• Informacje na temat:

  przemoc wsrod dzieci

Artykuły na temat: przemoc wsrod dzieci
 • AVON Kontra Przemoc - bieg

  W niedzielne południe, 17 czerwca, w Garwolinie wystartowała trzecia edycja biegu "Avon kontra Przemoc". Wydarzenie to zainaugurowało tegoroczną odsłonę ogólnopolskiej "Wielkiej Kampanii o Godność". Celem akcji jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy i wszelkich jej przejawów.

 • Jak rodzi się przemoc

  Nie znam kobiety, która świadomie związałaby się z mężczyzną stosującym przemoc - żeby ją bił, upokarzał i niszczył psychicznie. Piotr Mosak: Tak nigdy nie dzieje się na początku znajomości(...) mu jeszcze jedna rzecz: że taka sadomasochistyczna relacja to jedyna możliwa między kobietą a mężczyzną. Człowiek zdolny do przemocy ma poczucie winy? - Bardzo...

 • MOJE DZIECKO JEST NADRUCHLIWE - CZY TO ADHD? seria psychologia kliniczna dziecka

  ...koncentracji uwagi nadmierna impulsywność nadmierna ruchliwość Nadmierna pobudliwość nie jest cechą, na podstawie której można podzielić dzieci na zdrowe i chore. Tak jak istnieją ludzie(...), neurolog dziecięcy), który postawi diagnozę kliniczną i udzieli dalszych wskazówek.   3. ADHD jako zaburzenie różnorodnie definiowane: dziecko (pacjent) jest nadmiernie pobudliwe, co można...

 • Dzieci ulicy: Wszystko na sprzedaż

  Nazywane są „piranias” – dzieci ulicy. Grają, śpiewają, sprzedają cukierki i wszystko, co można sprzedać, prostytuują się, starając się w ten sposób zarobić na życie i utrzymanie rodziny. Niektórzy dołączają do gangów. Nieliczni trafiają pod skrzydła Jacka Klisowkiego, który od kilku lat prowadzi w Limie – stolicy Peru - dom dla dzieci, którymi nie ma się kto zająć.

 • Dla syryjskich kobiet nie ma ucieczki przed przemocą

  W każdym konflikcie zbrojnym grupą najbardziej narażoną są cywile, a wśród nich osoby najsłabsze, czyli kobiety i dzieci. O ile zbrodnie i gwałty dokonywane przez bojowników ISIS czy al-Nusry(...) położenie kobiet nagminnie wykorzystują osoby zobowiązane do pomocy ofiarom, a przemoc domowa w warunkach wojny nasila się. Znęcanie, gwałty i handel ludźmi nie kończą się wraz ucieczką ze strefy konfliktu.

 • Nie dręcz mnie

  Przemoc nie zawsze ma twarz brutala wykrzywioną grymasem wściekłości. Czasem ma piękne rysy i nosi świetnie skrojone ubrania. Ale krzywdzi zawsze tak samo.

 • W obronie dzieci

  Jeszcze w tym roku rząd ma rozpocząć prace nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jest szansa, że znajdzie się w niej zapis o całkowitym zakazie bicia dzieci - informuje Krystyna Wyrwicka z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na konferencji, poświęconej profilaktyce krzywdzenia małych dzieci.

 • Zawieszeni

  Dla oskarżonego wydanie wyroku w zawieszeniu znaczy tyle, ile dla dziecka pogrożenie palcem. Niby coś przeskrobało, ale wie, że dorośli przymkną na to oko. W Polsce na grożeniu palcem kończy się prawie 90 proc. spraw o przemoc domową.

 • Zeruya Shalev: Kobieca siła to niewykorzystany potencjał

  My – kobiety, mamy ogromną władzę. To my wychowujemy dzieci, my decydujemy, na jakich ludzi wyrosną. Gdy słyszę Palestynkę, która mówi, że wychowuje swoich synów w przekonaniu, że przemoc to zło, po które nie wolno sięgać, widzę światełko w tunelu – mówi Zeruya Shalev, jedna z najbardziej znanych izraelskich pisarek, która 12 lat temu została ranna w ataku terrorystycznym, a dziś angażuje się...

 • Warczenie pierwszej lwicy

  Herbjorg Wassmo dorastała wśród surowych i pięknych krajobrazów północnej Norwegii. Inspirowały ją doświadczenia kobiet, które od pokoleń wykazywały się nadzwyczajną siłą ducha, niezbędną do przeżycia w trudnym klimacie, ale jej twórczość naznaczyły również tragiczne wydarzenia z dzieciństwa - przemoc seksualna, jakiej doznała ze strony ojca. Polscy czytelnicy pokochali Herbjorg za Stulecie...