• Informacje na temat:

  rozmowa z dzieckiem o smierci

Artykuły na temat: rozmowa z dzieckiem o smierci
 • Rozmowa z Hanną Kowalewską

  Prywatnie pisarka jest miłośniczką warszawskiego Kamionka. Odpoczywa, fotografując i malując.

 • Bogusław Linda: Męskie rozmowy

  Lubię czuć ten wiatr naokoło, włożyć bandankę, jakieś okulary i przejechać się na zakupy do miasta, a przy okazji mieć zabawę, że jadę sobie między samochodami - mówi Magdzie Umer w książce "Zły chłopiec" Bogusław Linda.

 • Sir Patrick Stewart codziennie myśli o śmierci

  Gwiazda "Logana" przyznaje, że zaczął częściej myśleć o śmierci od kiedy jego przyjaciele - łącznie z Alanem Rickmanem i Alanem Howardem - odeszli z tego świata w ostatnich latach.

 • James McAvoy myśli o śmierci

  36-letni aktor nie osiągnął jeszcze czwartej dekady swojego życia, a przyznał, że jest już bardzo przerażony umieraniem, a myśli o śmierci kotłują się w jego głowie ostatnio częściej, niż by tego chciał.

 • Dziecko i śmierć

  Ty to rozumiesz. Ale dziecko nie. Chciałoby się oszczędzić mu tego tematu... Rozmowa z dzieckiem o śmierci to jednak obowiązek rodzica. Od kogo ma się dowiedzieć, jeśli nie od ciebie? Z telewizji? Od kolegi z podwórka? Jak zacząć i jak wytłumaczyć, że ktoś umarł - doradza psychoterapeutka.

 • Marzena Rogalska: Kawa i rozmowa z drugim człowiekiem

  Ważne spotkania służbowe mamy zanotowane w kalendarzu, ale nie mamy zapisane, żeby zadzwonić do przyjaciółki. Może dbanie o ludzi też powinno się poddać takiej dyscyplinie? - mówi Marzena Rogalska, dziennikarka i autorka książki "Wyprzedaż snów". - Nie ma lepszej rzeczy w życiu od filiżanki dobrej kawy i rozmowy z drugim człowiekiem.

 • Celine Dion czuje się silniejsza po śmierci swojego męża

  Menedżer zmarł w styczniu 2016 roku w wieku 73 lat. Rene walczył z rakiem gardła od 2013 roku. 48-letnia piosenkarka wyznała, że wie, że jej mąż zawsze będzie przy niej i czuje się teraz "przywódcą rodziny".

 • Ryan Reynolds opowiedział o śmierci swojego ojca

  74-letni ojciec 39-letniego aktora - James C. Reynolds - zmarł w październiku po długiej walce z chorobą Parkinsona. Ryan wyznał, że nawet w ostatnich chwilach jego życia rodzina starała się go rozśmieszać.

 • Moje dziecko robi, co chce

  ...słyszy o edukacyjnych zabawach, protestuje: - Zabawa ma być bezcelowa! To nie jest żaden trening kreatywności! Chodzi o to, żeby z dzieckiem zwyczajnie być, a nie je ciągle stymulować. Nigdy nie będzie...

 • Maria Czubaszek: Nawet niepalący żyją tylko do śmierci

  ...ktoś herbaty zrobił, a ja przez całe życie szklanki herbaty nie wypiłam! Jak byłam dzieckiem, podobno mówiłam, że żałuję, że się nie urodziłam sierotką Marysią. Nie jestem rodzinna, mam tylko męża(...) tego zachwytu, co starsze panie mają. Każdy był dzieckiem, ja też byłam dzieckiem, Kadafi był dzieckiem, Hitler był dzieckiem... Trzeba jakoś przez to przejść, jak przez szkarlatynę. Zobaczymy, co...