• Informacje na temat:

  pot

Artykuły na temat: pot
 • Gdy pot to problem

  Nadmierna potliwość dotyka 30 proc. mieszkańców Europy bez względu na wiek, płeć i porę roku. Powoduje izolację społeczną, ogranicza aktywność fizyczną, a nawet wpędza w depresję. Na szczęście naukowcy znają wiele sposobów, które pozwalają opanować rozszalałe gruczoły potowe.

 • Wolność od zapachu potu

  Spotkanie służbowe, popołudniowy spacer, podróż tramwajem, pociągiem, autobusem…. i nagle to nieprzyjemne uczucie wilgoci oraz towarzyszący mu przykry zapach potu. Koszmar! Choć pot jest rzeczą naturalną potrafi być również bardzo krępujący, zwłaszcza w sytuacjach, gdy zależy nam na dobrej prezencji. Jak skutecznie i dyskretnie sobie z nim poradzić?

 • Bourjois: Little Round Pot

  ...4,5 centymetra średnicy, opływowy kształt, oszałamiające kolory… to właśnie słynne małe, okrągłe pudełeczka Bourjois – Little Round Pot.

 • Gdy ciało spływa potem

  Każdy z nas ma od dwóch do czterech milionów gruczołów potowych. Pot przez nie wydzielany ma chłodzić ciało. Ale czasem ten system działa za dobrze.

 • Do czego jest potrzebny pot?

  ...  i zbyt skąpe mogą być oznakami  choroby. Czym jest pot, jakie są fakty  i mity na jego temat i jak objawia się  nadmierna potliwość?  Pot jest potrzebny bardziej, niż myślisz Wilgoć uchodzi z ciebie z pomocą gruczołów potowych znajdujących się w skórze. Oprócz gruczołów potowych znajdują się tam także gruczoły łojowe, które odpowiadają za wydzielanie sebum. Sebum i pot tworzą tak zwany płaszcz...

 • Jak nie oblać się potem

  Człowiek ma około 2 milionów gruczołów potowych. Nie występują one jedynie na wargach. Największe zgromadzenia gruczołów są w okolicach pach, dłoni i czoła. Tu pocimy się najintensywniej. Choć sam pot jest teoretycznie bezwonny, pewne potrawy mogą wpływać na jego zapach. Kiedy się pocisz, dochodzi do szybkiego namnażania bakterii i to one odpowiadają za przykrą woń. Jeśli jednak jesz dużo...

 • Cienie Little Round Pot Bourjois

  ...​Dla wielu z nas wypiekane cienie zamknięte w okrągłych pudełeczkach przypominających francuskie makaroniki - Little Round Pot - są kultowym produktem marki.

 • Gdy pot oczy zalewa

  Mokre plamy na odzieży, wilgotne stopy i dłonie, nieprzyjemny zapach... Tak daje znać o sobie nadpotliwość, która latem jest szczególnie uciążliwa.

 • Prawdy i mity o pocie i nadpotliwości

  Pocenie się jest procesem, dzięki któremu organizm utrzymuje odpowiednią temperaturę i nie dochodzi do groźnego przegrzania. Ponadto wraz z potem wydalamy szkodliwe produkty przemiany materii: kwas moczowy, mlekowy, mocznik czy amoniak, co gwarantuje prawidłową pracę nerek. Z kolei serce może szwankować, gdy nie zostanie zachowana tzw. równowaga kwasowo-zasadowa. Potas i sód (także wydalane...

 • Pot jest bezwonny, nieprzyjemny zapach powodują bakterie

  W upalne dni łatwiej się pocimy, dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę. - Pot jest bezwonny, nieprzyjemny zapach powodują bakterie - mówi Katarzyna Gancarz. Zauważa też, że pocenie redukuje antyperspirant, dezodorant zaś maskuje go zapachem.

Zdjęcia na temat: pot
Wideo na temat: pot
Dyskusje na temat: pot