• Informacje na temat:

  przygotowanie do wycieczki gorskiej

Artykuły na temat: przygotowanie do wycieczki gorskiej
 • Ostatnie wypadki w polskich górach uświadamiają, że nadal trzeba przypominać o podstawach bezpieczeństwa. Poznaj zasady, zanim wyruszysz na szlak!

 • Sezon rowerowy. Jak przygotować sprzęt?

  ...w weekend z przyjaciółmi lub rodziną, nie jest Ci potrzebny drogi model wyczynowego „górala”. Lepszy będzie tzw. trekkingowy – lekki rower na wycieczki po drogach gruntowych i asfaltowych. Gdy chcesz przede...

 • Uraz, kontuzja? Szybko ugaś ból i stan zapalny stosując Elmetacin!

  Letnie miesiące sprzyjają aktywności fizycznej. Chętnie wsiadamy na rower, zakładamy rolki, biegamy, ruszamy na górskie wędrówki, czy organizujemy piesze wycieczki. O urazy i kontuzje w takich sytuacjach nietrudno. Stłuczenie, zwichnięcie, naderwanie ścięgna lub wiązadeł…jak ich uniknąć i co robić w przypadku kontuzji?

 • Gorce. Szlakiem wędrówek Jana Pawła II

  To niewielkie górskie pasmo podbiło serce niejednego wędrowca. Jego piękno cenił także Karol Wojtyła. Po Papieżu Polaku, który odszedł 2 kwietnia 2005 roku, zostało tu wiele miejsc, pamiętających jego obecność. Ta podróż dostarczy nam wzruszeń i zadumy.

 • Szlak papieski w Sudetach

  Karol Wojtyła był człowiekiem niesłychanie aktywnym i kochającym przyrodę. Wędrował przez górskie bezdroża, pływał kajakiem, szusował na narciarskich stokach. Niewiele osób jednak wie, że był również miłośnikiem turystyki rowerowej.

 • Wyprawa w góry i na narty. Jak ją zaplanować?

  Ostatnio media coraz częściej informują o tragicznych wypadkach turystów w Tatrach. Tylko w przerwie świąteczno-noworocznej zginęło aż 14 osób! Jak uniknąć niebezpieczeństwa na górskich szlakach?

 • Masz duszę włóczykija? Wybierz modny plecak na jesień

  Plecaki były do niedawna zapomniane i niedoceniane przez modę. Nie wyobrażano sobie, aby zabrać je gdzieś indziej niż na wycieczkę czy trening. Jednak ten dodatek wrócił do sklepów i od kilku sezonów nietrudno znaleźć modne plecaki na każdą okazję.

 • Pakujemy plecak na jednodniową wyprawę - co warto ze sobą zabrać?

  ...chwile z przyjaciółmi i rodziną będziesz mógł uwiecznić na zdjęciach i cieszyć się nimi dłużej. Podczas miejskiej wyprawy często okazuje się, że ktoś z naszej wycieczki nagle zgłodnieje, w kluczowym...

 • Białka Tatrzańska

  Ta podhalańska wieś jest idealnym miejscem wypoczynku dla każdego. Zmęczeni znajdą tu ciszę i kontakt z naturą, aktywni górskie ścieżki do spacerów i wypraw rowerowych, a dzieci wspaniałe miejsca do zabawy.

 • Co zabrać ze sobą w góry?

  Jedziesz na wycieczkę w góry i zastanawiasz się, co wziąć? Wszystko zależy, w jakiej porze roku i w jakie góry się wybierasz. Jednak istnieje zestaw, który trzeba mieć odpowiednio dobrany.

Wideo na temat: przygotowanie do wycieczki gorskiej