• Informacje na temat:

  robienie sokow

Artykuły na temat: robienie sokow
 • Są bogate w cenne minerały i witaminy.

 • Mózgu sokiem nie nakarmisz...

  Choć jest popularny wśród osób odchudzających się, detoks sokowy - bo o nim mowa - nie zniweluje skutków wielomiesięcznego zaniedbania - przekonuje Ewa Kurowska. Dietetyk zauważa, że nasz mózg nie rejestruje płynnych kalorii, stąd uczucie głodu.

 • Wiadomo nie od dzisiaj, że domowe dżemy, konfitury czy sałatki są najsmaczniejsze i bardzo zdrowe. Pomożemy Ci je przygotować! Na początek podpowiadamy, jakich naczyń używać, jak wybrać najlepsze owoce i warzywa. Zdradzamy też sposoby na ich przechowywanie.

 • Soki i ich rodzaje - co warto wiedzieć

  Soki zagęszczone, soki z soku zagęszczonego, soki NFC, soki pasteryzowane, soki 100% i po prostu soki - czym się od siebie różną i co trzeba o nich wiedzieć? Warto znać odpowiedzi na te pytania i nie dać się zwieść mitom, bo sok, niezależnie od rodzaju, to produkt wartościowy, który warto włączyć do codziennej diety.

 • Dżemy, powidła, soki, marynaty

  Wiadomo nie od dzisiaj, że domowe dżemy, konfitury czy sałatki są najsmaczniejsze i bardzo zdrowe. Pomożemy ci je przygotować! Na początek podpowiadamy, jakich naczyń używać, jak wybrać najlepsze owoce i warzywa. Zdradzamy też sposoby na ich przechowywanie.

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o sokach i musach

  Soki i musy to witaminy w smart formie – są smaczne, modne i przede wszystkim wygodne. Warto o tym pamiętać nie tylko 30 maja – w Światowy Dzień Soku - ale przez cały rok. Przeczytajcie nasz tekst i przekonajcie się, co jest prawdą, a co szkodliwym mitem na temat soków i musów.

 • Każdy z nich, mimo że wyprodukowany z owoców czy warzyw, ma inną zawartość.

 • Co robić, by wzmocnić kości?

  Do diety włącz mak, stosuj kurację ze skorupek jaj i zadbaj o to, by mieć silne mięśnie.

 • Żywe soki - zdrowe i pyszne

  ...odgrywa tu ogromną rolę, gdyż np. sokowirówka wykonuje aż 10 tys. obrotów na minutę, co niszczy większość witamin, podczas gdy głowica wyciskarki wykonuje ich tylko 60. Nie zmienia się wtedy struktura...

 • Co robić, gdy ugryzie cię kleszcz

  Momentu wkłucia się kleszcza w skórę nie czujesz, ponieważ wydziela on substancję znieczulającą. Zanim kleszcz napije się krwi, wygląda na skórze jak mała czarna lub brązowa grudka. Opity krwią przypomina borówkę przyczepioną do skóry. Co robić, gdy po spacerze zauważymy kleszcza na ciele?

Wideo na temat: robienie sokow
 • Rodzina Stuhrów pokazała, jak robi zakupy

  Jak zmienić nawyki żywieniowe w rodzinie? Powiedziała o tym w kuchni "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny i psychodietetyk. Z pomocą syna Stasia przygotowała potrawy takie jak: zapiekane kulki z pęczaku, sok podwójnie pomarańczowy, zupa dyniowo-marchwiowa oraz risotto cytrynowe z grzybami. A jak rodzina Stuhrów robi zakupy spożywcze? - Nauczyliśmy się kupować ilości, które naprawdę zużyjemy - wyjaśnił aktor Maciej Stuhr. - Bardzo nie lubimy wyrzucać jedzenia, bo...