• Informacje na temat:

  spadek dziedziczenie

Artykuły na temat: spadek dziedziczenie
 • Zasady dziedziczenia nieruchomości

  Mieszkanie w spółdzielni, komunalne, własny dom... Dziedziczenie każdej z tych nieruchomości rządzi się własnymi prawami.

 • Czy należy mi się spadek?

  ...rodzic, a druga połowa zostanie podzielona między rodzeństwo (także przyrodnie). Gdy nie żyją oboje rodzice, spadek podzielony na równe części przypada rodzeństwu albo ich potomkom. Kuzyni spadkodawcy(...) odrzucić spadek z długami? Spadkodawca pozostawił ci spore długi? Możesz odrzucić spadek. Jednak nawet jeśli tego nie zrobisz, nie musisz się obawiać, że będziesz spłacać cudze zobowiązania. Od...

 • Spadek: Jak uzyskać akt poświadczenia dziedziczenia

  Zamiast składać wniosek o nabycie spadku do sądu, spadkobiercy mogą udać się do dowolnej kancelarii notarialnej i sporządzić akt poświadczenia dziedziczenia.

 • Spadek i zachowek: co trzeba o nich wiedzieć

  Dziedziczenie gdy nie ma dzieci Jesteśmy bezdzietnym małżeństwem. Jak się zabezpieczyć na wypadek śmierci któregoś z nas, żeby bracia męża nie dziedziczyli po nim naszego domu... Ekspert radzi: Powinniście Państwo sporządzić testamenty: Pani powołuje męża do całego spadku po sobie, mąż – Panią. W przeciwnym razie spadek przysługiwałby też rodzicom męża (jeśli żyją) i braciom. Gdy zaś mąż...

 • Spadek bez podatku: 20 rad, co zrobić, by nic nie płacić

  Gdy mamy już prawomocne postanowienie sądu, że nabyliśmy spadek (lub akt poświadczenia dziedziczenia od notariusza) - musimy zgłosić się do urzędu skarbowego. Wiąże się to z wypełnieniem właściwego(...)). 9. Jeśli spadek nie przekracza 9637 zł - w takiej wyjątkowej sytuacji najbliższa rodzina nie musi zawiadamiać urzędu skarbowego. Jest to bowiem kwota wolna od podatku dla I grupy. Wskazówki dla...

 • Ginekolodzy są zdania, że nie dziedziczymy skłonności do tworzenia się torbieli jajników. Wiadomo jednak, że możemy odziedziczyć skłonność do zaburzeń hormonalnych, które sprzyjają powstawaniu niektórych typów torbieli.

 • Terminy ważne dla spadkobierców

  Gdy odziedziczymy spadek, warto wiedzieć, które sprawy z nim związane można załatwić w dowolnym czasie, a z jakimi lepiej nie czekać, by z powodu spóźnienia nie stracić finansowo. Przypominamy!

 • Powrót taty

  To, jaką jesteś kobietą, bardzo zależy od pierwszego mężczyzny w twoim życiu - od ojca. Czy wierzysz w siebie? Jakich wybierasz partnerów? Czy szybko podejmujesz decyzje? Wiele cech i zachowań córka "dziedziczy" po swoim tacie. Wasze relacje z dzieciństwa mogą być źródłem kobiecej siły albo... niepewności. Co zrobić, gdy emocjonalny spadek po ojcu przeszkadza być szczęśliwą?

 • Jak się uchronić od długów w spadku

  Spadek kojarzy się z majątkiem... Ale trzeba pamiętać, że można odziedziczyć też długi. Co zrobić, by taka sytuacja nas nie zaskoczyła? Są dobre rozwiązania!

 • Wszystko o spadku. Kiedy warto go przyjąć, a kiedy odrzucić

  Pamiętajmy, że dziedzicząc spadek, przejmujemy nie tylko majątek zmarłego, ale i jego zobowiązania, czyli długi. Jak to zrobić, by nie wpaść w kłopoty finansowe?

Dyskusje na temat: spadek dziedziczenie
 • Re: Spadek i zachowek: co trzeba o nich wiedzieć

  Za życia aby miało nastąpić dziedziczenie przez wybraną osobę spisuje się akt notarialny u notariusza zaznaczając zachówek w określonej formie np. aby nie wyrzucił obdarowany z mieszkania, aby płacił czynsz jeżeli mieszka wspólnie w wysokości określonej w akcie notarialnym i jeszcze inne zapiski które zabezpieczają osobę darującą przed różnymi sztuczkami w przyszłości obdarowanego. To takie

 • Re: Ostatnia prośba mojego męża

  Ale łzawe głupoty .Czy spadek po mężu ( bo jeszcze nie byli po rozwodzie wiec jeśli nie sporządził testamentu to dziedziczenie ustawowe ) też ją przekaże w darowiźnie ??? Bo nienarodzonemu a poczętemu dziecku tak ale nie dla jego matki jeśli nie byli w związku małżeńskim a nie było testamentu ) .