• Informacje na temat:

  rumien po kleszczu

Artykuły na temat: rumien po kleszczu
 • Uwaga! Kleszcze

  Niestety ich sezon już się rozpoczął, mało tego, pojawiły się nawet w miejskich parkach. Co powinnaś wiedzieć? Rozprawiamy się z mitami na ich temat.

 • ...stawów). Jeśli więc zaatakował cię kleszcz, wyjęłaś go, na skórze nie było rumienia, ale po ugryzieniu ciągle kiepsko się czujesz, czym prędzej wybierz się do lekarza. Boreliozę trzeba bowiem leczyć...

 • Naturalne sposoby ochrony przed kleszczami

  Kleszcze to roztocza pasożytujące na ludziach i zwierzętach, roznoszące groźne dla zdrowia choroby zakaźne. Ryzyko ukąszenia występuje głównie w lesie, ale nie zapominajmy, że kleszcze mogą czyhać również w przydomowym ogródku!

 • Gdy ukąsił cię kleszcz

  Nie panikuj, ale też nie lekceważ zagrożenia. Ponad 40 proc. kleszczy jest zakażonych boreliozą.

 • Szczepienia ● Do tej pory nie ma zabezpieczenia przeciw boreliozie. Leczy się ją antybiotykiem w momencie wystąpienia rumienia wędrującego – im szybciej, tym lepiej. ● Istnieje(...)), układu kostno-stawowego (zapalenia stawów) i układu krążenia (zapalenie mięśnia sercowego z niewydolnością krążenia) oraz przewlekłych rumieniowych zmian skórnych. Trzecie stadium ujawnia się po wielu...

 • ..., wtedy łatwiej zauważysz intruza. Po powrocie do domu dokładnie obejrzyj skórę albo najlepiej od razu wyszoruj się pod prysznicem myjką (sam prysznic może być dla nich zbyt łagodnym strumieniem...

 • Na zielonej trawce bez strachu przed kleszczami

  Choć maleńkie, budzą w nas postrach. Słusznie się ich obawiamy, bo potrafią wyrządzić niemałą szkodę. Kleszczy się nie pozbędziemy, ale możemy na różne sposoby zniechęcić je do ataku i osłabić ich siłę rażenia!

 • Co ci może zrobić kleszcz

  Grypa? Latem? Uwaga! Tym razem gorączka, dreszcze i bóle mięśni mogą świadczyć o innej niebezpiecznej chorobie - boreliozie przenoszonej przez kleszcze. Trudno ją wykryć, nie ma na nią szczepionki. Podpowiadamy, co zrobić, żeby nie ukąsił cię kleszcz.

 • Jak się chronić przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze

  Znajoma po ukąszeniu kleszcza ciężko chorowała. Jedziemy na urlop na Mazury, a tam jest ich podobno szczególnie dużo. Co robić?

 • Kleszcze atakują!

  Kleszcze w tym roku atakują ze zdwojoną siłą, zwłaszcza że świetnie przetrwały łagodną zimę. Wystarczy nadmienić, że już 184 mieszkańców Lubelszczyzny zapadło na boreliozę po ukąszeniu przez kleszcza.

Wideo na temat: rumien po kleszczu
 • Barbara Kurdej-Szatan o swojej chorobie

  Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała Robertowi Patolecie o boreliozie, czyli chorobie, na którą cierpi od kilku lat. Na początku zauważyła ciemny punkcik w pachwinie, ale nie zorientowała się, że jest to kleszcz. Potem pojawił się tzw. rumień wędrujący - bolesny i obrzęk mięśni przemieszczający się po całym ciele. Lekarz specjalista, do którego się udała, nie rozpoznał jednak boreliozy. Po jakimś czasie chorobę zdiagnozowała... ginekolog. Basia miała szczęście, że nie doszło do poważniejszych...