• Informacje na temat:

  przemysl ciekawostki

Artykuły na temat: przemysl ciekawostki
 • Kazimierz Wielki zamknął swoją żonę w wieży

  .... A miało się okazać, że pożyje jeszcze całkiem długo.  Zainteresował cię ten artykuł? Na łamach portalu CiekawostkiHistoryczne.pl przeczytasz również o tym, jak doszło do związku, przez który...

 • Raut u ministra, obiad u prezydentowej. Jak się bawiły przedwojenne elity?

  ...było niezapomnianym przeżyciem. Zainteresował cię ten tekst? Na łamach portalu CiekawostkiHistoryczne.pl przeczytasz również o najpiękniejszych kobietach przedwojennej Polski Aleksandra...

 • Mody na jagody

  Drogie brazylijskie czy tańsze polskie, a może suszone tybetańskie? Które odmładzają? Które odchudzają? Które w ogóle działają?

 • Dlaczego przeniesiono stolicę Polski do Krakowa? To zasługa tych dwóch kobiet

  ...portalu "Ciekawostki historyczne". Autor książek o łącznym nakładzie ponad 160 000 egzemplarzy, w tym bestsellerowych "Pierwszych dam II Rzeczpospolitej, "Upadłych dam II Rzeczpospolitej, "Dam złotego...

 • Zapach jest tym, co w nas najbardziej zwierzęce

  - Z jednej strony ludzie oddalają się od biologii w stronę kultury, bardzo modyfikują swoje ciało i dotyczy to również jego zapachów, ale jednak pewnych granic biologicznych nie jesteśmy w stanie przeskoczyć - przekonuje filozof kultury z Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, dr Jowita Guja.

 • Polskie imperium piękna. Firmy kosmetyczne, które udowodniły światu, że Polka potrafi!

  Kremy, szminki, niezawodne porady. W przedwojennej Polsce piękno było towarem pierwszej potrzeby. I nie brakowało błyskotliwych bizneswoman, potrafiących zbić na nim miliony!

 • Iwona Kienzler: Goździk i kanapka

  Pracujące w telewizji prezenterki dostały bony na wizyty u fryzjera, dzięki czemu osiem (!) razy w miesiącu mogły zrobić się na bóstwa. Robotnice, przeciętne matki, znane aktorki - o życiu kobiet w czasach Polski Ludowej opowiada Iwona Kienzler autorka Kolekcji „Kronika PRL 1944-1989”.

 • Czarodziejskie leki Afrodyty

  Naturalne, legendarne i chemiczne. Mają za zadanie rozpalać nasze żądze i sprawiać, by nikt nie oparł się naszemu urokowi. Czy jednak rzeczywiście są idealnym lekiem na odwieczny ambaras - "żeby dwoje chciało naraz"?

 • Podróż do krainy czarów

  ​Maroko leżące pomiędzy Morzem Śródziemnym, Oceanem Atlantyckim i równinami saharyjskimi jest krajem, gdzie natura dała upust swojej bogatej wyobraźni. To ziemia niezwykłych kontrastów, posiadająca kulturę i atmosferę, które jednoczą w swoim królestwie największe marzenia i najpiękniejsze tradycje Orientu.

 • Chiny - kraj sprzeczności

  ..., ustalenie granic (dawniej Chiny nie miały ściśle ustalonych granic). To scala ten naród. Jest pan ekspertem od Chin więc zapytam o ciekawostki: Który smok jest większy - w Krakowie czy w Pekinie...