• Informacje na temat:

  salsa kubanska

Artykuły na temat: salsa kubanska
 • Smak kubańskiego lata

  Kuba to miejsce, które trzeba zobaczyć, choć raz w życiu. Jest tajemnicza, tętni życiem i nieustannie pulsuje w rytmie salsy.

 • El Sol Salsa Festival – słoneczne brzmienia w rytmie salsy i El Sol!

  Gorąca, tętniąca radością atmosfera w środku listopada? To możliwe! Taka niezwykła porcja emocji czeka na wszystkich uczestników El Sol Salsa Festival, który odbędzie się 8-10.XI.2013 r. w hotelu Gromada w Warszawie.

 • Salsa - płomienny taniec zmysłów

  ...upodobało sobie wiele znamienitych osobowości - w tym między innymi pisarz Ernest Hemingway, który spędził tu 20 lat swojego życia. Kuba to także salsa. Słowo salsa wywodzi się z języka hiszpańskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu sos. Jednakże salsa to także płomienny, zmysłowy, gorący taniec oraz muzyka poruszająca ciało i umysł. Jest to gatunek muzyczny, który rozwinął się na bazie...

 • Agnieszka Niemczewska: Color cubano

  Warszawski Południk Zero pęka w szwach przed pokazem slajdów z Kuby. Skojarzenia: karaibskie plaże, salsa, rum, cygara i stare samochody. Ale też rozpadające się kamienice Hawany, bieda i komunistyczny reżim. Kontrasty, z powodu których Kubę nazywa się Wyspą Spotkań. Agnieszka, uciekinierka z wielkiego medialnego koncernu, spotkała tam siebie.

 • Cała sala tańczy z nami...

  Szał fitnessu kończy się. Teraz z największym zapałem Polacy... tańczą. A szkoły uczą już nie tylko tradycyjnych tańców jak walc czy cha-cha. Możesz wybrać taniec brzucha, kubańską salsę czy sambę brasil.

 • Przymiarka do sylwestra

  Koncert rozpocznie się o godz. 21.30 występem zespołu Charanga la Crisis z Holandii. Następnie scenę opanuje José Torres y Salsa Tropical. To pierwsza w Polsce orkiestra salsowa. Żywiołowość(...) właśnie salsa. W repertuarze zespołu znajdują się największe standardy muzyki kubańskiej oraz kompozycje młodszego pokolenia wybitnych kubańskich twórców, m.in. Aliny Torres i Jesusa Fuentesa. Tuż po...

 • Taniec zamiast sportu

  ...chwilę znaleźć się na tych pięknych wyspach, symbolu raju i wypoczynku. W salsie najważniejszy jest rytm, powstał przez połączenie afrykańskich instrumentów, hiszpańskiego języka i jazzu. Salsa(...) salsa to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, a nawet pomysł na spędzenie Sylwestra.

 • Przeganiamy zimę!

  Masz dość chuchania w dłonie, noszenia grubych płaszczy, mrozu i przychodzącej po nim chlapy? Spróbuj przegnać zimę razem z uczestnikami Festiwalu "Carnavalia".

 • Miłość w czasach fast foodów

  Święto zakochanych dotarło do Polski razem z amerykańskimi barami szybkiej obsługi i błyskawicznie podbiło serca młodzieży. Można z tego pokpiwać ze względu na komercyjny podtekst dnia św. Walentego, ale nie da się ukryć, że sam pomysł jest sympatyczny.