• Informacje na temat:

  ubezpieczenie zdrowotne

Artykuły na temat: ubezpieczenie zdrowotne
 • Ubezpieczenie zdrowotne na podróż – czy warto?

  Sezon urlopowy właśnie się zaczyna. Wielu z nas wybiera się na zagraniczne wycieczki, aby zrelaksować się, wypocząć, spędzić trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na wakacjach chcemy oderwać się od obowiązków, odprężyć się i co najważniejsze – czuć się bezpiecznie. Warto zatem zadbać o dobrą polisę ubezpieczeniową, aby problemy zdrowotne nie zepsuły nam wakacji.

 • Ubezpieczenia ważne dla rodziny

  Ubezpieczenie na życie chroni ciebie i bliskich Ubezpieczenie to pozwala zabezpieczyć rodzinę po naszej śmierci oraz zapewnić nam środki finansowe w razie choroby. Kilka rodzajów polis(...) nawet nazywają się tak samo. Dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku towarzystw. W razie wypadku Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) najczęściej dołączane jest do innych...

 • Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

  Sezon wakacyjny w pełni. Część Polaków ma już swój urlop za sobą, a inni już nie mogą się doczekać zbliżającego się wielkimi krokami wyjazdu. Widnieje przed Tobą wizja zagranicznej podróży? Najwyższa pora odpowiednio się do niej przygotować. Czy aby na pewno o wszystkim pomyślałeś i wykupiłeś polisę turystyczną uwzględniającą ubezpieczenie kosztów leczenia? Jeśli nie to dobra chwila, żeby...

 • Warto wykupić ubezpieczenie

  ...przez biura podróży. Mają one obowiązek zapewnić ubezpieczenie w cenie imprezy turystycznej. Są to jednak najtańsze polisy, zapewniające bardzo podstawową ochronę. W zasadzie żadna z nich nie(...) internetowym porównywarkom. Przez internet można także wykupić wybraną polisę. Wiele osób planujących samodzielną wyprawę za granicę, uważa, że wystarczy im Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego...

 • Ubezpieczenie na narty: Oszczędność czy zbędny wydatek?

  Wydawana przez NFZ karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii zgodnie z obowiązującymi w nich przepisami. A to oznacza, że niektóre z tych kosztów, np(...) wykupić ubezpieczenie turystyczne.

 • Polacy zadowoleni z opieki zdrowotnej?

  ...46 proc. Polaków jest niezadowolonych z opieki zdrowotnej w Polsce - wynika z najnowszego raportu CBOS.

 • Pacjent ma swoje prawa!

  Nie zawsze pamiętamy, jakie badania nam przysługują z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego i w jakich sytuacjach specjalista ma obowiązek je zlecić. Aby uniknąć nieporozumień, lepiej sprawdzić to, zanim wybierzemy się do przychodni.

 • ​Wakacje z polisą na wszelki wypadek

  Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie kosztów leczenia i utraty bagażu się opłaca? Warto wydać pewną sumę, by mieć spokojną głowę i wypoczywać bez przeszkód.

 • Pomoc medyczna w nocy, weekend lub święta

  W każdej z tych sytuacji możesz skorzystać z pomocy lekarza i pielęgniarki w ramach tzw. nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Gdzie należy się zgłosić?

 • Prawa pacjenta w przychodni

  Każdy, kto ma ubezpieczenie zdrowotne, może się bezpłatnie leczyć w placówkach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Na co możemy w nich liczyć, czego możemy się domagać?

Dyskusje na temat: ubezpieczenie zdrowotne
 • Re: Mam umowę śmieciową i nie zamierzam tego zmienić!

  Ludzie po co sie burzyć . Jakas pała napisała prowokacje ,wiec szkoda piany na takie teksty. Wiadomo ze śmieciówka to ZERO !!! Ja mam umowe "smieciowa" i wcale zle nie jest. Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje szerszy zakres leczenia niz z NFZ. Do tego urlopu mam 25 dni w roku od samego poczatku jak zaczalem pracowac. Umowy tego typu wcale zle nie sa. Mam elastyczny czas pracy.

 • Re: Seksowna bez względu na wiek

  Wszystkie beda mialy wymówki. A skladki na ubezpieczenie zdrowotne coraz wyższe.

 • Re: przychodnie rodzinne warszawa

  CITYMED świadczy nieodpłatną opiekę medyczną w ramach kontraktu z NFZ na podstawową opiekę zdrowotną. Aby zostać naszym pacjentem musisz najpierw wypełnić formularz deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej. Przy składaniu deklaracji należy również okazać dowód potwierdzający opłacanie składek na powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Przychodnia CITYMED ( osoby dorosłe) przy ul

 • Re: Osiem objawów raka, które często ignorujemy

  Jak nie masz pojecia to nie pisz!!! Minimalne ubezpieczenie zdrowotne na miesiac w ZUS to 297,28- plus do tego ubezpieczenie chorobowe i wypadkowe.

 • Re: Czy palacz powinien leczyć się "sam"?

  Durne komusze pomysły. W normalnych okolicznościach ubezpieczenie zdrowotne powinno być dobrowolne i prywatne a składkę ustalałby ubezpieczyciel na podstawie nawyków zdrowotnych ubezpieczonego (a jak by się te nawyki zmieniły - o nie, nie byłoby już, że mleko jest zdrowe, tak jak w reklamach sponsorowanych przez ministerstwo rolnictwa, wtedy liczyłyby sie fakty naukowe a nie zysk ze sprzedarzy

 • Re: Dłużej z tobą nie wytrzymam

  Aż do śmierci... Trochę wcześniej też zostaniesz "balastem" i o ile nie odłożyłaś sobie na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, to zostaniesz prawdziwym balastem dla NFZ.

 • Re: Szpitale nie znają litości!

  ubezpieczenie zdrowotne napewno zuzylibysmy je bardziej sensownie i pozytecznie a wtedy personel szpitali musialby sie pozadnie wziac w garsc i naprewde pracowac a nie obijac bo inaczej...kasa pusta

 • Re: Jak się leczyć bezpłatnie gdy nie masz pracy

  Ubezpieczenie zdrowotne powinno być bezpłatne dla każdego obywatela bez wyjątku - bez żadnych UP, MOPS, GOPS, itp.. Dlaczego? Kryminaliści siedzący w więzieniach je mają, to dlaczego człowiek niebędący kryminalistą musi za nie płacić!? Totalny idiotyzm!

 • Re: Między dobrem a złem

  Jeżeli temu Panu tak głęboko na sercu leży dobro innych to może powie ile płaci podatku (te pieniądze poprawią "dobro" innych), w jakiej wysokości opłaca ZUS i ubezpieczenie zdrowotne (te natomiast wpłyną na wysokość jego emerytury - godnej)? Wesołych Świąt.

 • Re: Kto cię dobrze zbada?

  ...koszt lekarza medycyny konwencjonalnej to 1000 zł rocznie. Chorujesz, czy nie, i tak płacisz. Do tego leki... czy to jest tak bardzo tanie? Jeżeli dodamy do tego comiesięczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne, to już jest mała fortuna.