• Informacje na temat:

  skandynawskie mieszkanie z obrazami

Artykuły na temat: skandynawskie mieszkanie z obrazami
 • Jak stylowo urządzić mieszkanie w kamienicy?

  Mieszkanie w kamienicy daje ogromne możliwości aranżacyjne, z którymi jednak nie zawsze łatwo sobie poradzić. Wysokie sufity, nietypowe łuki okien i drzwi to tylko niektóre z detali, które trzeba jakoś wykorzystać. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak niebanalnie urządzić stare mieszkanie w kamienicy.

 • 5 zasad stylu New Art Déco, które powinieneś znać, zanim zaczniesz urządzać mieszkanie

  Bogactwo i przepych Art Déco został stworzony na początku XX wieku z myślą o funkcjonalnych, ale jednocześnie cieszących oko pomieszczeniach. Dlatego jedną z jego cech charakterystycznych jest piękna, bogata forma. Nie jest to więc styl dla wielbicieli skandynawskiego minimalizmu. Pokój urządzony w stylu New Art Déco już od samego wejścia będzie olśniewał dużą ilością elementów i dodatków...

 • Komediantka na walizkach

  Do świata filmu chciała wejść po czerwonym dywanie w Hollywood. Dostała nauczkę - nieudane castingi, samotność. Umiała powiedzieć: "To nie dla mnie". Wróciła. Walczy. Puste mieszkanie, daleko od rodziny, tylko praca. Zagrała kilka dobrych ról. Olga Bołądź, aktorka na początku drogi. Będzie o niej głośno.

 • Architekt wnętrz: okno jest jak rama naszego domu

  Kolorowe kwiaty cebulowe w doniczkach, podobnie jak tkaniny czy świece, nadadzą subtelny urok każdemu wnętrzu. Schowajmy zimowe czernie, smutne szarości. Bawmy się kolorem, otwierajmy okna na wiosnę - radzi architekt Magdalena Miśkiewicz.

 • Wnętrze ozdobione fototapetą - inspiracje i porady

  ...położenie na ścianie płytek, kamienia czy paneli ozdobnych. Mało tego, są doskonałą dekoracją do wnętrz, w których nie możemy wprowadzać dużych modyfikacji, takich jak np. wynajęte mieszkanie. Sprytny(...) lokalizacji. Wszelkie tapety z krajobrazami, z efektem 3D oraz makro zbliżenia na rośliny najlepiej wyglądają na ścianie sąsiadującej z oknem. Duża ilość dziennego światła doskonale podkreśla ich walory...

 • ​Islandia: Jón, kot i pośladki trolla

  ..., musiał opuścić służbowe mieszkanie. Pojawiła się perspektywa powrotu na rodzinną Islandię, na starą kilkudziesięciohektarową farmę leżącą gdzieś na północ od malowniczego lodowca Vatnajökull(...) bez papierów. Przez trzy lata zamieszkiwali północ osobno: Berenika eksplorowała islandzkie bezdroża oraz stoiska warzywne, Piotr natomiast norweskie budowy i okoliczne lasy. Skandynawskie rozmowy...

 • Uśmiechnij się, jesteś w Polsce!

  Mimo że jesteśmy zadowoleni z życia, nie najlepiej wychodzi nam okazywanie tego innym. Czy lekcja „hygge”, czyli duńskiej filozofii szczęścia, może nas czegoś nauczyć?

 • Architektura luksusu

  Na co warto postawić urządzając wnętrze? Gdzie szukać inspiracji i jakich błędów unikać? O gustach Polaków, najnowszych trendach i o tym, jak zrobić karierę w Nowym Jorku, opowiada Patrycja Zaczyńska, architekt luksusowych wnętrz i budynków.

 • Kochanie, zostałem drwalem

  Na ekskluzywnego menela, na Nergala, na profesora Bralczyka... Możliwości noszenia zarostu jest niemal tyle, ilu brodaczy. Ale trend drwaloseksualny to niejedyna przyczyna, dla której Polacy porzucili gładkie policzki. Powiedz, dlaczego nosisz brodę, a powiem ci, kim jesteś!

 • Powrót Oleńki

  ...wiele lat. Od początku towarzyszy jej w tym przedsięwzięciu trzeci mąż Andrzej Krajewski, tłumacz literatury skandynawskiej, filozof, hippis i podróżnik, który kolorową furgonetką jeździł na Daleki...