• Informacje na temat:

  suplementy diety interakcje

Artykuły na temat: suplementy diety interakcje
 • Suplementy diety nie zastąpią leczenia

  Chcemy być zdrowi, żyć długo... Sięgamy po suplementy, ale czy wiemy, co nam potrzebne i jak wpływa na nasz organizm?

 • Suplementy: Przewodnik od A do Z

  Niektórych braków substancji odżywczych nie uzupełnisz samą dietą. Wtedy potrzebne są suplementy. Jednak tylko do chwili, gdy organizm wróci do równowagi. Bo witaminy i minerały nie są obojętne dla zdrowia.

 • Niebezpieczne suplementy diety

  Zioła i suplementy diety mogą wchodzić w groźne interakcje z zażywanymi lekami. Osoby, które muszą przyjmować leki, powinny zwracać baczną uwagę nawet na to, co jedzą.

 • Lek czy suplement diety?

  W Polsce jest obecnie w oficjalnej sprzedaży 2882 leków (w 2009 r. było ich 3128) i 5351 suplementów diety (w 2009 roku − 3938). Czy to znaczy, że wolimy suplementy niż leki? Czy sięgając po(...) dolegliwości, np. zgagę, gorączkę, ból, czy zaburzenia trawienne. Suplementy diety Nie są lekami, lecz artykułami spożywczymi (ich użytkownicy to konsumenci). Zwykle są skoncentrowaną dawką...

 • Suplementy 10 prawd i mitów

  ...i samopoczucia. Niestety, osoby stosujące suplementy diety często popełniają ten błąd i na własną rękę zwiększają dawki. Trzeba uważać, żeby nie przedawkować m.in.: wit. A, D i K oraz żelaza - mogą(...) być pokarmy. Suplementy diety mogą być jedynie uzupełnieniem jadłospisu (supplement to po angielsku dodatek). U kogo może być wskazana suplementacja? Po preparaty w ciąży, osoby ciężko pracujące...

 • Leki i jedzenie– niekorzystne spotkania

  Wiemy, że leki mogą wzajemnie działać na siebie. Nie wszyscy jednak mamy świadomość, że wchodzą też w interakcje z pokarmami.

 • Nie tak szybko z tabletką!

  Wyglądają jak leki, a nimi nie są, to znaczy - nie leczą. Mogą mieć za to – tak jak leki – działania niepożądane, których na dodatek nie ma gdzie raportować. Mowa o ulubionych przez Polaków suplementach diety.

 • Pigułka na przekąskę?

  Co powinnaś wiedzieć o suplementach diety.

 • Sprawa dużej wagi

  ...naszych potrzeb. Bo nie wszystkie będą skuteczne u każdej z nas. Decyduje o tym stan zdrowia, dieta czy aktywność. Większość środków odchudzających to suplementy diety. Znajdziemy w nich te same składniki(...). Problem jest poważniejszy, jeśli jednocześnie zażywamy na stałe leki. Istnieje wówczas ryzyko, że suplementy będą wchodziły z nimi w interakcje, co może np. obniżyć skuteczność terapii. W reklamach...

 • Odpowiedzialne samoleczenie

  ...ziołowe) czy suplementy diety przyjmujemy. Wizyta u lekarza jest też wskazana w sytuacji, gdy po 3-5 dniach samoleczenia objawy nie ustępują. Nie zapominajmy o sprawdzaniu dat ważności preparatów(...) zestaw testów kontrolujących, na jakie pokarmy reagujemy nietolerancją. Albo natura, albo chemia Zioła mogą wchodzić w interakcje z lekami. Oto kilka przykładów negatywnego wpływu roślin na...

Dyskusje na temat: suplementy diety interakcje
 • Re: Jedzenie leczy, czyli apteka w twojej kuchni

  Ludzie sięgają więc po suplementy diety a nie wiedzą, że mogą one wejść w niebezpieczne interakcje z innymi lekami. Dlatego sprawdzajcie każdy nowo przyjmowany lek i suplementy i miejcie pewność, że pomagacie sobie a nie szkodzicie!

 • Re: Co robić, by mieć zdrowe serce?

  W pogodni za lepiej działającym sercem ludzie sięgają więc po suplementy diety a nie wiedzą, że mogą one wejść w niebezpieczne interakcje z innymi lekami. Dlatego sprawdzajcie każdy nowo przyjmowany lek i suplementy i miejcie pewność, że pomagacie sobie a nie szkodzicie!

 • Re: W cztery tygodnie popraw odporność całej rodziny

  zniesmaczona- oczywiście że same suplementy diety niczego nie załatwią, mało tego, nikt prawie nie zwraca uwagi na fakt, że nawet witaminy mogą wejść w niebezpieczne interakcje z innymi przyjmowanymi lekami i zamiast sobie pomóc możemy bardzo zaszkodzić. Ja zawsze sprawdzam w specjalnej wyszukiwarce takiej jak ta: www.osoz.pl/interakcje co i Wam polecam:)

 • Re: Czy owoce mogą ci zaszkodzić?

  izKa- zostają Ci chyba tylko suplementy diety, jednak uważaj, bo mogą one wejść w niebezpieczne interakcje z innymi lekami. Dlatego sprawdzajcie każdy nowo przyjmowany lek i suplementy i miejcie pewność, że pomagacie sobie a nie szkodzicie!

 • Re: Leki nie tylko z apteki

  Bardzo fajne propozycje, jednak nie każdy ma na to czas, więc często sięgamy po suplementy diety, ale tu uwaga, bo mogą one wejść w niebezpieczne interakcje z innymi lekami. Dlatego sprawdzajcie np tu osoz.pl/interakcje każdy nowo przyjmowany lek i suplementy i miejcie pewność, że pomagacie sobie a nie szkodzicie!

 • Re: Problem z łupieżem, wypryskami? Jest na to rada

  bardzo popularne są teraz suplementy diety, które mają wyeliminować takie objawy, ale trzeba uważać, bo mogą one wejść w niebezpieczne interakcje z innymi lekami. Dlatego sprawdzajcie np tu osoz.pl/interakcje każdy nowo przyjmowany lek i suplementy i miejcie pewność, że pomagacie sobie a nie szkodzicie!

 • Re: Jak uzupełnić słoneczne braki jesienią?

  Można też łykać witaminy w tabletkach, ale warto pamiętać, że suplementy diety tak jak normalne leki mogą wchodzić ze sobą w niebezpieczne interakcje. Dlatego też zawsze sprawdzam w specjalnej wyszukiwarce, np tu: www.osoz.pl/interakcje i jestem pewna, że nie szkodzę sobie.