• Informacje na temat:

  sorbona

Artykuły na temat: sorbona
 • Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów - życie i miłości

  Maria Skłodowska-Curie była wybitną osobowością: jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej w 1893 roku uzyskała licencjat nauk fizycznych i matematycznych na Sorbonie, była pierwszą kobietą-profesorem Sorbony, pierwszą kobietą i jedną z czterech osób, której przyznano dwukrotnie Nagrodę Nobla.

 • Karty. Duchowi przewodnicy. Jak uzyskać ich pomoc i wsparcie

  Sonia Choquette to uzdrowicielka wibracji i nauczycielka duchowa, studiowała na Uniwersytecie w Denver i na Sorbonie w Paryżu, posiada tytuł doktora nauk metafizycznych. Jest autorką wielu książek - polskim czytelnikom znana z publikacji Duchowi przewodnicy stworzyła talię kart, stanowiącą idealne uzupełnienie tej właśnie książki.

 • Sława jej nie zepsuła

  Dziś jest wzorem dla wszystkich kobiet na świecie.

 • Miłość geniuszy

  Maria Skłodowska-Curie i skandal obyczajowy?

 • Dlaczego pozwalała tak się upokarzać?

  Jacqueline Kennedy uważała, że dama się nie skarży, nawet gdy wie o zdradach męża.

 • 10 kobiet, bez których świat nie byłby taki, jakim go znasz

  To mężczyźni rządzą światem, wyznaczając granice państw, odkrywając matematyczne wzory, przeprowadzając eksperymenty myślowe o kotach równocześnie martwych i żywych. A kobiety? Wpływały i wpływają na wyobraźnię i losy nie tylko innych kobiet. Zmieniają świat i wyobrażenie o nim, choć najczęściej bez spektakularnych zdarzeń z pierwszych stron gazet. Oto subiektywna lista kobiet, bez których świat nie byłby taki, jakim go znamy.

 • Justyna Pochanke: Z płonącą czupryną

  Wrażliwość, impulsywność, czy to są cechy osoby, która ma na żywo prowadzić wywiady z premierem, prezydentem? Tak, jeżeli na cienką skórę nałożyć pancerz wiary w siebie. Nie od razu tak było. Nieudane małżeństwo, kilka lat samotności z małym dzieckiem, lęki i noce z głową pod kołdrą. Aż wreszcie związek, który wszystko zmienia, daje poczucie bezpieczeństwa. W takim klimacie emocje stają się atutem, sprawiają, że każda rozmowa jest tak świeża, jakby była pierwsza. A że Justyna Pochanke...

 • Andrzej Żuławski. Skandalista z głową w chmurach

  „Zwykłość to jest opozycja do mnie” – deklarował słynny reżyser. I nieustannie dawał tego dowody...

 • Wakacyjne podróże szlakiem kobiet wszechczasów

  Wiele kobiet zazdrości im sławy, zasług czy urody. Te panie zapisały się na kartach historii, a niektóre zmieniły jej bieg. Przedstawiamy miejsca szczególnie im bliskie, które mogą Was zainspirować podczas planowania tegorocznych wakacji.

 • "Godzinami rozgryzam detale"

  Główna twarz „Faktów” TVN poprowadzi jedno z najdonioślejszych wydarzeń telewizyjnych roku – wieczór wyborczy. Dziennikarka, która przed laty relacjonowała tragedię WTC, rozmawia z nami o stylu pracy, który jej odpowiada, stresie, marzeniach, byciu matką i... ulubionym reżyserze.

Zdjęcia na temat: sorbona
Dyskusje na temat: sorbona