• Informacje na temat:

  problemy ze snem w ciąży

Artykuły na temat: problemy ze snem w ciąży
 • Roma Gąsiorowska: Zbyt mało czasu na sen

  .... Bo ani papier, ani fakt posiadania dzieci nie sprawią, że problemy same się rozwiążą i czeka nas happy end. My sami musimy zadbać o to, żebyśmy wciąż chcieli być razem. Wierzysz w miłość do(...) zewnątrz wszystko może wyglądać dobrze, jednak za zamkniętymi drzwiami zawsze są jakieś problemy. W takiej sytuacji istnieją tylko dwie opcje: można albo wejść w znajome koleiny, albo zbudować siebie...

 • Sen to zdrowie!

  Zarówno twoje, jak i rozwijającego się maleństwa. Dlatego od pierwszych dni ciąży powinnaś nieco zrewidować swoje poglądy na temat ilości przesypianych godzin (łącznie z drzemką w ciągu dnia!).

 • W ciąży nie piję

  Niedawno w Tomaszowie Mazowieckim urodził się chłopiec, który miał we krwi... ponad cztery promile alkoholu! Był w ciężkim stanie, miał problemy z oddychaniem, jego organizm został zatruty alkoholem(...). Dorota Gieruszczak-Białek z Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzieci z FAS rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy, są często nadpobudliwe, mają problemy z koncentracją...

 • Zadbaj o odporność w ciąży

  ...w łonie dziecka. Do tego umiarkowany ruch, najlepiej na świeżym powietrzu, odpowiednia dawka snu i równoważenie pracy z relaksem. Niestety ciąży często towarzyszy niechęć do różnego rodzaju pokarmów, a to może sprzyjać niedoborom witamin. Również świadomość, że w ciąży należy jeść dla dwojga, a nie za dwoje i chęć utrzymania prawidłowej wagi, mogą powodować pewne problemy we właściwym komponowaniu...

 • Co każdy tata powinien wiedzieć o ciąży i porodzie

  ...(oddziaływuje na fazę snu głębokiego) możesz wiercić się w łóżku i mieć problemy ze spaniem. Doświadczeni ojcowie radzą: Nie bierz sobie do serca przykrości, jakie usłyszysz od kobiety w ciąży. Każe ci(...)Odkąd twój partner dowiedział się, że zostanie tatą, sam z własnej woli czyta książki dotyczące ciąży, ogląda Supernianię, a ostatnio kupił nawet olejek do masażu twoich opuchniętych stóp? Masz...

 • Hashimoto: Gdy brakuje hormonów tarczycy

  Problemy z suchą skórą, wypadanie włosów, tycie, uczucie senności, ale także apatia, a wręcz stany depresyjne mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy. W jej leczeniu bardzo ważna jest dieta.

 • Hormony po 50. Co się z nimi dzieje i jak sobie radzić

  Po okresie dojrzewania i ciąży menopauza jest kolejnym okresem, kiedy poziom hormonów ulega gwałtownym wahaniom. To właśnie one są przyczyną nieprzyjemnych objawów. Mamy kilka sprawdzonych rad dla kobiet, które ich doświadczą.

 • Kobiece kłopoty z hormonami

  Choć nie widać ich gołym okiem, dbają o nasze zdrowie, urodę i samopoczucie. Ale gdy jest ich za dużo lub za mało, mają na nas niekorzystny wpływ. Oto jakie najczęściej mamy z nimi problemy i jak im skutecznie zaradzić.

 • Witamina B12 – wiesz, że najprawdopodobniej cierpisz na jej niedobór?

  Zalecana do suplementacji szczególnie kobietom w ciąży, często pomijana w diecie zwykłych ludzi. Trochę jakby zapomniana, trochę niedoceniana. Ale z pewnością nie do końca znana od strony jej prozdrowotnych właściwości.

 • Pojedynek z tarczycą

  Dużo śpisz, a i tak budzisz się zmęczona, ciągle marzniesz, masz problemy z koncentracją, utrzymaniem wagi, a twoje włosy łamią się i wypadają na potęgę? A może wręcz odwrotnie - jesteś ciągle nerwowa i nadpobudliwa, szybko się męczysz i nieustannie jest ci gorąco? Przebadaj tarczycę! Ten gruczoł, choć niepozorny, ma ogromny wpływ na cały nasz organizm.

Dyskusje na temat: problemy ze snem w ciąży
 • Re: Księżna Cathrine

  Księżna ma bardzo podkrążone oczy. Chyba ma problemy ze snem... Jak wiele kobiet będących w ciąży...