• Informacje na temat:

  tampon czy podpaski

Artykuły na temat: tampon czy podpaski
 • Zdrowa alternatywa dla tamponów

  Każda kobieta w trakcie menstruacji pragnie czuć się komfortowo. A o to wcale niełatwo! Propozycje środków higienicznych dla kobiet są ograniczone do dwóch: podpasek i tamponów. A co, jeśli żadne z nich nie spełnia naszych oczekiwań?

 • Czy podpaski i tampony są bezpieczne dla twojego zdrowia?

  Topmodelka Lauren Wasser straciła obie nogi w wyniku zespołu wstrząsu toksycznego (TSS), którego przyczyną był tampon. TSS, choć występuje bardzo rzadko, może mieć dramatyczne skutki. Jak więc wybrać tampony, by były bezpieczne? I jak bezpiecznie ich używać?

 • Z czego zrobione są podpaski i tampony, których używasz?

  Cierpiała na tak silne alergie intymne, że lekarze zabronili jej używać tamponów. Wtedy Helena Kristensen, duńska pielęgniarka i położna, wpadła na pomysł stworzenia marki GingerOrganic, czyli tamponów i podpasek z bio bawełny, które nie uczulają i nie powodują infekcji. Bez chloru, toksycznych barwników i sztucznych aromatów.

 • Organiczne, nieuczulające podpaski i tampony GingerOrganic

  ...intymnych. Konwencjonalne podpaski i tampony wytwarza się głównie z mieszanki bawełny i celulozy drzewnej, natomiast wybiela się je za pomocą chloru. Niestety w procesie wybielania wydzielają się dioksyny(...) produkty, nie znając ich składu. Dr Kurowska cieszy się jednak, że można już znaleźć na polskim rynku podpaski, tampony i wkładki z organicznej, certyfikowanej bawełny, bez chemii, chloru i pestycydów...

 • Babskie sprawy

  Co jest lepsze: tampon czy wkładka? A jeśli podpaska, to jaka? Może ekologiczna? Nowością są kubeczki menstruacyjne. Co to takiego? Radzimy, czym powinnyśmy się kierować przy wyborze produktów chłonnych.

 • Tampony z marihuaną na bóle menstruacyjne?

  ...​Kosmetyki i wyroby medyczne zawierające dodatek konopi indyjskich stają się coraz bardziej popularnym sposobem leczenia bólu i wielu innych schorzeń. Czy tampony z marihuaną przyniosą ulgę kobietom cierpiącym na bóle miesiączkowe?

 • Higiena okolic intymnych: Jak i dlaczego należy o nie dbać

  Troska o dobre zdrowie i samopoczucie to nie tylko regularne badania, zdrowa dieta i systematyczne ćwiczenia, ale również dbałość o podstawowe zasady utrzymania swojego ciała w czystości. Higiena wrażliwych okolic intymnych wymaga szczególnej uwagi i odpowiednich kosmetyków. O czym warto pamiętać podczas pielęgnacji?

 • Zaburzenia miesiączkowania. Kiedy są groźne?

  ...potrzebujesz ich więcej, musisz stosować równocześnie tampon i bardzo chłonne podpaski, a nawet sięgać po środki takie jak wata czy pieluchy dla dorosłych, powinnaś skontaktować się z lekarzem. Zbyt(...)Podczas każdej miesiączki kobieta traci od dwóch do sześciu stołowych łyżek krwi. Oczywiście to tylko szacunki - część regularnie miesiączkujących kobiet traci podczas okresu więcej krwi. Kiedy więc...

 • Siedem pytań o… higienę intymną

  ...stosować dopochwowy preparat probiotyczny. À propos miesiączki - wiele kobiet ciągle odczuwa lęk przed używaniem tamponów z powodu ryzyka wstrząsu toksycznego. Czy takie historie rzeczywiście się zdarzają(...) Czy ta strefa faktycznie wymaga specjalnego traktowania? - Do higieny intymnej wystarczy bieżąca woda i bidet, który w Polsce, niestety, nie cieszy się popularnością. Kluczowa jest też technika...

 • Nie dotykamy skóry twarzy brudnymi rękoma, nie dopuszczamy do powstania na niej podrażnień , a każdą krostkę, będącą objawem stanu zapalnego, natychmiast staramy się zwalczyć. Dlaczego w taki sam pieczołowity sposób nie miałybyśmy zatroszczyć się o skórę okolic intymnych?

Dyskusje na temat: tampon czy podpaski
 • Re: Cztery sposoby na bolesny okres

  Mam znacznie mniej bolesne okresy, od kiedy używam kubeczka menstruacyjnego z drogerii betterland. Do tego nie muszę rezygnować z cotygodniowego wyjścia na basen, bo to dużo wygodniejsze i bardziej higieniczne rozwiązanie niż podpaski czy tampon.

 • Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3 etapy życia kobiety

  podpaska wchłania krew odrazu:/ chyba, ze ty masz jakąś dziwną krew:/ używając dobrych podpasek (czasem zdarza się tamponów) nigdy nie miałam problem z "wylewaniem się":/ dla mnie żadna różnica, czy tampony czy podpaski. jedynie na basenie, czy plaży tampon jest po prostu niewidoczny.