• Informacje na temat:

  sorbona

Artykuły na temat: sorbona
 • Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów - życie i miłości

  Maria Skłodowska-Curie była wybitną osobowością: jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej w 1893 roku uzyskała licencjat nauk fizycznych i matematycznych na Sorbonie, była pierwszą kobietą-profesorem Sorbony, pierwszą kobietą i jedną z czterech osób, której przyznano dwukrotnie Nagrodę Nobla.

 • Karty. Duchowi przewodnicy. Jak uzyskać ich pomoc i wsparcie

  Sonia Choquette to uzdrowicielka wibracji i nauczycielka duchowa, studiowała na Uniwersytecie w Denver i na Sorbonie w Paryżu, posiada tytuł doktora nauk metafizycznych. Jest autorką wielu książek - polskim czytelnikom znana z publikacji Duchowi przewodnicy stworzyła talię kart, stanowiącą idealne uzupełnienie tej właśnie książki.

 • Katarzyna Wołejnio wkracza do polskiego show-biznesu

  O Katarzynie Wołejnio zrobiło się głośno, gdy wzięła udział w pierwszej edycji reality show "Żony Hollywood". Teraz często bywa w kraju.

 • Sława jej nie zepsuła

  Dziś jest wzorem dla wszystkich kobiet na świecie.

 • Miłość geniuszy

  Maria Skłodowska-Curie i skandal obyczajowy?

 • Dlaczego pozwalała tak się upokarzać?

  Jacqueline Kennedy uważała, że dama się nie skarży, nawet gdy wie o zdradach męża.

 • 10 kobiet, bez których świat nie byłby taki, jakim go znasz

  To mężczyźni rządzą światem, wyznaczając granice państw, odkrywając matematyczne wzory, przeprowadzając eksperymenty myślowe o kotach równocześnie martwych i żywych. A kobiety? Wpływały i wpływają na wyobraźnię i losy nie tylko innych kobiet. Zmieniają świat i wyobrażenie o nim, choć najczęściej bez spektakularnych zdarzeń z pierwszych stron gazet. Oto subiektywna lista kobiet, bez których świat nie byłby taki, jakim go znamy.

 • Justyna Pochanke: Z płonącą czupryną

  Wrażliwość, impulsywność, czy to są cechy osoby, która ma na żywo prowadzić wywiady z premierem, prezydentem? Tak, jeżeli na cienką skórę nałożyć pancerz wiary w siebie. Nie od razu tak było. Nieudane małżeństwo, kilka lat samotności z małym dzieckiem, lęki i noce z głową pod kołdrą. Aż wreszcie związek, który wszystko zmienia, daje poczucie bezpieczeństwa. W takim klimacie emocje stają się atutem, sprawiają, że każda rozmowa jest tak świeża, jakby była pierwsza. A że Justyna Pochanke...

 • Andrzej Żuławski. Skandalista z głową w chmurach

  „Zwykłość to jest opozycja do mnie” – deklarował słynny reżyser. I nieustannie dawał tego dowody...

 • Tauron Nowa Muzyka: Kobiety mają głos

  Wśród 69 artystów, którzy wystąpią podczas 14. Edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice, 20 to projekty stuprocentowo kobiece. Artystki reprezentujące tak różne gatunki, jak eksperymentalna elektronika, offowy pop, rap, queer techno, a nawet fortepianowy, mroczny romantyzm zagrają na festiwalu w dniach 20 - 22 czerwca.

Zdjęcia na temat: sorbona
Dyskusje na temat: sorbona