• Informacje na temat:

  przytulanie się zdrowie

Artykuły na temat: przytulanie się zdrowie
 • Przytulanie ma moc

  ...​Badania nad tym, czy przytulanie jest ważne dla zdrowia człowieka, trwają od wielu lat. Słynna amerykańska psychoterapeutka zajmująca się terapią rodzin, Virginia Satir, stwierdziła, że człowiek potrzebuje czterech uścisków dziennie, aby przeżyć, by zachować zdrowie - już ośmiu, aby się doskonalić - dwunastu.

 • Przytulajmy się na zdrowie!

  Chyba każdy przyzna, że przytulanie jest miłe i buduje bliskość między ludźmi. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jaki może mieć wpływ na nasze zdrowie? I dlaczego to głównie kobiety chcą się przytulać?

 • Czym jest mobbing i jak się przed nim bronić?

  Często skarżymy się na złe traktowanie w pracy. Jednak mamy kłopot z określeniem, na jakie zachowania nie powinniśmy się godzić. Trzy kobiety opowiadają o swoich doświadczeniach, a eksperci o mechanizmach tego zjawiska.

 • Nie bój się życia, Katarzyna Miller

  W bestsellerowym poradniku Nie bój się życia Katarzyna Miller pokazuje, że najważniejszy w życiu jest... brak lęku przed nim i tym wszystkim, co ono niesie. Opierając się na doświadczeniach swoich pacjentów i przyjaciół, autorka pomaga stawiać czoło najrozmaitszym lękom, które nas ogarniają. I zachęca, by żyć pełną piersią.

 • ...7 kier. W tym tygodniu skup się na sprawach zdrowia, jeśli to możliwe przebywaj jak najwięcej na świeżym powietrzu, przytulaj się do drzew, proś o siłę...

 • Polacy zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę... seksualną

  ...15,5 proc. badanych mężczyzn i aż 42 proc. kobiet wskazuje, że seks jest zupełnie nieistotną sferą ich życia. Te różnice mają duży wpływ na relacje seksualne. Dlatego też ważną rolę w naszych relacjach pełni dotyk i przytulanie. I w takich sytuacjach przynajmniej o to powinniśmy zabiegać - tłumaczy prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog.

 • WITALNOŚĆ NIE MA WIEKU

  Czy witalność to młodość oraz sprawne i szczupłe ciało? Nic bardziej mylnego! Według Polaków ważniejsza jest raczej energia życiowa i chęć działania, niezależnie od wieku. Kobiety kojarzą to pojęcie ze zdrowiem oraz radością i optymizmem, mężczyźni z kolei częściej wskazują na sport i... seks. Aż 82% ankietowanych uważa, że picie dużej ilości wody stanowi skuteczny sposób dbania o siły witalne...

 • Kiedy waga staje się obsesją

  Monika i Ula opowiedzą wam, jak udało im się zaakceptować własne ciało, pogodzić się ze zbędnymi (lub nie) kilogramami w świecie, w którym wszyscy chcą być szczupli za wszelką cenę i uparcie sądzą, że chude = piękne!

 • 25 rad, by maluch dobrze się rozwijał

  Aby wesprzeć rozwój dziecka, nie trzeba kupować wyszukanych zabawek edukacyjnych. Wystarczą miłość, uwaga i... rzeczy, które masz w domu, a twój brzdąc będzie stawał się coraz mądrzejszy i sprawniejszy.

 • Jeszcze bliżej

  Codziennie, bez okazji przytulaj się do partnera, okazuj czułe gesty bliskim, serdecznie ściskaj przyjaciół. Dzięki temu wszyscy będziecie... zdrowsi. Wystarczy musnąć skórę i już poprawia się krążenie, spada poziom hormonów stresu. Efekt? Większa odporność i lepszy nastrój. Ale dotyk potrafi zdziałać znacznie więcej.

Dyskusje na temat: przytulanie się zdrowie
 • Re: Zbawienny dotyk - od narodzin, aż do śmierci

  Warszawie otworzył się pierwszy w Polsce salon profesjonalnego przytulania. Na polski rynek trafiła niespotykana wcześniej usługa – profesjonalne przytulanie. Już teraz w Warszawie można umówić się na wizytę w salonie profesjonalnego przytulania. U podstaw przedsięwzięcia leżą naukowe dowody – dobroczynny wpływ przytulania na nasze zdrowie i samopoczucie. "

 • Re: Zbawienny dotyk - od narodzin, aż do śmierci

  Warszawie otworzył się pierwszy w Polsce salon profesjonalnego przytulania. Na polski rynek trafiła niespotykana wcześniej usługa – profesjonalne przytulanie. Już teraz w Warszawie można umówić się na wizytę w salonie profesjonalnego przytulania. U podstaw przedsięwzięcia leżą naukowe dowody – dobroczynny wpływ przytulania na nasze zdrowie i samopoczucie.

 • Re: Przytulajmy się na zdrowie!

  przytulAnie na śniadanie

 • Re: Przytulajmy się na zdrowie!

  A ja od półtora roku... i też mi tego bardzo brakuje. Przytulanie jest świetnym sposobem na łagodzenie stresów...

 • Re: Przytulajmy się na zdrowie!

  Przytulanie się jest super. Każda kobieta to uwielbia. Poczucie bezpieczeństwa, spóljności i pewności są niezastąpione. Właśnie czytałam co faceci lubią słyszeć...sic!

 • Re: Re: hm... a jeśli matki karmiące piersią

  No to chyba jasne czemu nie możesz tego zrozumieć pewnie nigdy nie karmiłaś piersią? Tu nie chodzi tylko o samo przytulanie!Maluszek karmiony piersią jest jeszcze w pewien sposób połączony z mamą pępowiną i nie może się bez mamy obejść.Odczuwa wszystko to co mama ,każdą radość, każdy smutek ,każde zdenerwowanie... Z butelką jest inaczej ,butelkę może podać każdy. Dlatego życzę wszystkim mamom aby

 • Re: Re: hm... a jeśli matki karmiące piersią

  No to chyba jasne czemu nie możesz tego zrozumieć pewnie nigdy nie karmiłaś piersią? Tu nie chodzi tylko o samo przytulanie!Maluszek karmiony piersią jest jeszcze w pewien sposób połączony z mamą pępowiną i nie może się bez mamy obejść.Odczuwa wszystko to co mama ,każdą radość, każdy smutek ,każde zdenerwowanie... Z butelką jest inaczej ,butelkę może podać każdy. Dlatego życzę wszystkim mamom aby

 • czysta prowokacja!!!

  Jeżeli jest to prowokacja - to żalosna. Jeżeli nie to naprawdę potrzebujesz pomocy lekarza !!! Jestem 26 letnią kobietą o wzroście 158 i ważę 49 - 50 kg. Nie uważam się za osobę chudą, ale szczupłą. Powiem Ci jedno .... faceci nie lubią wieszaków!!! Przytulanie się do kości to żadna przyjemność. Jak to mówią moi koledzy: " kobieta musi mieć to coś" i to nie koniecznie chodzi o wygląd