• Informacje na temat:

  rośliny niebezpieczne dla czlowieka

Artykuły na temat: rośliny niebezpieczne dla czlowieka
 • Niebezpieczny skutek uboczny

  Jest to wynikiem zarówno blokowania dostępu magnezu do korzeni rośliny przez ołów, jak również przez kwaśne deszcze, które wypłukują ten pierwiastek do coraz głębszych warstw gleby. Niewielu rolników stosuje - dla poprawienia struktury gleby - wapno magnezowe. Mogą też być inne przyczyny niedoboru magnezu, wśród których przede wszystkim wymienia się alkoholizm, starość, kuracje odchudzające...

 • Zapachowe świeczki mogą być groźne dla zdrowia

  Najnowsze wyniki badań naukowców z brytyjskiego University of York wskazują, że niektóre zapachowe świeczki mogą być groźne dla zdrowia. W procesie spalania mogą wytwarzać niebezpieczne, trujące substancje.

 • Bądź czujna na słońcu

  Poznaj rośliny, które wchodzą w reakcję z promieniami UV.

 • Dom, który... szkodzi? To możliwe!

  Ukochane cztery kąty powinny być dla twojej rodziny bezpieczną oazą. Co staje temu na przeszkodzie? Czasem będzie to nowa szafka, innym razem – rośliny lub... wywietrzona pościel.

 • Niebezpieczne suplementy diety

  ...cały rok. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że suplementy diety mogą zakłócać działanie farmaceutyków powodując zagrożenie dla zdrowia" - alarmuje dr Katarzyna Wolnicka z Instytutu Żywności(...) wykorzystywane w odchudzających mieszankach ziołowych. Inne rośliny lecznicze, takie jak len zwyczajny, prawoślaz lekarski i babka lancetowata, zawierają tzw. śluzy (lepki, galaretowaty roztwór...

 • Dzieci wege

  Około miliona Polaków stosuje diety bezmięsne. Jedni jedzą wyłącznie rośliny, inni także ryby, jaja i nabiał. Często w ten sposób żywią także swoje dzieci. Czy to całkowicie bezpieczne dla ich zdrowia?

 • Dieta dla serca

  Nieważne, czy bije dla męża, czy idola. Pracuje bez wytchnienia, zasługuje więc na więcej troski. Zwłaszcza jeśli niedomaga. Dieta dr. Ornisha przeciwdziała miażdżycy i chroni przed zawałem.

 • Trujący przyjaciele w doniczkach

  ...​Wybierając rośliny doniczkowe do domu musimy pamiętać, że są wśród nich i takie, które choć są niezwykle dekoracyjne - mogą nam przysporzyć nieoczekiwanych kłopotów. Wiele pięknych roślin jest po prostu trujących - zarówno dla ludzi, jak i małych zwierząt domowych.

 • Kwiatowy horoskop dla samotnych

  ..., musimy jakoś temu zaradzić. Dobrym pomysłem będzie dla ciebie zasadzenie kilku cebulek hiacyntów w ozdobnej doniczce. Codzienne podlewanie i dbanie o rośliny z myślą o wzrastającym uczuciu, przyniesie(...) i pustki. Dlatego jeżeli szukacie odpowiedniego partnera/partnerki najlepszym okresem będzie pobyt Wenus w znaku Barana, czyli czas od 8 lutego do 5 marca. Po chwilowym przestoju wspierać was zacznie...

 • Dbamy o płaski brzuch

  Wystający brzuch to efekt odkładającej się tkanki tłuszczowej, która może gromadzić się pod skórą albo pod mięśniami. Gdy tłuszcz zbiera się pod mięśniami, mówimy o tzw. tkance tłuszczowej trzewnej. Jest szczególnie niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ odkłada się wokół narządów wewnętrznych - wątroby, trzustki i serca. Osłabia ich funkcjonowanie.

Wideo na temat: rośliny niebezpieczne dla czlowieka
 • To jedna z najbardziej toksycznych roślin w Polsce!

  skórze, dlatego już samo przebywanie w pobliżu rośliny jest niebezpieczne. Barszcz Sosnowskiego w okresie kwitnienia i owocowania jest szczególnie groźny w upalne i wilgotne dni. Powoduje oparzenia(...) z Kaukazu jako roślina pastewna. Ponieważ sprowadzono go w wyniku radzieckich eksperymentów, nazywany jest „zemstą Stalina”. Miał być wartościową paszą dla zwierząt, jednak okazało się, że jest