• Informacje na temat:

  siedzisko

Artykuły na temat: siedzisko
 • Zamiast ławki na działce mam taborety....

 • Stwórz przytulny dom - miękkie tkaniny, wygodne siedziska, poduszki i koce

  Każdy ma inny gust i preferencje, co do wykończenia własnego domu. Jednym podoba się styl boho, innym rustykalny, jeszcze innym prowansalski, shabby chic, skandynawski, klasyczny czy kolonialny. Choć niektóre z nich diametralnie się od siebie różnią, to łączy je jeden wspólny mianownik - mają stworzyć jak najbardziej przytulne wnętrze.

 • Gdy drewniane siedzisko taboretu pękło, postanowiłam samodzielnie zrobić nowe. Wyjęłam gwoździe i zdjęłam stare deski. Grubą liną...

 • Odnówmy stare, ale piękne krzesło, w którym siedzisko i oparcie są poprzecierane. Oprócz grubego i mocnego materiału w odpowiednim wzorze, przyszykujmy śrubokręt, dłuto, nożyczki, młotek, szczypce, obcęgi, gwoździe tapicerskie, papier ścierny, pędzel, farbę do drewna.

 • Wystarczą dwie palety (czyli drewniane platformy używane do przewozu towarów), miękkie siedzisko, np. materac z dziecięcego łóżeczka lub kawałek obszytej pianki tapicerskiej oraz kilka kolorowych poduch i fotel na balkon gotowy.

 • Chusteczki stosowane zazwyczaj do pielęgnacji niemowląt doskonale sprawdzą się jako czyściki siedzisk na krzesłach pokrytych np. ekoskórą lub drewnianych,...

 • Foteliki samochodowe nie zawsze zapewniają dziecku bezpieczeństwo

  Co drugie dziecko podróżujące samochodem w specjalnym foteliku jest narażone na niebezpieczeństwo z powodu jego nieprawidłowego użycia. Czy siedzisko, które w razie wypadku ma zapewnić małemu pasażerowi ochronę, spełnia swoją rolę?

 • Zmierzmy długość oraz szerokość siedziska i kupmy odpowiedni kawałek tkaniny, a także zszywacz tapicerski. Odwróćmy krzesło i odkręćmy śruby. Usuńmy z siedziska stary materiał i ułóżmy nowy. Podwińmy go na krawędziach i przymocujmy zszywkami. Potem przykręćmy siedzisko.

 • Marta Sucha z Kutna Pomysłów do ozdabiania balkonów, ogrodów mamy bez liku. Ja zrobiłam kwietnik ze... starego krzesła. Wyjęłam tapicerowane oparcie i siedzisko. Pozostałe elementy pomalowałam białą farbą olejną. W miejsce siedziska zamontowałam metalową siatkę. Na niej ułożyłam florystyczny mech i ustawiłam doniczki z bratkami. I takie ukwiecone krzesło stoi w moim ogrodzie.

 • Wymiana obić krzeseł jest prosta. Zwłaszcza gdy tapicerowane jest tylko siedzisko. Usuń stare Najpierw zdejmujemy siedzisko i zrywamy starą tapicerkę. Jeśli gąbka jest zniszczona, kupujemy nową i przycinamy do wymiarów krzesła. Wykrój nowe Przykładamy stare obicie do nowego materiału i wycinamy identyczny kawałek. Mocujemy nową tapicerkę za pomocą specjalnego zszywacza lub tańszych pinezek...

Zdjęcia na temat: siedzisko
Dyskusje na temat: siedzisko