• Informacje na temat:

  tworzenie obrazu plyty

Artykuły na temat: tworzenie obrazu plyty
 • Kameralna odsłona Festiwalu Muzyki Filmowej

  "A Letter to Mr. Desplat", "Prometheus", "A Letter to Mr. Newman", "The Island" z bestsellerowej płyty "Cinematic Piano" Aleksandra Dębicza oraz filmowe przeboje Bronisława Kapera i Henryka Warsa w eksperymentalnych aranżacjach Pawła Kaczmarczyka i Audiofeeling Trio - trzeci wieczór 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie wypełni niezwykle klimatyczna, kameralna muzyka filmowa.

 • Maria Peszek: Maria bez awarii

  Jest artystką totalną, w to, co tworzy i śpiewa, wchodzi całą sobą, emocjonalnie, osobiście. Efekt? Po płycie "Maria Awaria" był skandal. "Jezus Maria Peszek" skończyła się depresją, załamaniem nerwowym, z którego wychodziła miesiącami. Teraz jest "Karabin", protest przeciwko wszechobecnej nienawiści. I znów jedni jej grożą, drudzy piszą, że te piosenki pomagają w życiu. Ale ona jest już odporna. Maria Peszek mówi nam, jak znalazła się po jasnej stronie.

 • Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia

  "Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia" - jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów twórczości jednego z najbardziej znanych polskich artystów, który został tragicznie zamordowany w swoim mieszkaniu na warszawskim Służewiu. W książce można znaleźć wspomnienia o Zdzisławie Beksińskim, które w rozmowie z Jarosławem Mikołajem Skoczeniem przytacza Wiesław Banach, wieloletni przyjaciel Beksińskiego, a obecnie dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku. Ponadto w książce znajdują się...

 • Stankiewicz: Nie przywiązuję się do rzeczy

  ..." i w teledysku do promującej ją piosenki "Schyłek lata" kryło się coś więcej niż tylko chęć "podgrzania atmosfery"? - Nic się nie kryło prócz chęci stworzenia ślicznego obrazu. Zaprosiłam do współpracy...

 • Człowiek - paradoks

  Angielski folkowiec zakochany w Paryżu Charlie Winston dał się poznać szerszej publiczności za sprawą przeboju "Like A Hobo" z płyty "Hobo". Teraz prezentuje nowy album "Running Still".

 • Przemijanie? Mnie nie dotyczy!

  .... Zdobyłam więc wentylator do rozpraszania dymów, ale człowiek od emisji obrazu uznał, że "to jest brzydkie i psuje mu obrazek". W takich chwilach czuję rozczarowanie. W krajach rozwiniętych sztuczny...

 • Tomek Makowiecki

  ..."Piosenki na nie" to drugi album Tomka Makowieckiego i towarzyszącego mu zespołu. Płyta ma szczególny charakter - muzyk chciał bowiem, co sugeruje tytuł albumu, odciąć się od obrazu "dziecka Idola", jaki ciągnął się za nim od pierwszej edycji tego popularnego programu.

 • "20 000 dni na Ziemi" - filmowy portret Nicka Cave'a

  Od 31 października w kinach "20 000 dni na Ziemi", wyjątkowy filmowy portret Nicka Cave’a, jednego z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu.

 • FMF kameralnie

  Trzeci dzień 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie był niezwykle intensywny. Zaczęliśmy tradycyjnie - od warsztatów w ramach Master Classes i otwartych spotkań dla publiczności, których gośćmi byli m.in. Vasco Hexel z Royal College of Music w Londynie, Richard Bellis - laureat nagrody Emmy za wybitną kompozycję muzyczną do miniserialu "To" wg Stephena Kinga, Joseph Trapanese - autor ścieżki dźwiękowej do "Tronu: Dziedzictwa", Cliff Martinez znany m.in. ze zjawiskowej ścieżki dźwiękowej do...

 • Bestsellery Empiku 2018 - z rozmachem i demokratycznie

  Wymowne westchnięcia, kręcenie nosem, albo (w skrajnych przypadkach) głośno wyrażana dezaprobata. Tak od 20 lat wyglądają reakcje krytyków po ogłoszeniu laureatów Telekamer – nagród przyznawanych przez widzów, wybierających swoich ulubionych aktorów, ukochane seriale czy wzbudzające najwięcej emocji programy telewizyjne.