• Informacje na temat:

  profilaktyka chorob krążenia

Artykuły na temat: profilaktyka chorob krążenia
 • Pomidor dla... dobrego krążenia

  ...choroby sercowo-naczyniowe. Dlatego tak ważne są działania zmniejszające zapadalność na te schorzenia. Zaleca się zdrową dietę, codzienną aktywność fizyczną, rzucenie palenia tytoniu. Naukowcy poszukują w pożywieniu substancji zapobiegających tym chorobom lub hamujących  ich rozwój. Wiele już wiemy o dobroczynnym działaniu niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Ostatnio pod lupą uczonych...

 • Ziołowe kuracje dla układu krążenia

  Zbyt wysokie ciśnienie, uczucie kołatania, ból w klatce piersiowej - to mogą być sygnały świadczące o tym, że pora zadbać o serce. Lepiej ich nie bagatelizować, bo choroby układu krążenia mogą(...) wywołane przez zgubny dla krążenia stres. Przepis na odwar: łyżkę korzenia kozłka zalej szklanką letniej wody i doprowadź do wrzenia. Następnie gotuj na wolnym ogniu przez ok. 15 minut. Przecedź i pij 2 razy...

 • Jak już dziś zapobiegać chorobom "jutra"?

  Prawie połowa Polaków umiera z powodu chorób układu krążenia, aż 300 tys. starszych osób cierpi na Alzheimera, a udar mózgu jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonu. Jak zapobiegać chorobom wieku starczego?

 • Przegląd zdrowia – ważny punkt w kalendarzu

  Podstawą zdrowego stylu życia jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i profilaktyka. Badania okresowe powinny znaleźć się w każdym kalendarzu. Pamiętając o nich można uchronić się przed wieloma przykrymi i groźnymi dla zdrowia chorobami. Niestety nadal są one stosunkowo zbyt mało popularne wśród Polaków. Temat profilaktyki przybliży dr n. med. Marzena Gajewska, internista.

 • Siedem grzechów prowadzących do zawału i udaru

  Eksperci ostrzegają, że w najbliższych latach przybędzie ludzi cierpiących na choroby układu krążenia. Poznaj siedem czynników im sprzyjających, a zatem zyskaj wiedzę, jak się przed zawałem i udarem chronić.

 • Choroby, które zabijają najczęściej

  Choroby cywilizacyjne to najczęstsza przyczyna zgonów wśród Polaków. Choroby układu krążenia, nowotwory, nawaga, cukrzyca, urazy i zatrucia to tylko część przypadłości, które wyleczy magnetoterapia.

 • Jak odżywianie wpływa na nasz układ krwionośny

  Według raportu opublikowanego przez University of Oxford (UK) choroby układu krążenia były przyczyną 47% zgonów w Europie w 2014 roku.

 • Co za dużo, to niezdrowo, czyli wszystko o "złym" cholesterolu

  Czy cholesterol faktycznie zagraża zdrowiu? Jak badać jego poziom i na czym powinna opierać się dieta osób z problemami układu krążenia? Poznaj prawdę o cholesterolu.

 • Menu, które leczy

  Jednym z podstawowych czynników rozwoju chorób układu krążenia są złe nawyki żywieniowe. Ten problem dotyczy ok. 70 proc. dorosłych Polaków, z czego wśród nich 90 proc. ma podwyższone stężenie cholesterolu. Rozwiązaniem jest przestrzeganie zasad zdrowej diety.

 • Choroby serca: Narażony jest każdy. Jak im zapobiegać?

  Choroby układu krążenia występują tak często, że są uważane za choroby cywilizacyjne. Niemal każdy zna kogoś, kto miał zawał, choruje na miażdżycę, arytmię, chorobę wieńcową lub chorobę niedokrwienną serca. Badania pokazują, że za aż 46 proc. nagłych zgonów jest związanych z chorobami serca.