• Informacje na temat:

  rośliny niebezpieczne dla czlowieka

Artykuły na temat: rośliny niebezpieczne dla czlowieka
 • Rośliny nie są objęte prawem autorskim

  Książka "Projekt Rośliny" Oli Sieńko i Weroniki Muszkiety jest efektem ich, trwającej ponad dwa lata, miłości do zieleni. Wiedzą, którą zdobywają każdego dnia prowadząc sklep z roślinami oraz aranżując wnętrza, dzielą się w sposób przystępny i pełen uroku. Jak same mówią: "Rośliny działają kojąco, zwiększają produktywność, optymizm oraz wzbogacają powietrze w tlen".

 • Trujące rośliny doniczkowe. Masz je w domu?

  Trudno wyobrazić sobie mieszkania bez roślin. Kwiaty nie tylko ożywiają i upiększają wnętrza, ale też oczyszczają powietrze. Mało kto wie, że niektóre popularne gatunki powinny być hodowane ze szczególną ostrożnością, gdyż zawierają toksyczne substancje niebezpieczne dla zdrowia. Warto wiedzieć, które rośliny należą do trujących, by zapewnić bezpieczeństwo domownikom - szczególnie dzieciom...

 • Niebezpieczny skutek uboczny

  Jest to wynikiem zarówno blokowania dostępu magnezu do korzeni rośliny przez ołów, jak również przez kwaśne deszcze, które wypłukują ten pierwiastek do coraz głębszych warstw gleby. Niewielu rolników stosuje - dla poprawienia struktury gleby - wapno magnezowe. Mogą też być inne przyczyny niedoboru magnezu, wśród których przede wszystkim wymienia się alkoholizm, starość, kuracje odchudzające...

 • Zapachowe świeczki mogą być groźne dla zdrowia

  Najnowsze wyniki badań naukowców z brytyjskiego University of York wskazują, że niektóre zapachowe świeczki mogą być groźne dla zdrowia. W procesie spalania mogą wytwarzać niebezpieczne, trujące substancje.

 • Bądź czujna na słońcu

  Poznaj rośliny, które wchodzą w reakcję z promieniami UV.

 • Dom, który... szkodzi? To możliwe!

  Ukochane cztery kąty powinny być dla twojej rodziny bezpieczną oazą. Co staje temu na przeszkodzie? Czasem będzie to nowa szafka, innym razem – rośliny lub... wywietrzona pościel.

 • Niebezpieczne suplementy diety

  ...cały rok. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że suplementy diety mogą zakłócać działanie farmaceutyków powodując zagrożenie dla zdrowia" - alarmuje dr Katarzyna Wolnicka z Instytutu Żywności(...) wykorzystywane w odchudzających mieszankach ziołowych. Inne rośliny lecznicze, takie jak len zwyczajny, prawoślaz lekarski i babka lancetowata, zawierają tzw. śluzy (lepki, galaretowaty roztwór...

 • Dzieci wege

  Około miliona Polaków stosuje diety bezmięsne. Jedni jedzą wyłącznie rośliny, inni także ryby, jaja i nabiał. Często w ten sposób żywią także swoje dzieci. Czy to całkowicie bezpieczne dla ich zdrowia?

 • Toksyczna moc kwiatów

  Sprzedawane w kwiaciarniach rośliny ozdobne, choć piękne i oryginalne, mogą stwarzać problemy! Niektóre z nich są trujące. Dlatego ustaw je w miejscu niedostępnym dla dzieci lub na wszelki wypadek zrezygnuj z ich uprawy.

 • Odstraszamy gryzące owady

  Chemiczne preparaty są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób w dojrzałym wieku. Jednak ugryzienia owadów też! Jak zatem możemy się bronić?

Wideo na temat: rośliny niebezpieczne dla czlowieka
 • To jedna z najbardziej toksycznych roślin w Polsce!

  skórze, dlatego już samo przebywanie w pobliżu rośliny jest niebezpieczne. Barszcz Sosnowskiego w okresie kwitnienia i owocowania jest szczególnie groźny w upalne i wilgotne dni. Powoduje oparzenia(...) z Kaukazu jako roślina pastewna. Ponieważ sprowadzono go w wyniku radzieckich eksperymentów, nazywany jest „zemstą Stalina”. Miał być wartościową paszą dla zwierząt, jednak okazało się, że jest