• Informacje na temat:

  tampon czy podpaska

Artykuły na temat: tampon czy podpaska
 • Zdrowa alternatywa dla tamponów

  Każda kobieta w trakcie menstruacji pragnie czuć się komfortowo. A o to wcale niełatwo! Propozycje środków higienicznych dla kobiet są ograniczone do dwóch: podpasek i tamponów. A co, jeśli żadne z nich nie spełnia naszych oczekiwań?

 • Z czego zrobione są podpaski i tampony, których używasz?

  Cierpiała na tak silne alergie intymne, że lekarze zabronili jej używać tamponów. Wtedy Helena Kristensen, duńska pielęgniarka i położna, wpadła na pomysł stworzenia marki GingerOrganic, czyli tamponów i podpasek z bio bawełny, które nie uczulają i nie powodują infekcji. Bez chloru, toksycznych barwników i sztucznych aromatów.

 • Czy podpaski i tampony są bezpieczne dla twojego zdrowia?

  Topmodelka Lauren Wasser straciła obie nogi w wyniku zespołu wstrząsu toksycznego (TSS), którego przyczyną był tampon. TSS, choć występuje bardzo rzadko, może mieć dramatyczne skutki. Jak więc wybrać tampony, by były bezpieczne? I jak bezpiecznie ich używać?

 • Organiczne, nieuczulające podpaski i tampony GingerOrganic

  Dzięki nim wrażliwe części ciała kobiet mają kontakt z najczystszą bawełną i niczym więcej, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów oraz alergizujących(...) intymnych. Konwencjonalne podpaski i tampony wytwarza się głównie z mieszanki bawełny i celulozy drzewnej, natomiast wybiela się je za pomocą chloru. Niestety w procesie wybielania wydzielają się dioksyny...

 • Babskie sprawy

  Co jest lepsze: tampon czy wkładka? A jeśli podpaska, to jaka? Może ekologiczna? Nowością są kubeczki menstruacyjne. Co to takiego? Radzimy, czym powinnyśmy się kierować przy wyborze produktów chłonnych.

 • Tampony z marihuaną na bóle menstruacyjne?

  ...​Kosmetyki i wyroby medyczne zawierające dodatek konopi indyjskich stają się coraz bardziej popularnym sposobem leczenia bólu i wielu innych schorzeń. Czy tampony z marihuaną przyniosą ulgę kobietom cierpiącym na bóle miesiączkowe?

 • Higiena okolic intymnych: Jak i dlaczego należy o nie dbać

  Troska o dobre zdrowie i samopoczucie to nie tylko regularne badania, zdrowa dieta i systematyczne ćwiczenia, ale również dbałość o podstawowe zasady utrzymania swojego ciała w czystości. Higiena wrażliwych okolic intymnych wymaga szczególnej uwagi i odpowiednich kosmetyków. O czym warto pamiętać podczas pielęgnacji?

 • Zaburzenia miesiączkowania. Kiedy są groźne?

  ...potrzebujesz ich więcej, musisz stosować równocześnie tampon i bardzo chłonne podpaski, a nawet sięgać po środki takie jak wata czy pieluchy dla dorosłych, powinnaś skontaktować się z lekarzem. Zbyt(...) minimum i należy polegać na obserwacjach kobiety. Jeśli nawet pierwszego, teoretycznie najobfitszego dnia miesiączki wystarcza ci jedna podpaska lub tampon (należy pamiętać, że niezależnie od ilości krwi...

 • Siedem pytań o… higienę intymną

  ...stosować dopochwowy preparat probiotyczny. À propos miesiączki - wiele kobiet ciągle odczuwa lęk przed używaniem tamponów z powodu ryzyka wstrząsu toksycznego. Czy takie historie rzeczywiście się zdarzają(...) Czy ta strefa faktycznie wymaga specjalnego traktowania? - Do higieny intymnej wystarczy bieżąca woda i bidet, który w Polsce, niestety, nie cieszy się popularnością. Kluczowa jest też technika...

 • Modowe sztuczki na trudne dni

  Masz okres, więc - żeby uniknąć przykrych niespodzianek - najchętniej założyłabyś czarne, za duże o trzy rozmiary spodnie i powłóczysty sweter. Nie pozwól, by miesiączka dyktowała ci co masz założyć! Przeciwnie, niech dobrze dobrany strój poprawia twój nastrój w trudne dni.

Dyskusje na temat: tampon czy podpaska