• Informacje na temat:

  suplementy

Artykuły na temat: suplementy
 • Leki vs. suplementy

  ...produktów posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego. Suplementy diety nie są lekami, jednak ilość substancji, której niedobory mają uzupełniać, jest...

 • Kobiece suplementy diety

  Sięgamy po nie, by dodać sobie zdrowia i urody. Sprawdźmy jednak, czy nie wymaga to zmian np. w stylu życia, nawykach.

 • Suplementy - czego ci brak?

  ...​Wierzymy, że są tabletki na wszystko: sprawne serce, mocne kości, dobrą odporność, spokojny sen. I że można je kupić bez recepty. Problem w tym, że większość tego typu środków to suplementy diety, a one z zasady nie leczą - mówi farmakolog, prof. Halina Car. Kiedy i jakie są nam potrzebne dla zdrowia? Odpowiada ekspertka.

 • Suplementy diety nie zastąpią leczenia

  Chcemy być zdrowi, żyć długo... Sięgamy po suplementy, ale czy wiemy, co nam potrzebne i jak wpływa na nasz organizm?

 • Suplementy? Tak, ale pod kontrolą specjalisty!

  Mądrze dobrane suplementy mogą wspomóc leczenie wielu chorób. Ale nie należy ich zażywać na własną rękę – konieczne jest wsparcie specjalisty: lekarza lub dietetyka. W przeciwnym razie można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

 • Suplementy: Przewodnik od A do Z

  Niektórych braków substancji odżywczych nie uzupełnisz samą dietą. Wtedy potrzebne są suplementy. Jednak tylko do chwili, gdy organizm wróci do równowagi. Bo witaminy i minerały nie są obojętne dla zdrowia.

 • Suplementy odchudzające - wspomagają, ale nie odchudzają

  Suplementy wspomagające odchudzanie są skuteczne, o ile są stosowane zgodnie z zaleceniami i stanową jedynie element uzupełniający ćwiczenia i dietę - przyznaje Maryla Bańkowska. Dodaje jednak, że samo łykanie tabletek nie przyniesie spodziewanego efektu.

 • Najpopularniejsze witaminy i suplementy nie pomagają na serce...

  Najpopularniejsze witaminowe i mineralne suplementy diety nie przynoszą żadnych korzystnych skutków w przeciwdziałaniu chorobom układu krążenia, zawałom serca, udarom mózgu, czy ogólnie przedwczesnej(...) to, by multiwitaminy, witamina D i C oraz wapń, suplementy najczęściej stosowane dla uzupełnienia diety, miały jakikolwiek wpływ na nasze zdrowie. Sugerują, że rekomendacje dietetyczne powinny nadal...

 • Zielone suplementy, które leczą i odmładzają

  Moda na zdrowe suplementy trwa. Młody jęczmień, chlorella, spirulina, zielona kawa czy nasiona konopi są zdecydowanie czołowymi superfoods. Poza tym, że posiadają chlorofil nadający im zieloną barwę, to są bogate w białko, witaminy i mikroelementy. Ciągle trwają badania na temat ich wpływu na organizm człowieka. Co udało się ustalić do tej pory?

 • Suplementy - nie bierz ich na własną rękę

  Zwykle po suplementy diety sięgamy bez konsultacji lekarza, jednak niewłaściwa suplementacja może być szkodliwa dla zdrowia. Zanim objawy tj. zmęczenie czy brak koncentracji zaczniemy niwelować zestawem kolorowych tabletek, należy ustalić czego naszemu organizmowi brakuje.

Wideo na temat: suplementy
 • Jak stosować suplementy diety?

  Ostatnio głośno zrobiło się o suplementach diety, które na naszym rynku są bardzo popularne. Jakie witaminy warto suplementować? Jak wybrać odpowiednie dla siebie suplementy. Na to pytanie odpowiada pierwszy w Polsce skin coach Bożena Społowicz.

 • Jak stosować suplementy diety?

  Ostatnio głośno zrobiło się o suplementach diety, które na naszym rynku są bardzo popularne. Jakie witaminy warto suplementować? Jak wybrać odpowiednie dla siebie suplementy. Na to pytanie odpowiada pierwszy w Polsce skin coach Bożena Społowicz. (Agencja TVN/X-news)

 • Czym są suplementy diety i czemu służą?

  Suplementy diety to środki spożywcze, które nie posiadają efektu leczniczego. - Służą uzupełnieniu niedoborów pokarmowych w naszej codziennej diecie - powiedziała w programie "Studio Active" dietetyk Katarzyna Kosałka. (źródło: Studio Active / TVN Meteo Active)

Dyskusje na temat: suplementy
 • Re: suplementy

  Zalezy o jakie suplementy diety chodzi- w suplementy mające odchudzic nie wierzę. Nie przepadam za suplementami, jedyny jaki lubie, bo jest naprawde skutecnzy to revitasens- zwlaszcza w okresie jesienno- zimowym, ktory czesto dla wielu oznacza obnizony nastroj i brak energii

 • Re: Kobiece suplementy diety

  Dokładnie. Przede wszystkim liczy się zbilansowana dieta, to są najważniejsze suplementy. Mi jednak w ostatnim czasie trochę się przytyło (w sumie 5kg) i mam w planach zrzucić to do wiosny. Zdrowo, zmieniając nawyki, zarówno żywieniowe jak i sportowe. Ale zamówiłam sobie ostatnio małe wspomaganie, w postaci spalacza tłuszczu - Extreme Slash (teraz jest promocja z naturalną witaminą C w zestawie

 • Re: suplementy

  Jak większość tutaj stosowałam różne suplementy diety ,po jednych efekty były lepsze po innych gorsze.Teraz stosuje od dwóch miesięcy Foreverslim i jestem naprawdę zadowolona mogę go polecić z czystym sumieniem.

 • Re: Leki vs. suplementy

  i to się chwali jednak trzeba pamiętać o tym, że będąc w ciąży lub po ciąży (w czasie karmienia) zapotrzebowanie jest znacznie większe i bez odpowiednich suplementów dostarczenie odpowiedniej ilości potrzebnych rzeczy nie jest możliwe. Tylko dobrze też brać takie suplementy, w których nie ma jakichś niepotrzebnych śmieci. Ja i przed ciążą i w trakcie i po brałam suplementy pregna

 • Re: suplementy

  Suplementy z TV? Hmm chyba bym temu nie wierzyła… Ja chce sie schudnąć, to trzeba się wziąć za siebie. Same suplementy nie pomogą. Podstawa, to dieta i ćwiczenia. W poradni Centrum Odchudzania i Odżywiania dowiedziałam sie sporo na temat zdrowego układania posiłków, przekonałam sie do aktywności. Dodatkowo polecili suplementacje. Wszystko razem składa sie na sukces, u mnie 14 kg mniej w 4 msce :D

 • Re: Leki vs. suplementy

  Leków nie biorę, przynajmniej gdy nie muszę. Suplementy tak ale tylko czyste witaminy albo mikroelementy typu potas, cynk, magnez. Najlepsze uzupełnienie witamin i mikroelementów to zawsze soki własnoręcznie zrobione, zioła i warzywa i owoce z własnego ogródka, prosto z drzewa, lub od rodziny ze wsi

 • Re: suplementy

  Ja regularnie stosuje witaminę C, taką naturalną z aceroli. Dobrej jakości jest ta od Aliness.

 • Re: Jak stosować suplementy diety?

  no co ,suplementy robią dobrze -producentom

 • Suplementy w najwyższym stężeniu

  Jak zapewne wiecie każdy preparat odchudzający ma różne stężenie składników. Szukam takiego suplementu, który ma najwyższe wskaźniki stężenia. Ktoś coś? ;)

 • Re: Suplementy - czego ci brak?

  Antydepresanty to nie suplementy tylko leki !