• Informacje na temat:

  rak jajnika leczenie

Artykuły na temat: rak jajnika leczenie
 • Leczenie raka jajnika - o tym powinnaś wiedzieć

  Poznaj objawy raka jajnika. Dowiedz się, jakie badania diagnostyczne powinien przeprowadzić lekarz oraz jakie obecnie istnieją metody leczenia tego nowotworu. Zacznij działać, zanim będzie za późno.

 • ​Rak jajnika: Czy to mnie dotyczy?

  Rak jajnika to jeden z najcięższych do wykrycia nowotworów. Brak specyficznych objawów sprawia, że często diagnozuje się go dopiero, gdy osiągnie zaawansowane stadium rozwoju. Czy są badania profilaktyczne, które pomagają we wczesnym wykryciu? Kto jest w grupie ryzyka?

 • Rak jajnika dotyka kobiety w każdym wieku!

  Rocznie w Polsce rozpoznaje się ponad 3300 zachorowań na raka jajnika. To trzy razy więcej niż jeszcze 30 lat temu! Najwięcej nowych zachorowań onkolodzy odnotowują w województwach mazowieckim i śląskim.

 • Rak jajnika – co powinnaś o nim wiedzieć

  Według danych Światowego Funduszu Badań nad Rakiem (World Cancer Research Fund) w ubiegłym roku na raka jajnika zachorowało prawie 300 tys. kobiet. Specjaliści biją przy okazji tych doniesień na alarm, wskazując, że liczba pacjentek zapadających na tę chorobę będzie w nadchodzących latach systematycznie rosła.

 • Rak jajnika – próba dla związku?

  W obliczu zdiagnozowanego nowotworu złośliwego, zmienia się wiele dziedzin życia. Kobiety tracą zainteresowanie seksem, rezygnują ze swojego hobby i unikają spotkań towarzyskich. Jaki wpływ na relacje z partnerem może mieć rak jajnika?

 • Bunt jajników

  ...obowiązujących w Europie tzw. kryteriów rotterdamskich powinniśmy stwierdzić co najmniej dwie z trzech typowych cech PCOS. Jedną jest właśnie charakterystyczny obraz na USG, drugą - nadmiar hormonów(...) miesiączkowania i owulacji, a jajnik wcale nie musi mieć charakterystycznego wyglądu. Jego zdaniem u podłoża PCOS leży też zwiększona oporność tkanek na insulinę. Słabiej reagują one na ten wytwarzany...

 • Rak jajnika – wyzwanie, któremu łatwiej sprostać razem

  Chociaż rak jajnika jest jednym z najczęściej spotykanych kobiecych nowotworów, wciąż traktuje się go jak temat tabu. Dla wielu pacjentek diagnoza brzmi jak wyrok – wstydzą się jej, boją i często ukrywają ją przed bliskimi. Jak możesz to zmienić?

 • Pięć sposobów na zdrowe jajniki

  Domowe metody mogą ci pomóc w walce z bólem. Leczenie naturalnymi składnikami jest bezpieczniejsze. Upewnij się jednak, że zioła nie osłabiają leków, które codziennie przyjmujesz.

 • Rak piersi – co powinnaś o nim wiedzieć

  Rak gruczołu sutkowego – potocznie nazywany rakiem piersi – jest nowotworem najczęściej występującym wśród kobiet. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zapadają na niego co roku ponad 2 miliony z nich. W samej tylko Polsce odnotowuje się rokrocznie ok. 18-19 tys. nowych zachorowań. Choroba ma więc charakter niemalże epidemiczny – tym bardziej powinnyśmy więc dbać o jej profilaktykę...

 • Turkusowy marzec – Miesiąc Świadomości Raka Jajnika

  W marcu po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Miesiąc Świadomości Raka Jajnika. Symbolem nowotworu jajnika jest turkusowa wstążeczka, dlatego właśnie tym kolorem rozbłysną miasta w całym kraju.

Dyskusje na temat: rak jajnika leczenie
 • Re: Rak jajnika dotyka kobiety w każdym wieku!

  Moja mama przeszła leczenie onkologiczne - operacja + chemia i ciężko to zniosła. Podczas pobytu w szpitalu zaczęła mocno chudnąć. Dobrze, że trafiłam na Nutramil, bo nawet gdy nie mogła nic w siebie wcisnąć ten preparat piła bez większych problemów i dzięki temu zyskiwała siły.

 • Re: Po 12 latach choroby usłyszała diagnozę

  powiedzieć ktoś kto ma raka jajnika, macicy czy szyjki. A co ma powiedzieć ktoś kto ma raka mózgu albo trzustki? Taki rak macicy to pikus. Dalej chce sie pani licytowac? Podobno rak nie boli w fazie(...)..w odbytnicy, plucach, oku, mozgu. Fajnie nie? Rak macicy ma dobre rokowania, wczesnie wykryty. Raka szyjki mozna wczesnie wykryc. Trzeba sie tylko badac. Z rakiem jajnika gorzej ale zdaje sie, ze kobiety

 • Re: Mam 32 lata, jestem "Syrenką"

  JeStem Gojka,to ode mnie wszystko sie zaczęło.....,to ja założyłam forum rak jajnika na policzmy się.Dlatego czuje się upoważniona aby pisać to co napiszę.Kochane Perełki,wy nie pochodzicie ze strony(...) tutaj chodzi tylko o walkę z chorobą,a nie z nami.Powinien być jeden kierunek,walka o lepsze jutro,o lepsze leczenie,o szanse na długie i szczęśliwe życie.