• Informacje na temat:

  rak skóry czynniki ryzyka

Artykuły na temat: rak skóry czynniki ryzyka
 • O czym mówi twoja skóra?

  ...elastyczności to podstawowa cecha skóry menopauzalnej. Zabiegi, które temu przeciwdziałają, mają charakter bardziej inwazyjny i muszą być wykonywane systematycznie. Polegają na stosowaniu metod łączonych(...)Czy rzeczywiście wygląd skóry sygnalizuje, że w organizmie dzieje się coś złego? Bartosz Pawlikowski: Zaniepokoić powinno wszystko, co odbiega od normy. Zdrowa skóra jest elastyczna, miękka...

 • 5 mitów na temat raka czyli jak „oswoić” chorobę nowotworową?

  ...szybciej niż zachorowalność na raka rośnie lęk przed nim. 4 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. To dobra okazja, by sprawdzić, czy myśląc o chorobie nowotworowej, nie kierujemy się przekłamaniami i opiniami, które z faktami na temat tej choroby nie mają nic wspólnego. Być może przed rakiem nie uda się nam uchronić, dlatego warto wiedzieć o nim jak najwięcej.

 • Wakacyjne ABC. Jak zadbać o skórę latem

  Latem twoja skóra jest szczególnie narażona na szkodliwe czynniki, dlatego wymaga dodatkowej opieki. Dowiedz się, jaki filtr przeciwsłoneczny najlepiej ją ochroni, które znamiona powinny wzbudzić szczególną podejrzliwość oraz dlaczego warto jeść owoce cytrusowe.

 • Rewolucyjne odkrycie: Skóra nie zapomina

  Polscy naukowcy odkryli mechanizm przyspieszonego starzenia skóry po ekspozycji na promienie UV - tzw. fotostarzenia skóry. Jest to przewlekły, niewidoczny stan zapalny. Czy jesteśmy bezradni? Trwają badania nad substancją skuteczną w walce z niebezpiecznym enzymem.

 • "Otul" skórę

  ...temperatury i gwałtowne jej zmiany bardzo wrażliwa jest także skóra. Niezabezpieczona łatwo się przesusza i odwadnia. Osłabia się płaszcz lipidowy zapewniający prawidłowe działanie ochronnych funkcji skóry(...) z domu, trzeba pamiętać o zapewnieniu odsłoniętym partiom skóry odpowiedniej ochrony. Niezbędny jest dobry krem do twarzy - delikatny, wykluczający ryzyko podrażnień i alergii, intensywnie...

 • Mutacja genu BRCA

  ...​Rak piersi to choroba przede wszystkim kobiet. O profilaktycznych badaniach USG czy mammografii wiedzą chyba wszyscy, ale jest grupa kobiet, której zaleca się również rezonans magnetyczny piersi. Poznaj fakty o tej chorobie.

 • Eveline Cosmetics: Active Epil

  Kremy do depilacji to bezpieczna, szybka i skuteczna metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia. Usuwają włoski szybko, bezboleśnie i bez ryzyka mechanicznego uszkodzenia skóry. Największym uznaniem cieszą się preparaty wzbogacone o składniki łagodzące, nawilżające i odżywcze, które dodatkowo pomagają pielęgnować skórę.

 • Active Epil Eveline Cosmetics

  Kremy do depilacji to bezpieczna, szybka i skuteczna metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia. Usuwają włoski szybko, bezboleśnie i bez ryzyka mechanicznego uszkodzenia skóry. Największym uznaniem cieszą się preparaty wzbogacone o składniki łagodzące, nawilżające i odżywcze, które dodatkowo pomagają pielęgnować skórę.

 • Te nowotwory zabijają Polaków

  Cztery najgroźniejsze nowotwory zabijają rocznie ponad 40 tys. Polaków. Działają podstępnie, szybko, bez wyraźnych objawów. Łączy je jedno – czas reakcji może uratować życie. Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem (4 lutego) to dobry moment na poznanie profilaktyki i pierwszych objawów nowotworów.

 • Zdrowie po 40-tce: Jak dobrze o nie zadbać

  ...się zapomina. Badania skóry należy robić co 1-2 lata, zwłaszcza w grupach ryzyka, a więc u osób z nowotworami skóry występującymi w rodzinie, mających skórę typu 1 lub 2 (blondyni i rudzi) czy też(...) na półmetku swojej życiowej drogi. Ale to tylko statystyka. W praktyce, to jak długo każdy będzie żył zależy od bardzo wielu różnych czynników, z których część jest od nas zupełnie niezależna (np...