• Informacje na temat:

  seriale

Artykuły na temat: seriale
 • T-shirtowa rewolucja - seriale wyparły kapele

  Dawniej nasze koszulki zdobiły nazwy ulubionych zespołów muzycznych; dziś rolę idoli estrady przejmują fikcyjne postaci z seriali. Zamiast Metalliki czy Guns NRoses - grafika "Stranger Things" lub jedno z kultowych haseł z "Przyjaciół". Co kryje się za zmianą?

 • Za co kochamy medyczne seriale

  Historie o życiu i pracy lekarzy oglądają miliony Polaków. W tym roku telewizja pokaże nam dwa takie nowe seriale. To znaczy, że wciąż jest na nie bardzo duże zapotrzebowanie.

 • Sekrety seriali o polskich władcach

  Seriale kostiumowe w PRL miały duże budżety, grali tam najlepsi polscy aktorzy. Nawet ci, którzy – jak Gustaw Holoubek – w ogóle nie przepadali za tego typu filmami.

 • Czemu tak lubimy "życiowe" seriale?

  Nie ma to jak obejrzeć w telewizji film "do obiadu". Po południu niemal wszystkie stacje emitują tzw. seriale paradokumentalne. Mamy wrażenie, że są to... prawdziwe historie. Tymczasem nazwa(...) seriale paradokumentalne powstał w USA i Wielkiej Brytanii. Najwięcej kręcą ich teraz Włosi i Niemcy. W Polsce bardzo dobrze przyjęły się przygody policjantów i detektywów oraz inscenizacje rozpraw...

 • Zagraniczne seriale, które kochaliśmy i pamiętamy do dziś

  Zmęczeni kolejkami, zasiadaliśmy przed telewizorami. Śledząc losy ulubionych bohaterów, zapominaliśmy o codziennych problemach i oglądaliśmy zupełnie inny, kolorowy świat.

 • Genialne dzieci z polskich seriali

  ...oraz pracoholizm spowodowały załamanie nerwowe. Nie wiodło jej się też w życiu osobistym. Obecnie gra niewiele. - Te seriale nadal żyją - cieszy się ich czołowy reżyser, Stanisław Jędryka...

 • Małe wielkie przyjemności. Dlaczego oglądamy seriale online?

  Dobry serial wciąga jak film, angażuje jak opera mydlana i manipuluje widzem jak reklama. Młode pokolenie nie wyobraża już sobie życia bez Netflixa, HBO GO czy ShowMaxa. Skąd wziął się boom na seriale? Dlaczego tak chętnie je oglądamy?

 • Marzenie o zachodzie - polskie seriale z lat 90.

  Kiedy w 1985 roku Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek „Niewolnicy Isaury”, w kraju rozpoczęło się szaleństwo. Spragnieni wzruszeń i lekkiej rozrywki Polacy tłumnie zasiadali przed telewizorami, a po latach całe zjawisko zaczęto określać mianem fenomenu socjologicznego. Niezwykła popularność brazylijskiej telenoweli pokazała reżyserom i producentom, o czym marzą widzowie.

 • Jak wyglądają dzisiaj bohaterowie kultowych seriali?

  ...zrezygnował z aktorstwa w 2003 roku, natomiast drugi może pochwalić się m.in. rolą Wielkiego Tatusia w "Django" Quentina Tarantino. Wciąż pozostaje aktywny zawodowo. Sensacyjne seriale z lat 90-tych kojarzą...

 • Katarzyna Misiewicz-Żurek i Lesław Żurek: Serial w łóżku

  ...czasów studenckich. Dziś najczęściej spieramy się o to, które z nas ma rację.  Co robicie razem?  Lubię oglądać z nim filmy i seriale na laptopie, w łóżku.  Zachwycił cię...  saltem, jakie zrobił...

Zdjęcia na temat: seriale
Wideo na temat: seriale
 • Weronika Książkiewicz o swoich nowych rolach

  Film, serial, dubbing, teatr - Weronika Książkiewicz nie narzeka na brak propozycji zawodowych. Jak sama przyznaje, jej nowe role to role kobiet silnych, pogmatwanych i... wyrachowanych.

 • "Seriale dają ogromną popularność"

  Gdzie widzi siebie bardziej Mikołaj Roznerski w serialu czy fabule? - Nie przeszkadza jedno w drugim. Seriale dają ogromną popularność, która jest też wykorzystywana w kinie. Polscy producenci biorą to pod uwagę, że seriale to jest moc. Serial to jest kawał ciężkiej pracy, fabuła nieco inaczej wygląda. Taki rynek mamy, że żeby przeżyć, to musimy grać - powiedział aktor.

 • Królowe polskich seriali

  Polacy uwielbiają seriale. Wielu aktorów grę w nich traktuje jako jedyną możliwą drogę w branży do uzyskania stabilności finansowej. Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Dygant, Magdalena Walach i Małgorzata Socha zdają się coś o tym wiedzieć.

Dyskusje na temat: seriale