pamiętamy, jakie badania nam przysługują z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego i w jakich sytuacjach specjalista ma obowiązek je zlecić. Aby uniknąć nieporozumień, lepiej sprawdzić to, zanim wybierzemy się do przychodni.

 • ​Wakacje z polisą na wszelki wypadek

  Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie kosztów leczenia i utraty bagażu się opłaca? Warto wydać pewną sumę, by mieć spokojną głowę i wypoczywać bez przeszkód.

 • Jestem kobietą i dbam o siebie

  W pierwszym tygodniu marca 2014 roku rozpoczął się pierwszy etap kampanii "Jestem kobietą i dbam o siebie". Adresatami akcji są wszystkie Polki dbające o zdrowie własne oraz swojej rodziny.

Dyskusje na temat: ubezpieczenie zdrowotne co to jest
 • Re: Mam umowę śmieciową i nie zamierzam tego zmienić!

  Ludzie po co sie burzyć . Jakas pała napisała prowokacje ,wiec szkoda piany na takie teksty. Wiadomo ze śmieciówka to ZERO !!! Ja mam umowe "smieciowa" i wcale zle nie jest. Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje szerszy zakres leczenia niz z NFZ. Do tego urlopu mam 25 dni w roku od samego poczatku jak zaczalem pracowac. Umowy tego typu wcale zle nie sa. Mam elastyczny czas pracy.

 • Re: Kto cię dobrze zbada?

  ...koszt lekarza medycyny konwencjonalnej to 1000 zł rocznie. Chorujesz, czy nie, i tak płacisz. Do tego leki... czy to jest tak bardzo tanie? Jeżeli dodamy do tego comiesięczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne, to już jest mała fortuna.

 • Re: Czy palacz powinien leczyć się "sam"?

  Durne komusze pomysły. W normalnych okolicznościach ubezpieczenie zdrowotne powinno być dobrowolne i prywatne a składkę ustalałby ubezpieczyciel na podstawie nawyków zdrowotnych ubezpieczonego (a jak by się te nawyki zmieniły - o nie, nie byłoby już, że mleko jest zdrowe, tak jak w reklamach sponsorowanych przez ministerstwo rolnictwa, wtedy liczyłyby sie fakty naukowe a nie zysk ze sprzedarzy

 • Re: Małżeństwo Trumpów przechodzi kryzys?

  Oglądałam program o USA i tam wypowiadali się Amerykanie, mówili ze Obama care jest dobre...wiem ze ubezpieczenie zdrowotne nie jest obowiązkiem w USA , ja żuje w De i tutaj jest obowiązkowe, choć tez jest pewien procent bez...

 • Re: Szpitale nie znają litości!

  ubezpieczenie zdrowotne napewno zuzylibysmy je bardziej sensownie i pozytecznie a wtedy personel szpitali musialby sie pozadnie wziac w garsc i naprewde pracowac a nie obijac bo inaczej...kasa pusta(...) moga i maja prawo dopominac sie, zglaszac dolegliwosci i byc traktowani z godnoscia czlowieka... Pewnie, trafi sie gbur lekarz....mruk....ale jesli jest dobrym specjalistaa gburowatosc jest jego

 • Re: Wybrzeże w Kasamil. Albania

  Albania jest nieco tańsza niż Grecja, przynajmniej jeśli chodzi o noclegi. Drogi są kiepskie i kierowcy słabo stosują zasady ruchu drogowego. Dla mnie lepsza Grecja, paszportu nie trzeba, wystarczy dowód osobisty, ubezpieczenie zdrowotne też jest ważne, płaci się w euro no i Grecy są bardziej cywilizowani od Albańczyków.

 • Re: Monika Mrozowska ma nowego partnera

  przyrost jest wazny bo te dzieci pracuja na emerytury nasze. Zreszta czepiacie sie 500 +, W Anglii zus to okolo £600 czyli 3 tys zlotych na caly rok. im mniej godzin przepracowny tym mniejszy zus. W Polsce to 1500 na mc niezaleznie od przychodu. gdzie sa te pieniadze,za 1500 zl miesiecznie to uzbiera sie na dobra emeruture i ubezpieczenie zdrowotne.

 • Re: Ból szyi lub karku - nie lekceważ go!

  Płacę za ubezpieczenie zdrowotne 450 zł miesięcznie (z mojej kieszeni) i jeszcze mam zapłacić 1000 zł. A z czego? W wolnych zawodach nie ma się co miesiąc po 4.000 zł średniej krajowej, tylko wpływy są, gdy jest zlecenie (umowa o dzieło), a opłaty trzeba płacić, coś zjeść, czymś się umyć, wyprać. Nie ma lekko. I to, że ma się wyższe wykształcenie nic nie zmienia.

 • Re: 5 mitów na temat raka czyli jak „oswoić” chorobę nowotworową?

  sa za biedni na nowoczesne leczenie ,a co dopiero na dodatkowe ubezpieczenie. Choruje i wiem jak kosztowne jest leczenie,nie stac mnie na drogie leczenie,wiec wiem ze moje zycie bedzie krotsze,smutne to wszystko,jestesm wsciekla i bezsilna na ignoracje rzadzacych,ich stac na luksusy a nas chorych nawet na lepsze lekarstwa nie stac,choc placimy skladki zdrowotne,podatki itd.

 • Re: Nic, zupełnie nic

  3 dzieci (comiesięczny zasiłek, becikowe, bezpłatna nauka polskiego, ubezpieczenie zdrowotne, szkoła etc.), po czym w tym roku szwagierka stwierdziła, że lepiej jej będzie w Niemczech. Tam(...) nie tylko jest to możliwe, ale nagminne. Mam o tym wiedzę z pierwszej ręki. Z rodziny mojego męża przyjechało do różnych krajów europejskich kilkadziesiąt osób, tylko kilka było bezpośrednio