• Informacje na temat:

  raczkowanie rozwój dziecka

Artykuły na temat: raczkowanie rozwój dziecka
 • Jak wspomagać raczkowanie

  Dzięki tej formie ruchu dziecko ćwiczy mięśnie, wzmacnia kręgosłup i kształtuje prawidłową postawę. Raczkowanie korzystnie wpływa również na rozwój mózgu. Zobacz, jak do niego zachęcać maluszka.

 • Jak wspomagać raczkowanie

  To, jak szybko twój bobas pozna uroki samodzielnego przemieszczania się po domu, zależy również od ciebie. Nic bowiem nie wpływa tak dobrze na szybki rozwój ruchowy dziecka, jak beztroska zabawa(...) do tego dużo przestrzeni i swobodę działania. Nie zostawiaj dziecka w kojcu, nie wkładaj go na długie godziny do leżaczka czy łóżeczka. Jak najczęściej sadzaj bobasa na podłodze (jeśli obawiasz się...

 • Jest taki dzień w roku, na który w napięciu oczekują wszystkie dzieci. 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka, to święto dzieci dużych i małych, które czekają na upominek. O ile z wyborem prezentu dla kilkulatka zwykle nie mamy problemu, o tyle trudniej jest nam zdecydować się na atrakcyjną zabawkę dla maluszka. Zanim więc kupisz prezent, przyjrzyj się naszym propozycjom.

 • Rozwój i zabawa

  To zajęcie, które wypełnia większą część życia dziecka, więc czasem nie zdajesz sobie sprawy z jego znaczenia. Tymczasem dzięki zabawie malec poznaje świat i zdobywa nowe doświadczenia.

 • Po co dzieciom zwierzaki?

  Czworonożny przyjaciel, puszysty królik, a nawet pływająca w akwarium rybka mogą pomóc w rozwoju i wychowaniu dziecka. Dlatego zaproś zwierzęta do domu!

 • Czego boją się dzieci?

  ...zachowaniem dziecka jest wtedy odruch Moro: niemowlę rozrzuca ramiona, rozcapierza paluszki i rozszerza nogi, a następnie zaciska palce w piąstki, szybko przygarnia kończyny do tułowia i zaczyna płakać(...) dziecka odruch Moro, nie masz powodu do obaw. Odruch ten pojawia się bowiem u wszystkich zdrowych dzieci (około 4. miesiąca życia zmienia się w tzw. odruch wzdrygania). To raczej brak odruchu Moro i stoicki...

 • Zabawy, które rozwijają twoje dziecko

  ...pozycji. Unieś palec w zasięgu jego wzroku i udając brzęczenie pszczoły zataczaj nim koła. Pozwól, by "pszczółka" wylądowała na policzku dziecka, delikatnie go połaskotała. Potem chwyć jego paluszek(...) społeczne dziecka. Zabieraj go więc jak najczęściej na plac zabaw. Wspólne budowanie zamku w piaskownicy, wymienienie się foremkami to lekcja pierwszych społecznych doświadczeń. • Prowokuj...

 • Potrzebuję ruchu

  Machanie nóżkami, turlanie się z boku na bok, raczkowanie - to świetny trening nie tylko dla mięśni malca, ale też dla jego... inteligencji. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje.

 • 25 rad, by maluch dobrze się rozwijał

  Aby wesprzeć rozwój dziecka, nie trzeba kupować wyszukanych zabawek edukacyjnych. Wystarczą miłość, uwaga i... rzeczy, które masz w domu, a twój brzdąc będzie stawał się coraz mądrzejszy i sprawniejszy.

 • Baw się dobrze i mów!

  Czy wiesz, że rozwój mowy zależy od sprawności ruchowej dziecka? Podpowiadamy,jak ćwiczyć z maluchem, by ułatwić mu wypowiadanie pierwszych słów.