• Informacje na temat:

  praca na zlecenie jakie masz prawa

Artykuły na temat: praca na zlecenie jakie masz prawa
 • Praca na zlecenie: wynagrodzenie, urlopy, ZUS

  Praca na zlecenie liczy się do stażu i ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury.

 • ...warunkiem, że za ladą stanie właściciel lub osoba na zlecenie. Hipermarkety, gdzie zatrudnione są osoby na etacie, muszą być zamknięte. Pracownikowi wykonującemu pracę w święto (np. w Wielkanoc, Boże(...) w święto, musi ci wypłacić, prócz wynagrodzenia za ten dzień, 100 proc. dodatek za każdą godzinę pracy. W niedzielę praca w hipermarketach jest dozwolona. Osoby pracujące w niedziele muszą mieć jedną...

 • Praca na zlecenie i o dzieło: jaka umowa, płaca, składki

  Co dziesiąty Polak pracuje na gorszych warunkach niż etatowcy, na śmieciówkach. Ale te osoby też mają prawa!

 • Twoja umowa o pracę tego nie uwzględnia? Możesz mieć kłopoty!

  Wielu pracodawców unika zatrudniania na etatach, by nie mieć za dużo obowiązków wobec pracowników. Bywa, że musimy podpisać inną umowę. Jakie wtedy mamy prawa?

 • Mamy upominają się o swoje prawa

  ...- wyjaśnia szefowa Fundacji MaMa Sylwia Chutnik. Jakie są problemy mam? To m. in. zwalnianie kobiet po urlopach macierzyńskich i wychowawczych, zatrudnienie na umowy zlecenie i o dzieło, nie na umowy(...) i przystosowywali przestrzeń do potrzeb rodziców z dziećmi. Często okazuje się, że oni są chętni do współpracy, zwłaszcza, gdy pokaże się, jakie mogą mieć z tego korzyści - mówi Patrycja Dołowy...

 • Mój mąż stracił pracę...

  ...przejmie część domowych obowiązków - niech zajmie się czymkolwiek! Jesteś zła, rozgoryczona i nie wiesz, co masz z tym robić. Boisz się przyszłości i tego, co będzie z waszym małżeństwem. Nie wiesz, jak długo wytrzymasz. Dlatego przede wszystkim wzmocnij siebie, bo od tego zależy dalszy rozwój wypadków. Zacznij od siebie Spokojniejsza, czując grunt pod nogami, łatwiej zapanujesz nad swoimi...

 • Ważne zmiany dla zatrudnionych na "śmieciówkach"

  Od 1 stycznia pracujący na umowach-zlecenie i o dzieło otrzymali więcej praw. Po 22 lutego lepszą ochronę zyskają pracownicy na umowach terminowych.

 • Pracodawca łamie prawo? Nie jesteś bezradna

  Każdy pracownik, którego prawa są łamane może zgłosić się do Państwowej Inspekcji Pracy po bezpłatną poradę lub pomoc.​ Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, że wiele firm to wykorzystuje, naruszając przepisy prawa pracy. Jeśli taka sytuacja zdarza się tylko od czasu do czasu, zazwyczaj staramy się to jakoś przetrwać.

 • Horoskop biznesowy na kwiecień

  Stoisz przed trudną decyzją, którą z ofert wybrać? Wciąż nie wiesz w jakiej profesji powinnieneś podjąć pracę? Horoskop biznesowy rozwieje twoje wątpliwości!

 • Urlopy wypoczynkowe, dni wolne od pracy w 2014 roku

  Sytuacja na rynku pracy sprawia, że niektóre firmy nie dbają nawet o podstawowe prawa swoich pracowników. Takim jest prawo do urlopu.