• Informacje na temat:

  rak skóry czerniak

Artykuły na temat: rak skóry czerniak
 • Rak skóry: Choroba, którą można pokonać!

  Czerniak wykryty we wczesnym stadium jest łatwy do wyleczenia – wystarczy prosty zabieg. Jeśli jednak przegapimy ten moment, staje się bardzo groźny. Dlatego warto wiedzieć o nim jak najwięcej.

 • Czerniak lubi się opalać

  Ten groźny nowotwór skóry, odpowiednio wcześnie wykryty, jest wyleczalny w ponad 90 proc. przypadków. Poznaj pięć typowych cech czerniaka, dzięki którym odróżnisz go od zwykłych znamion.

 • Naucz się rozpoznawać czerniaka

  Ten groźny nowotwór skóry, odpowiednio wcześnie wykryty, jest wyleczalny w ponad 90 proc. przypadków. Poznaj pięć typowych cech czerniaka, dzięki którym odróżnisz go od zwykłych znamion.

 • Czerniak. Jak go wykryć?

  ...barwnikowych skóry. Ponadto czerniak rozwija się częściej u osób z tzw. zespołem znamion atypowych, tj. dysplastycznych.  To liczne znamiona barwnikowe małe lub duże, płaskie czy wypukłe(...) z naszej rodziny chorował już na nowotwór skóry.  Aby ustalić, jaki charakter ma nasza zmiana, musimy skonsultować się z lekarzem. Jednak nie każdy pieprzyk powinien stawiać nas na nogi. Dokładnie...

 • Nie daj się rakowi!

  ...​Najczęściej atakuje nas rak płuc. Na tę chorobę narażeni są głównie palacze, ale także osoby żyjące w miastach, gdzie powietrze jest mocno zanieczyszczone. Ale to nie jedyne zagrożenie.

 • Czerniak rodzinny – zapisany w genach

  Rocznie w Polsce diagnozuje się około 2 do 2,5 tysiąca przypadków zachorowania na czerniaka. Z tego 3-15 procent stanowią tak zwane czerniaki występujące rodzinnie, do których predyspozycje dziedziczymy w genach. Dzięki badaniom genetycznym możliwe jest wykrycie choroby we wczesnym stadium, co daje blisko 100-procentową szansę na całkowite wyleczenie.

 • Jak uchronić się przed czerniakiem?

  Czerniak stanowi od wielu lat poważny problem dermatologiczny i onkologiczny. Należy do nowotworów odnotowujących najbardziej dynamiczny wzrost zachorowalności na całym świecie. Dlatego wiedza na temat sposobów wykrywania i profilaktyki zachorowań czerniaka to podstawowe czynniki walki z tym nowotworem.

 • Czerniak w gałce ocznej? Tak, to możliwe!

  Czerniak dotyczy tylko zmian skórnych? Nic bardziej mylnego! Często nie zdajemy sobie sprawy, że może występować także w gałce ocznej. Dowiedz się, jak go rozpoznać i jak mu zapobiegać.

 • Avène: Doskonała ochrona skóry

  Co trzeci przypadek nowotworów złośliwych diagnozowanych na świecie to rak skóry. Szacuje się, że w Europie liczba wykrytych przypadków wzrasta rocznie od 5 do 10%.

 • Najczęstsze choroby skóry. Co musisz o nich wiedzieć?

  Choroby skóry to nie tylko problem natury kosmetycznej i estetycznej. Wypryski, pęcherze, przebarwienia lub łupież często świadczą o poważniejszych problemach zdrowotnych, które mogą wymagać fachowej porady dermatologa i wielotygodniowego leczenia farmakologicznego.

Zdjęcia na temat: rak skóry czerniak
Dyskusje na temat: rak skóry czerniak