• Informacje na temat:

  profilaktyka chorob krążenia

Artykuły na temat: profilaktyka chorob krążenia
 • Pomidor dla... dobrego krążenia

  ...choroby sercowo-naczyniowe. Dlatego tak ważne są działania zmniejszające zapadalność na te schorzenia. Zaleca się zdrową dietę, codzienną aktywność fizyczną, rzucenie palenia tytoniu. Naukowcy poszukują w pożywieniu substancji zapobiegających tym chorobom lub hamujących  ich rozwój. Wiele już wiemy o dobroczynnym działaniu niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Ostatnio pod lupą uczonych...

 • Tych chorób najbardziej obawiają się Polacy

  ...​Nie bez powodu rak nazywany jest cesarzem wszech chorób. Okazuje się, że zachorowania na raka boi się aż 67 proc. dorosłych Polaków. Nowotwory budzą w nas znacznie większy strach niż choroba wieńcowa, cukrzyca czy AIDS.

 • Ziołowe kuracje dla układu krążenia

  Zbyt wysokie ciśnienie, uczucie kołatania, ból w klatce piersiowej - to mogą być sygnały świadczące o tym, że pora zadbać o serce. Lepiej ich nie bagatelizować, bo choroby układu krążenia mogą(...) wywołane przez zgubny dla krążenia stres. Przepis na odwar: łyżkę korzenia kozłka zalej szklanką letniej wody i doprowadź do wrzenia. Następnie gotuj na wolnym ogniu przez ok. 15 minut. Przecedź i pij 2 razy...

 • Jak już dziś zapobiegać chorobom "jutra"?

  Prawie połowa Polaków umiera z powodu chorób układu krążenia, aż 300 tys. starszych osób cierpi na Alzheimera, a udar mózgu jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonu. Jak zapobiegać chorobom wieku starczego?

 • Przegląd zdrowia – ważny punkt w kalendarzu

  Podstawą zdrowego stylu życia jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i profilaktyka. Badania okresowe powinny znaleźć się w każdym kalendarzu. Pamiętając o nich można uchronić się przed wieloma przykrymi i groźnymi dla zdrowia chorobami. Niestety nadal są one stosunkowo zbyt mało popularne wśród Polaków. Temat profilaktyki przybliży dr n. med. Marzena Gajewska, internista.

 • Siedem grzechów prowadzących do zawału i udaru

  Eksperci ostrzegają, że w najbliższych latach przybędzie ludzi cierpiących na choroby układu krążenia. Poznaj siedem czynników im sprzyjających, a zatem zyskaj wiedzę, jak się przed zawałem i udarem chronić.

 • Choroby, które zabijają najczęściej

  Choroby cywilizacyjne to najczęstsza przyczyna zgonów wśród Polaków. Choroby układu krążenia, nowotwory, nawaga, cukrzyca, urazy i zatrucia to tylko część przypadłości, które wyleczy magnetoterapia.

 • Jak odżywianie wpływa na nasz układ krwionośny

  Według raportu opublikowanego przez University of Oxford (UK) choroby układu krążenia były przyczyną 47% zgonów w Europie w 2014 roku.

 • Co za dużo, to niezdrowo, czyli wszystko o "złym" cholesterolu

  Czy cholesterol faktycznie zagraża zdrowiu? Jak badać jego poziom i na czym powinna opierać się dieta osób z problemami układu krążenia? Poznaj prawdę o cholesterolu.

 • Menu, które leczy

  Jednym z podstawowych czynników rozwoju chorób układu krążenia są złe nawyki żywieniowe. Ten problem dotyczy ok. 70 proc. dorosłych Polaków, z czego wśród nich 90 proc. ma podwyższone stężenie cholesterolu. Rozwiązaniem jest przestrzeganie zasad zdrowej diety.