• Informacje na temat:

  spanie w ciąży na lewym boku

Artykuły na temat: spanie w ciąży na lewym boku
 • W jakich pozycjach najlepiej spać

  ...chrapania i pozwala na zachowanie prostej i pociągłej pozycji kręgosłupa. Z drugiej zaś niweluje problemy z refluksem żołądkowym. Badania pokazują, że spanie na lewym boku pomaga pozbyć się zgagi, podczas gdy spanie na prawym boku zjawisko zgagi pogłębia. Spanie na lewym boku poprawia krążenie krwi do serca, dlatego też takie ułożenie ciała poleca się szczególnie kobietom w ciąży. Najlepszą odmianą...

 • W jakiej pozycji najlepiej spać w ciąży?

  Według badań w późnym okresie ciąży najlepiej jest spać na lewym boku, gdyż spanie na plecach lub na prawym boku podwaja bowiem ryzyko urodzenia martwego dziecka.

 • Ugasić zgagę w zalążku

  Zgaga, co na nią pomaga? Zakaz gimnastyki, migdały i... spanie na lewym boku – oto proste sposoby na pozbycie się pieczenia w przełyku.

 • Nie mogę spać, czy brać Relanium?

  Zawsze miałam problemy z bezsennością, ale w drugiej połowie ciąży znacznie się nasiliły. Kiedyś pomagało mi Relanium, ale nie wiem, czy mogę je teraz przyjmować?

 • Sposoby na dobry sen

  ...chrapania. Drogi oddechowe są otwarte. Dobra pozycja dla cierpiących na bezdech senny. + Pozycja dla kobiet w ciąży. Spanie na lewym boku zwiększa zdrowy przepływ krwi i zapewnia optymalne poziomy(...) 1/3 doby i tam właśnie mamy się zregenerować. Jak najlepiej odpoczywać? Idealny materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Osoby śpiące na boku powinny wybierać te bardziej elastyczne...

 • Źle śpię w ciąży

  ...pojawiają się lęki związane ze zbliżającym się porodem - strach przed nowym przeżyciem jest również zupełnie naturalny. O czym warto pamiętać? Do snu lepiej układać się na lewym boku - w tej pozycji(...)Trudności ze spaniem często pojawiają się, kiedy brzuszek jest już całkiem spory. To naturalne, ponieważ znacznie powiększona macica uciska inne organy, m.in. pęcherz moczowy, co wymusza częstsze...

 • Czasami finisz bywa trudny

  Radzimy, jak poradzić sobie z dolegliwościami, które pojawiają się w III trymestrze ciąży.

 • Jak wyspać się z brzuszkiem

  Im bardziej twoje kształty się zaokrąglają, tym trudniej o spokojnie przespaną noc. Zamiast bezskutecznie przewracać się z boku na bok, ułatw sobie zasypianie.

 • Sen to zdrowie!

  Zarówno twoje, jak i rozwijającego się maleństwa. Dlatego od pierwszych dni ciąży powinnaś nieco zrewidować swoje poglądy na temat ilości przesypianych godzin (łącznie z drzemką w ciągu dnia!).

 • 6. miesiąc - popraw sobie nastrój

  Na początku szóstego miesiąca ciąży cieszysz się dobrym samopoczuciem. Jednak pod koniec tego okresu możesz zacząć odczuwać pewne zniecierpliwienie związane z twoim odmiennym stanem.