• Informacje na temat:

  rośliny doniczkowe

Artykuły na temat: rośliny doniczkowe
 • Przesadzamy rośliny doniczkowe

  Rośliny będą teraz potrzebowały więcej miejsca, bo kiedy poczują wiosnę, zaczną intensywnie rosnąć.

 • Wiele popularnych roślin doniczkowych zawiera substancje toksyczne. Czasami już polizanie listka przez dziecko, psa czy kota może się dla niego źle skończyć. Sprawdź, na jakie rośliny uważać.

 • Przygotuj do zimy rośliny doniczkowe

  Starannie i regularnie oglądaj rośliny, czy nie ma na nich oznak chorób ani szkodników. Im szybciej zastosujesz odpowiedni środek, tym łatwiej pozbędziesz się problemu.

 • Trujące rośliny doniczkowe

  Znajdują się w wielu domach i wcale nie trzeba się ich pozbywać. Warto jednak wiedzieć, że nie są tak niewinne, jak mogłoby się wydawać. Trujące rośliny doniczkowe są szczególnie niebezpieczne dla(...) Spożycie anturium może skutkować nawet zaburzeniami rytmu serca. Aby uniknąć problemów, podczas pielęgnacji rośliny nie dotykamy oczu, nosa ani ust, a po zabiegach dokładnie myjemy ręce. BLUSZCZ Zawarte...

 • Także zimą rośliny mogą pięknie rosnąć, a nawet kwitnąć. Trzeba o nie odpowiednio się zatroszczyć.

 • Trujące rośliny doniczkowe. Masz je w domu?

  Trudno wyobrazić sobie mieszkania bez roślin. Kwiaty nie tylko ożywiają i upiększają wnętrza, ale też oczyszczają powietrze. Mało kto wie, że niektóre popularne gatunki powinny być uprawiane ze szczególną ostrożnością, gdyż zawierają toksyczne substancje niebezpieczne dla zdrowia. Warto wiedzieć, które rośliny należą do trujących, by zapewnić bezpieczeństwo domownikom - szczególnie dzieciom...

 • Nietypowe aranżacje kwiatów doniczkowych

  Jak zaaranżować rośliny, by wyglądały niebanalnie a zarazem gustownie? To trudne zadanie ponieważ fantazję ograniczają wymagania roślin. Ale dobierając odpowiednie gatunki można koncepcję kwiatów doniczkowych postawić na głowie!

 • Zimowe formowanie roślin doniczkowych

  Pnącza oraz rośliny szybko rosnące można przycinać także zimą. Cięcie nada im piękny kształt i umożliwi harmonijny wzrost. Pomysłową formę można nadać im także w inny sposób.

 • ...doniczki! Dodajemy je do odstałej wody, mieszamy i dopiero takim roztworem podlewamy rośliny. Pałeczki i kliny. Nawóz podawany w takiej formie jest bardzo dobrym sposobem na całoroczne dokarmianie...

 • Pielęgnujemy kwiaty doniczkowe na przedwiośniu

  Gdy dni stają się dłuższe, rośliny otrzymują więcej światła i budzą się do życia. Szybciej wchłaniają wodę i składniki pokarmowe, więc trzeba o nie dbać inaczej niż w okresie zimowego spoczynku.

Wideo na temat: rośliny doniczkowe
 • Jakie rośliny oczyszczą powietrze w naszym domu?

  Rośliny doniczkowe nie tylko pięknie dekorują wnętrza mieszkań i domów, ale również oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków. Które z nich produkują nocą więcej tlenu? O roślinnych filtrach opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" Maja Popielarska. Czy powietrze w domu jest lepsze od tego na zewnątrz? Ile roślin powinniśmy mieć w mieszkaniu?

Dyskusje na temat: rośliny doniczkowe