• Informacje na temat:

  profilaktyka przeciwnowotworowa

Artykuły na temat: profilaktyka przeciwnowotworowa
 • Cytologia nie boli

  ​Polki wiedzą, że regularnie wykonywana cytologia może ustrzec przed rakiem, ale wiele z nich nie stosuje tej wiedzy w praktyce. A cytologia jest badaniem bezpłatnym, dostępnym, zabierającym mało czasu i wystarczy ją wykonywać raz na trzy lata! Każda Polka w wieku 25-59 lat może skorzystać raz na trzy lata z przywileju bezpłatnej cytologii dzięki Populacyjnemu Programowi Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

 • Kuchnia antyrakowa

  Świadomość wielkiego wpływu, jaki na nasz organizm ma sposób odżywiania, jest coraz bardziej powszechna. Dr Chantal Tse, opierając się na najnowszych badaniach nad chorobą nowotworową, uważa, że spożywane przez nas produkty mają w profilaktyce raka znaczenie fundamentalne.

 • Plan noworoczny

  ..., ale skaleczyć się. Ryzykujesz, że w okolicy paznokcia powstanie zakażenie i będziesz musiała zrezygnować z manikiuru. 7. Umów się na kontrolę zna-mion raz w roku. Profilaktyka przeciwnowotworowa...

 • Bromatologia, dietetyka i superfood, czyli o uzdrawiającej mocy jedzenia

  Chcąc zdrowo się odżywiać, nietrudno ulec modzie na tzw. superfood. "To termin chętnie wykorzystywany przez przemysł spożywczy w celach marketingowych, aby podkreślić wysokie walory zdrowotne oraz innowacyjność produktów" - mówi prof. Maria Borawska

 • Pigwa lepsza niż cytryna!

  Dlaczego ten owoc powinien zagościć w twoim domu w okresie jesienno-zimowym? Sprawdź koniecznie!

 • Zdrowe zamienniki cukru

  Kto z nas nie lubi słodkości? Ale zdajemy sobie sprawę, że biały, rafinowany cukier nam nie służy. Na szczęście, natura dostarcza wiele jego znacznie zdrowszych odpowiedników.

 • Witamina C przedłuża życie

  Już wiadomo, że nie leczy przeziębień, ale na wiele różnych sposobów wpływa korzystnie na nasze zdrowie.

 • Morwa indyjska – działanie i właściwości mało znanego owocu

  Noni, czyli morwa indyjska, to owoc uwielbiany i doceniany przede wszystkim przez mieszkańców Polinezji. Nazywana jest tam „aspiryną przyszłości”. Fakt ten został wykorzystany przez producentów żywności na bazie noni, którzy na etykietach zapewniają, że roślina ta jest lekiem na wszystko. Począwszy od bólu brzucha, po HIV, a nawet nowotwory. Nie ma jednak badań, które mogłyby potwierdzić tę tezę. Wiadomo jednak, że ten egzotyczny owoc jest bardzo zdrowy, ale w niektórych przypadkach może też...

 • Jak zapobiegać białaczce?

  Ta choroba atakuje znienacka. Dolegliwości są niezauważalne albo przypominają inne schorzenia. Dlatego często diagnozowana jest zbyt późno.

 • Dzień Zdrowych Kobiet

  Dzień Kobiet to dobra okazja, aby pomyśleć o zdrowiu. Rak szyjki macicy wciąż stanowi temat tabu – tylko 1 na 3 Polki ma aktualne badanie cytologiczne. – Ten typ nowotworu wykryty we wczesnym stadium jest całkowicie wyleczalny. Jeśli kobieta o siebie dba, to nie ma powodów do obaw – mówi dr Karolina Walaśkiewicz-Ogórek, specjalistka ginekologii i położnictwa, ekspert kampanii Rakoobrona.