• Informacje na temat:

  rak szyjki macicy

Artykuły na temat: rak szyjki macicy
 • Uchroń się przed rakiem szyjki macicy

  ...partnerem, wtedy ryzyko zachorowania jest niewielkie. Rak szyjki macicy dotyczy głównie kobiet, które mają wielu partnerów seksualnych lub oni prowadzą aktywne życie pozamałżeńskie. Lecz infekcje(...) i systematycznie rób cytologię. Nawet jeśli masz jednego partnera. Nie możesz mieć pewności, że ty jesteś jego jedyną! Rak szyjki macicy nie powstaje z dnia na dzień. Czasem rozwija się nawet przez kilkanaście lat...

 • Jak uniknąć raka szyjki macicy

  Rak szyjki macicy jest jednym z nielicznych nowotworów złośliwych, który jesteśmy w stanie niemal całkowicie wyeliminować. Mimo to każdego dnia pięć Polek umiera z jego powodu. Dlaczego? Przedstawiamy proste porady, które pozwolą zabezpieczyć się przed tym nowotworem.

 • Rak szyjki macicy - bezpłatne badania

  ...nowotworowi szyjki macicy – dowiesz się m.in. na czym polega zapobieganie zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV); - cytologia – lekarz ginekolog pobiera wymaz z dróg rodnych i przekazuje...

 • Wirus przenoszony drogą płciową powoduje raka

  Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) zwykle kojarzy się z rakiem szyjki macicy. Słusznie, ale HPV może być również przyczyną raka narządów głowy i szyi. Jest też przyczyną powstawania innych nie tak groźnych chorób. Warto wiedzieć, jak minimalizować ryzyko.

 • Nie daj się rakowi!

  ...​Najczęściej atakuje nas rak płuc. Na tę chorobę narażeni są głównie palacze, ale także osoby żyjące w miastach, gdzie powietrze jest mocno zanieczyszczone. Ale to nie jedyne zagrożenie.

 • Jak się ustrzec raka szyjki macicy?

  ...w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Obecnie uważa się, że najlepszym sposobem zapobiegania zmianom rakowym szyjki macicy jest właśnie regularna kontrola cytologiczna i szczepienia przeciw wirusowi HPV(...) nowotworu. Infekcje i związane z nimi przewlekłe stany zapalne powodują zmiany w nabłonku szyjki macicy. Z czasem mogą się one przekształcić w stadium przedrakowe, a następnie w raka. Z reguły choroba...

 • Rak płuca. Kiler wśród nowotworów

  ...​Jesteś w przedziale wiekowym 55-74 lata i przez około 30 lat wypalałeś paczkę papierosów dziennie? Nawet jeśli nic ci nie dolega, możesz rozważyć wykonanie niskodawkowej tomografii komputerowej klatki piersiowej, która pomaga sprawdzić, czy w twoich płucach nie rozgościł się rak. Są jednak minusy takiego badania.

 • STOP rakowi szyjki macicy

  W Polsce codziennie na raka szyjki macicy umiera aż 5 kobiet... - możemy to zmienić dzięki już dostępnej profilaktyce...

 • Rak szyjki macicy opanowany?

  Do 2020 r. śmiertelność z powodu raka szyjki macicy u kobiet powinno się zmniejszyć w Polsce o połowę. Taki cel postawiła sobie grupa ekspercka Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy.

 • Geny kontra rak szyjki macicy

  Kobiety z pewnymi wariantami genu, który chroni ludzi przed infekcjami wirusowymi, są mniej narażone na raka szyjki macicy - informuje pismo "Clinical Cancer Research".

Wideo na temat: rak szyjki macicy
 • Rak szyjki macicy. Jak często wykonywać badanie cytologiczne?

  Cytologia to podstawowe badanie profilaktyczne w kierunku badania raka szyjki macicy. Jak często powinna być wykonywana i w jakiej grupie wiekowej? Dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjaśnił w "Dzień Dobry Wakacje", gdzie można wykonać takie badanie. (DDTVN/X-news)

 • Szczepionka zapobiega 70 proc. nowotworów szyjki macicy

  Przenoszone drogą płciową wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV) są najczęstszą przyczyną raka szyjki macicy. HPV przyczynia się również do powstawania rzadziej spotykanych nowotworów – pochwy i sromu, odbytu oraz prącia. Najskuteczniejszą ochroną przed zachorowaniem jest szczepionka, która zapobiega 70 proc. nowotworów szyjki macicy.

 • Monika Zamachowska w kalendarzu "Szlachetna kobieta 2017"

  którym rak szyjki macicy może być rozpoznawany we wczesnym stadium rozwoju. Wbrew plotkom, jakie się pojawiły, nie jest zwolenniczką bioenergoterapii. Po prostu jej przyjacielem jest znany

Dyskusje na temat: rak szyjki macicy