• Informacje na temat:

  rozpoznawanie miłośći

Artykuły na temat: rozpoznawanie miłośći
 • Edyta Górniak opowiada o miłości

  "Gdy poznaję nowych ludzi, jestem pełna obaw i nieufności, więc nie byłam zbyt otwarta. Ale zaprzyjaźniliśmy się" - tak Edyta Górniak opowiada o narodzinach miłości do 36-letniego Paula, Anglika, który jest od dwóch lat jej życiowym partnerem.

 • Si, Amore

  „Si, Amore” - wywiad-rzeka z Aleksandrą Kurzak, obecnie najwybitniejszą i najsłynniejszą polską śpiewaczką operową, rozpoznawaną na całym świecie.

 • Dlaczego warto się całować?

  Pocałunki to sposób wyrażania bliskości, miłości i namiętność. Naukowcy przekonują, że kontakt z ustami partnera wywołuje również szereg pozytywnych reakcji chemicznych w organizmie człowieka. Jakich? Dziś Międzynarodowy Dzień Pocałunku, warto sobie przypomnieć...

 • Anna Zoll: Czuły dotyk na start

  - Każde dziecko powinno mieć taki sam start: czuły dotyk, przytulanie do piersi, słuchanie bicia serca. Dzięki temu w późniejszym życiu nie będzie szukało miłości tam, gdzie jej nie ma - mówi Anna Zoll, której film "Heart Therapy" zajął drugie miejsce na festiwalu filmów krótkometrażowych w Cannes w 2018 roku. - Jeśli choćby jedna osoba po obejrzeniu mojego filmu zrobi terapię sercem, będzie to największy sukces - mówi i zakłada fundację, dzięki której wolontariusze będą mogli zająć się...

 • Tej prawdy potrzebuje dziś świat

  "Pomagając bliźnim, potwierdzamy prawdę o człowieku, o jego człowieczeństwie – tę prawdę, której świat potrzebuje dziś bardziej niż chleba" - przekonuje ks. Józef Tischner w "Krótkim przewodniku o życiu", książce w której ujęte są nieznane i aktualne myśli ks. Tischnera o miłości, nadziei, prawdziwej wolności, a także... o nienawiści. Prezentujemy jej fragment

 • Oto powody, dla których warto dotykać i być dotykanym

  - Kobiety są bardziej wrażliwe na wyrażanie miłości poprzez nieseksualny dotyk, przez przytulenie, objęcie, trzymanie za ręce. Daje im to poczucie bliskości i jest sygnałem więzi uczuciowej. Z kolei mężczyźni są bardziej skłonni wyrażać miłość poprzez dotyk seksualny, namiętny - tłumaczy psycholog, dr Kinga Tucholska.

 • Agnieszka Więdłocha: Zaczynam od deseru

  Jadąc w tajemnicy przed rodziną na egzamin do szkoły aktorskiej nie sądziła, że ten zawód wymaga takiej odporności. Bo raz przychodzi nagroda za debiut, popularność po sukcesie "Czasu honoru", a potem dzwoni cisza, gdy wstajesz rano i myślisz, że... do niczego się nie nadajesz, trzeba szukać innego zawodu... Agnieszka Więdłocha na tej huśtawce już daje sobie radę. Pomagają nauki babci, że nie warto przejmować się drobiazgami, bo los sprzyja optymistom. No i proszę: jest i szczęście w miłości,...

 • Królowa odpina narty

  Koniec z tym. Mistrzyni jest gotowa do życiowej rewolucji. Od 16 lat na nartach, ciągle w podróży, bez życia prywatnego. Już nie chce, by sport przysłaniał wszystko inne. Kocha go dalej, ale poświęcenie dla miłości ma granice. Czy Justyna Kowalczyk odnajdzie się w świecie bez medali i aplauzu? Jak wykorzysta siłę, którą pokazała, zdobywając olimpijskie złoto?

 • Samotność

  Po przeszło 20 kliku latach w pociągu kobieta rozpoznaje młodzieńca, który jest łudząco podobny do jej miłości z przed dwudziestu paru lat. Podczas wspólnej rozmowy kobieta odtwarza w myślach swoją przeszłość i tak samo cierpi z powodu nie spełnionej miłości.

 • Depresje młodzieńcze i dziecięce

  Jeszcze do końca lat sześćdziesiątych niektórzy psychiatrzy kwestionowali występowanie zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży. Obecnie nikt już tego nie kwestionuje, chociaż wielu autorów nadal zwraca uwagę na trudność w rozpoznawaniu dziecięcej i młodzieżowej depresji.