• Informacje na temat:

  prawo pracy wypowiedzenie za porozumieniem stron

Artykuły na temat: prawo pracy wypowiedzenie za porozumieniem stron
 • Co nam się należy przy zwolnieniu z pracy?

  Jeśli dostaniemy wypowiedzenie umowy o pracę, mamy zagwarantowane przepisami prawa. Wyjaśniamy, jakie obowiązki w takiej sytuacji ma pracodawca.

 • Wypowiedzenie z pracy

  Utrata pracy to trudny moment i na ogół silne emocje utrudniają nam rozsądnie działanie. Tym bardziej warto pamiętać, jakie mamy prawa i czego możemy domagać się od pracodawcy.

 • Chcę złożyć wypowiedzenie

  ...to pani zrobić na dwa sposoby. Albo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, albo zaproponować rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. W pani sytuacji korzystniejsze będzie to drugie. - Co dzięki temu(...) utrudnić organizację pracy. Warto jednak próbować ustalić termin, odpowiadający obu stronom. Jeśli się nie uda, może pani wypowiedzieć umowę o pracę (najlepiej na piśmie). Wtedy musi pani zachować...

 • Zwolnienia, redukcje - do czego masz prawo?

  ...będę miała prawo do odprawy? Elżbieta z Lisewa Odprawa należy się każdej osobie, która została zwolniona z przyczyn leżących po stronie pracodawcy (np. likwiduje się jej stanowisko pracy, firma(...), gdy odmówi on jego przyjęcia i pokwitowania. Najczęściej mamy do czynienia z osobistym wręczeniem wypowiedzenia w miejscu pracy, ale są sytuacje, gdy skuteczne jest też wypowiedzenie wysłane pocztą lub...

 • Zwolnienie z pracy: Jakie prawa ci przysługują

  Każda z nas może kiedyś dostać wypowiedzenie. Dlatego warto wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę, gdy musisz pożegnać się z firmą.

 • 4 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, gdy zmieniasz pracę

  Bez względu na to, czy dostałaś wypowiedzenie, czy sama rezygnujesz, musisz załatwić te formalności.

 • Co cię chroni przed zwolnieniem?

  Pracodawca nigdy nie powie, że planuje cię zwolnić. Wręcza wypowiedzenie i już jest po sprawie. Dlatego, tak na wszelki wypadek sprawdź, co warto wiedzieć, aby nie dać się zaskoczyć. Po prostu poznaj swoje prawa!

 • Co zrobić, by nie stracić posady?

  Dostajemy wiele listów od młodych mam, które mają problem z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Boją się, że szef je zwolni. Co zrobić, aby tak się nie stało?

 • Która umowa lepsza, gdy chcemy sobie dorobić

  Jesteś na emeryturze i chcesz zarobić trochę grosza? A może nie masz stałej pracy, ale właśnie znalazłaś zajęcie na wakacje? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z przyszłym pracodawcą i co w związku z nią będzie ci się należało. To się przyda, by nie wpaść w kłopoty.

 • Gdy zostałaś z kredytem sama...

  ...być spełniony szereg warunków. Np. ubezpieczenie zadziała, gdy zwolni cię pracodawca. Jeśli podpiszesz wypowiedzenie za porozumieniem stron albo będzie to dyscyplinarka, już nie. Nasi eksperci(...) i dane kontaktowe na stronie www.fupp.org.pl lub pod numerem tel. 22 828 91 28 wew. 143. Mąż nie spłacił chwilówki, o której nie wiedziałaś Bank miał prawo udzielić mężowi pożyczki bez twojego podpisu...