• Informacje na temat:

  suplementy na menopauze

Artykuły na temat: suplementy na menopauze
 • Suplementy: Przewodnik od A do Z

  Niektórych braków substancji odżywczych nie uzupełnisz samą dietą. Wtedy potrzebne są suplementy. Jednak tylko do chwili, gdy organizm wróci do równowagi. Bo witaminy i minerały nie są obojętne dla zdrowia.

 • Czy warto przy menopauzie zażywać suplementy diety?

  Preparaty bez recepty mogą uzupełniać niedobór witamin, minerałów i hormonów.

 • Menopauza - co zamiast hormonów?

  ..., typowe zachodnie jedzenie poniżej 5 mg. Terapeutyczna dawka to minimum 60 mg dziennie. Fitoestrogeny łagodzą przykre objawy przekwitania. Dlatego warto codziennie zażywać suplementy z soi czy...

 • Menopauza bez dolegliwości - zioła, suplementy, ćwiczenia

  ...), które towarzyszy zdenerwowaniu i menopauzie. Możesz kupić melisę w herbatkach i pić 2-4 razy dziennie po pół szklanki. Suplementy diety pomogą na kłopoty z bezsennością Masz trudności...

 • Menopauza. Ratunek znajdziesz nie tylko w hormonach

  ...). ● Postaw na mikroelementy Magnez, potas, chrom korzystnie wpływają na układ nerwowy. Gdy ci ich brak (poproś lekarza o skierowanie na badania poziomu mikroelementów), zastosuj suplementy.

 • Suplementacja wapniem pod lupą

  Naukowcy z Uniwersytetu w Göteborgu (Szwecja) nie mają dobrych wiadomości. Przebadali oni setki kobiet w podeszłym wieku, które regularnie stosowały suplementy diety z wapniem. Po 5 latach u kobiet w tym wieku znacząco podwyższyło się ryzyko wystąpienia zmian otępiennych (miały one oznaki zmian miażdżycowych w mózgu). Szwedzcy naukowcy swoje spostrzeżenia opublikowali właśnie na łamach...

 • ...i stosowanych preparatów pochodzenia naturalnego łagodzących objawy menopauzy zawiera fitoestrogeny pochodzące z soi, koniczyny czerwonej, nasion lnu. Niestety większość z nich to suplementy diety, których(...) stosowania a także na fakt czy są to leki czy suplementy diety. Niektóre leki roślinne stanowią godną rozważenia alternatywę dla terapii HTZ. Inżynieria phytoneeringu – łączenia mądrości natury...

 • Coś na lepsze samopoczucie

  Jesień często wiąże się ze spadkiem nastroju, energii i chandrą. Z pomocą przyjdą nam zioła, dieta i akupresura, a także suplementy diety. Przyjmuj codziennie witaminę D, popijaj napary ziołowe z dziurawca, kozłka, szałwii i werbeny.

 • Przejrzyj na oczy

  Jak sprawić, by wzrok się nie psuł? Może pomogą reklamowane suplementy z luteiną? - Żeby była jasność: witaminy i mikroelementy nie naprawią żadnej wady. Są jednak oczom potrzebne, bo chronią je przed chorobami. Ale nie każdy z nas musi od razu łykać tabletki – mówi dr Iwona Filipecka z kliniki Okulus w Bielsku-Białej. Porozmawiajmy więc o tym, dla kogo są preparaty „na wzrok”.

 • Pomocy, tracę włosy!

  My, kobiety jesteśmy bardzo wrażliwe na punkcie swoich włosów. Gdy zaczynają wypadać, odruchowo sięgamy po odżywki, maski i suplementy diety. Tymczasem powinnyśmy pójść do dermatologa. - Bo kluczem do rozwiązania problemu jest odnalezienie jego przyczyny - tłumaczy dermatolog, dr n. med. Marta Kurzeja.

Dyskusje na temat: suplementy na menopauze
 • Re: Menopauza bez dolegliwości - zioła, suplementy, ćwiczenia

  Basiu dopiero wchodzę w menopauze i racji tego zainteresowałam się dostępnymi suplementami na rynku przejrzałam i wybrałam, ja zaczęłam używać preparatu roślinnego w kremie z progesteronem Menopauza progestella i póki co jest dobrze. Jak będzie coś się działo napisze:-)