• Informacje na temat:

  tajemnicze zjawiska

Artykuły na temat: tajemnicze zjawiska
 • Tajemniczy przeciek jelit. Obalamy mity

  ​Jeśli masz bóle brzucha, zły nastrój, jesteś przemęczona, senna, przyczyną może być zespół nieszczelnego jelita - twierdzą zwolennicy popularnej ostatnio teorii. Jednak medycyna nie zna takiej choroby. Czy "przeciekające" wnętrzności to prawdziwy zdrowotny problem, a może szukanie dziury w całym? Przedstawiamy wyniki dochodzenia.

 • Tajemnicze królestwo snów

  Przesypiamy około 1/3 naszego życia. Czym właściwie jest sen? Czy tylko stratą czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na inną formę aktywności?

 • Copernicus Festival: Piękno w Krakowie

  Piękno jest zjawiskiem równie znaczącym co tajemniczym. Występuje w naturze i w kulturze, ale jego istotę trudno uchwycić. Nasze subiektywne odczucia estetyczne zależą od wpływów zarówno społecznych, jak i biologicznych, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. W trakcie Copernicus Festival zastanowimy się nad kryteriami piękna, jego naturą, a także zobaczymy jak pojęcie piękna funkcjonuje w matematyce, fizyce czy religii.

 • ​Zmorojewo, Jakub Żulczyk

  Tytus to piętnastoletni nerd, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych. Właśnie zanosi się na najnudniejsze wakacje jego życia u dziadków w Głuszycach, gdy w "zabitej dechami dziurze" poznaje Ankę, odważną, zbuntowaną nastolatkę.

 • Kim są slasherzy i slasherki? Nowy trend na Instagramie!

  Słowo „slasher” kojarzy się wam jedynie z horrorem, w którym bohaterowie giną jeden po drugim w tajemniczych okolicznościach? Pora to zmienić! W 2018 roku termin zyskał bowiem zupełnie nowe znaczenie i gwarantujemy, że będzie o nim bardzo głośno.

 • Myśli twoje krążyć będą wokół nowych sensów. Uda ci się otworzyć swój umysł na nowości. Zwycięstwo jest blisko. Pomysły oparte na głębszym rozumieniu tajemniczych zjawiskach mają szansę na twórczą realizację. Horoskop dzienny przygotował Andrzej Jamróz...

 • "Projekt Klaudiusz", czyli zemsta inceli

  Kilka dni temu w polskich mediach zaczęły pojawiać się informacje dotyczące tajemniczego „projektu Klaudiusz”. Temat zawędrował nawet do porannego pasma Telewizji Polskiej. Wtedy też pojawiły się głosy oburzenia, zaangażowanych w akcję, młodych mężczyzn. Twierdzą oni bowiem, że nikt nie dostrzega prawdziwego znaczenia ich działań wymierzonych prosto w polskie kobiety.

 • Sylwia Mróz, Meksyk odkryty na nowo

  Lucha libre (meksykańska wersja wrestlingu), danzon (zmysłowy taniec) czy słynni mariachis – to właśnie takie zjawiska czynią Meksyk wyjątkowym. Sylwia Mróz, korespondentka Polskiego Radia prezentuje pełny obraz wielobarwnej kultury meksykańskiej oraz pokazuje życie mieszkańców tego kraju. „Pejzaż bez kolców” w księgarniach od 12 października.

 • Titanic - pięć teorii spiskowych, o których nie wiedziałeś

  W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku doszło do jednej z najtragiczniejszych katastrof morskich w historii. To właśnie wtedy zatonął Titanic… Ale czy to na pewno był on? Co przyczyniło się do tragedii? Może klątwa tajemniczej mumii? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć otwarta w Krakowie wystawa Titanic - prawdziwa historia.

 • Myśli twoje krążyć będą wokół nowych idei. Uda ci się otworzyć swój umysł na nowości. Zwycięstwo jest blisko. Pomysły oparte na głębszym rozumieniu tajemniczych zjawiskach mają szansę na realizację.

Dyskusje na temat: tajemnicze zjawiska
 • Re: Magiczna Oksytania

  Jak lubicie takie tajemnicze miejsca, zjawiska i zagadki związane z nauką i zdrowiem, to polecam wam w kioskach pismo Nieznany Świat. O fajnych rzeczach piszą.

 • Re: Twoja przyszłość w kolorach tęczy

  a fioletowy? Fioletowy Jako pierwszy: Pasjonuje cię magia i tajemnicze zjawiska. Chętnie pomagasz innym, choć sama nie wierzysz, że możesz zrealizować wytyczone sobie cele. Jako drugi: Choć słabo siebie oceniasz, masz szanse, żeby zajmować kierownicze stanowiska, bo potrafisz przewodzić innym. Jako trzeci: Jeżeli przestaniesz marzyć i bujać w obłokach, a zaczniesz mocniej stąpać po ziemi