• Informacje na temat:

  swiety mikołaj

Artykuły na temat: swiety mikołaj
 • Święty Mikołaj nie istnieje

  Dzieciństwo kojarzy się z czasem beztroski, zabawy i bezwarunkowej miłości rodziców. Dzieci żyją w świecie postaci z bajek i przeżywają ich przygody z wypiekami na twarzy. Jednak ulubieńcem wszystkich jest Święty Mikołaj. Czy dziecko, które w niego nie wierzy, traci coś z magii świąt?

 • Święty Mikołaj ma swój styl

  Warto wierzyć w świętego Mikołaja. Dlaczego? Bo 6 grudnia możemy stać się bohaterami prawdziwej baśni.

 • Kim naprawdę był święty Mikołaj?

  Tradycja kultu świętego Mikołaja sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Kim był biskup, który dziś kojarzony jest głównie z wręczanymi dzieciom podarkami i jak przez lata zmieniał się jego wizerunek?

 • ​Książka pod choinkę: Uwierz w Mikołaja

  Agnieszka pragnie spędzić Wigilię z babcią, ale ta ma zupełnie inne plany. Nie godząc się z tym, Agnieszka jedzie do domu babci położonego w samym środku lasu. Jednak jej tam nie zastaje. Jedna śnieżna noc powoduje, że droga do cywilizacji zostaje odcięta, na dodatek przez zaspy brnie do niej święty Mikołaj.

 • Po co wierzyć w Mikołaja?

  I choć w świętach Bożego Narodzenia prezenty nie są najważniejsze, to jednak trudno je sobie wyobrazić bez Mikołaja. Maluchy bardzo przeżywają jego przyjście. Nawet starsze dzieci, które poznały już pomocników Mikołaja, cieszą się i chcą kontynuować mikołajowe tradycje. Ta szczypta magii podoba się także wielu dorosłym, może dlatego, że choć na chwilę przenosi ich w czasy beztroskiego dzieciństwa...

 • W Świętego Mikołaja wierzy się do ósmego roku życia

  Dzieci przestają wierzyć w Świętego Mikołaja około ósmego roku życia – wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez naukowca z uniwersytetu w Exeter.

 • Cały czas wierzymy w Mikołaja

  ...kolędnika. Jedni wchodzą, drudzy wychodzą. Ale i tak każdemu trzeba dać dychę lub nawet dwie. Albo i coś innego, jeżeli kolędnik jest starszy. Kto pełni u was rolę Świętego Mikołaja? ŁG: - Nas odwiedza ten prawdziwy Mikołaj - nigdy się jeszcze nie ujawnił, ale prezenty zostawia zawsze. PG: - Najpierw przychodzi do Łukasza, a potem do mnie. Potem odwożę go samochodem do sąsiada... Kiedy...

 • Bronić Świętego Mikołaja!

  Święty Mikołaj, znany też jako Gwiazdor, a w krajach anglosaskich jako Santa Claus, trafił na celownik malkontentów. Ujawnił się legion wrogów tej dobroczynnej postaci.

 • ...           Kochany Święty Mikołaju.     Jestem pewny, że nie zapomniałeś o mnie. Minęło już kilkadziesiąt lat.. kiedy otrzymałem od Ciebie ostatni...

 • Święty Graal, Elfy i Mikołaj - o co chodzi?

  Nakładem wydawnictwa G+J RBA ukazała się książka Joanny i Ediego Pyrków, pt. Ale o co chodzi? Czyli w poszukiwaniu Graala, elfów i świętego Mikołaja.

Zdjęcia na temat: swiety mikołaj
Wideo na temat: swiety mikołaj
 • Jakie prezenty w tym roku wybrała Agnieszka Więdłocha?

  Agnieszka Więdłocha jest już przygotowana na święta, które spędza w tradycyjny sposób z rodziną. - Jem karpia, a nie łososia - powiedziała aktorka. Czy odwiedza ją święty Mikołaj? - Nie szaleję na punkcie prezentów, to są raczej drobiazgi - dodała.

Dyskusje na temat: swiety mikołaj
 • Re: Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk...

  A moze dacie Wy im swiety spokoj wreszcie???Kazdy jest kowalem wlasnego losu a to tanga trzeba dwojga...Ciekawa jestem, czy tak bardzo skrupulatni jestescie w osadach wlasnej prywaty...Skoro sa ze soba to cos musi miedzy nimi iskrzyc- zreszta prezentuja sie ciekawie. Skoro Krawczyk rozstal sie z Zajac, to pewnie nie bez powodu...Niech kazdemu dobrze sie wiedzie- niekoniecznie z "blogoslawienstwem