• Informacje na temat:

  sztuka mowienia nie

Artykuły na temat: sztuka mowienia nie
 • Sztuka odpuszczania

  Pędzimy bez opamiętania, chcąc godzić pracę, opiekę nad dziećmi i domem. Wydaje się nam, że aktywna kobieta jest skazana na wielozadaniowość i brak czasu. Ruch slow life przekonuje, że można żyć inaczej, spokojniej, nie rezygnując z kariery, rodziny i ambicji. A w naszym planie dnia powinno być miejsce nie tylko na wyzwania, ale też na przyjemność, radość i wytchnienie.

 • Ciało mówi

  Strzeż się tych miejsc, słyszałaś jako dziecko. Ale czy to wystarczy? Co zrobić, jeśli ktoś cię zaatakuje na ulicy, w przejściu podziemnym? Wiesz, jak się obronić? Ja nie miałam pojęcia. Dlatego poszłam po pomoc do byłych komandosów, ekspertów od sztuki przeżycia w ekstremalnych warunkach.

 • Sztuka czy sztuczka

  ...​Zioła przeżywają renesans, choć nie działają tak spektakularnie jak farmaceutyki. Cenimy je, bo wierzymy, że nie mają skutków ubocznych, więc nie mogą zaszkodzić. Jakie kupować, a które są marketingową ściemą? Pytamy znawczynię ziół, prof. Wiesławę Bylkę z UM w Poznaniu.

 • ​Sztuka czułości, Joanna Podsadecka

  Wrażliwość na drugiego, choćby nie wiem jak był inny, choćby nie wiem jak był dziwny, jest właściwie kryterium zbawienia. Jeśli przestaniecie walczyć o relacje z najbliższymi, to będzie coś najgorszego, co możecie w życiu zrobić - mówił ks. Jan Kaczkowski.

 • Sztuka odmowy, która nie zamyka drzwi

  Choć lubisz pomagać, czasem musisz powiedzieć komuś „nie”. Co jednak, jeśli odmawianie sprawia ci kłopot? I to nawet wtedy, gdy jesteś pewna swych racji? Dowiedz się, jak to zrobić, by zachować dobre relacje z otoczeniem.

 • Uczyła kobiety sztuki uwodzenia

  ...​Zdawała sobie sprawę, że nie jest klasyczną pięknością, ale się tym nie przejmowała. Czuła, że robi na widzach wrażenie i stworzyła własny kanon urody. Żartowała, że ludzi fascynuje jej "wampirzy wygląd".

 • Frida Kahlo: Unieśmiertelniona przez sztukę

  Meksykańska uroda, charakterystyczne brwi oraz kontrowersyjna osobowość. Kojarzona przede wszystkim z ruchów feministycznych i uwielbienia do komunizmu. Mało kto jednak wie, że przez całe życie zmagała się z bólem, który nieustannie jej towarzyszył. Frida Kahlo - kobieta legenda i ikona Meksyku. Jej prace po raz pierwszy w Polsce można obejrzeć na wystawie "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski...

 • Sztuka odchodzenia

  Jak radzić sobie z żałobą i lękiem przed kresem życia? Nie tłumić w sobie bolesnych uczuć i pójść na zajęcia "oswajające" śmierć! Amerykańska dziennikarka Erika Hayasaki opisała je w głośnej książce "Lekcje umierania".

 • Dzieła sztuki na... włosach

  Amerykańska stylistka Ursula Goff umieszcza reprodukcje obrazów Vincenta Van Gogha, Andyego Warhola czy Pabla Picassa na włosach. Zdjęcia swych niecodziennych stylizacji umieszcza w internecie.

 • Sztuka kaligrafii dla każdego

  Piękna litera to odpowiednia proporcja i harmonia - przekonują Barbara Bodziony i Ewa Landowska, twórczynie podręcznika do kaligrafii "Piękna litera".

Wideo na temat: sztuka mowienia nie
 • Peszkowie i ich pasje

  Bruce Lee to był człowiek pełen pasji - mówi Jan Peszek, który wciela się w postać słynnego aktora sztuk walki w krakowskim teatrze Łaźnia Nowa. O projekcie opowiada też odtwórca roli nie mniej słynnego Brandona Lee, Błażej Peszek. Więcej informacji znajdziesz w raporcie "Wejście smoka"

 • "Ludzie mówili, że zaraz umrę"

  - Nigdy tak nie harowałem - powiedział Szyc o swojej nowej roli w filmie "Nigdy tu już nie powrócę". Borys wcielił się w postać Tadeusza Kantora, który był reżyserem, twórcą happeningów, malarzem, scenografem, pisarzem, teoretykiem sztuki, aktorem we własnych przedstawieniach oraz wykładowcą krakowskiej ASP. - To jest największe wyzwanie, jakie miałem do tej pory - zdradził aktor. - Od dziecka to

 • Kobieta z niedźwiedziami

  Hanna Lis: Jaki był Twój rodzinny dom? Małgorzata Szumowska: Dość normalny. Nie był konserwatywny ale też z pewnością nie hipisowski. Hanna Lis: Mówisz dość normalny dom, ale nie w każdym bywał m.in. ksiądz Józef Tischner, a Ty siedziałaś pod stołem i przysłuchiwałaś się tym rozmowom. Małgorzata Szumowska: Tak właśnie było. Dom był pełen ludzi, rozmów, ścierania się różnych idei i poglądów.Jestem

Dyskusje na temat: sztuka mowienia nie
 • Re: Jan Englert: To komfort nie musieć kłamać

  Niesamowity aktor. Uwielbiam jego gre i sposob mowienia. Ja rowniez Kocham Slowo Mowione, to jest wielka sztuka w dzisiajszych czasach, a On nalezy do Mistrzow.

 • Re: Słowa męża mnie zraniły

  Droga Nygi, a może to nie jest tak, że Ona się nie stara?. ...a jeśli to mąż ma błędne wyobrażenie o swojej żonie, bo w młodości naoglądał się za dużo filmów...? Moim zdaniem związek to sztuka kompromisu i mowienia o swoich potrzebach, ale nie tak! Jest to niewątpliwie nie fair, że mąż dotąd milczał, a nagle wyskoczył z tekstem, który niewątpliwie zaszokował by też Ciebie. Punkt widzenia zależy