• Informacje na temat:

  posluszenstwo dziecka

Artykuły na temat: posluszenstwo dziecka
 • Nauka posłuszeństwa

  Dziecko Cię nie słucha? Mówisz mu, by poszło już do łóżka a ono siedzi nie zauważając Cię wcale? Albo każesz pozbierać porozrzucane zabawki i słyszysz w odpowiedzi: Dobra, za chwilę.

 • Nie bądź dzieckiem

  ...dziecko na przyszłość. Coś im się udało, coś zepsuli. Koszty ponoszą i oni. Sławka nie musi bez końca przeżywać "dramatu udanego dziecka", któremu wszystko się niby udało, a jest nieszczęśliwe i nie(...), by wprowadziła własne prawa, wzięła pod uwagę swoje potrzeby i chęci. To może być trudne, bo od dziecka tłumiła pragnienia, ale nie takie trudności już pokonała. Da radę. Problemy z demonami...

 • Księżna Kate i książę William spodziewają się dziecka!

  Oficjalną informację przekazał Pałac Kensigton.

 • II Wojna Światowa i dziecko

  Psychiką dziecka łatwo jest sterować, bez trudu można uczynić z niego ślepo posłusznego żołnierza. Doskonale wiedzieli o tym dowódcy największych mocarstw II Wojny Światowej.

 • Dzieci umarłych

  Ten kraj potrzebuje u góry dużo miejsca, żeby jego błogosławione duchy mogły unosić się należycie nad wodami. W niektórych miejscach dochodzi do ponad trzech tysięcy metrów.

 • Pomóżmy niedożywionym dzieciom!

  14 października w sobotę w Rudzie Śląskiej odbędzie się ostatni koncert w ramach akcji "Podziel się posiłkiem". Wydarzeniom kulturalnym towarzyszyć będzie zbiórka żywności na rzecz potrzebujących dzieci. Współorganizatorem akcji jest Fundacja Polsat.

 • Chłopiec-duch wraca do życia

  Do dwunastego roku życia żył i rozwijał się zupełnie jak inni chłopcy w jego wieku. Pierwsze objawy choroby nie były zbyt niepokojące - ból gardła, brak apetytu. Ale wkrótce ciało i umysł zaczęły odmawiać Martinowi Pistoriusowi posłuszeństwa.

 • Gdy łączy tylko dziecko

  ..."Młodociani dziadkowie" uważają, że nie mieli do końca wpływu na własne życie i wybór partnera. Z badania CBOS przeprowadzonego na potrzeby Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa "Kiedy 1+1=3" wynika, że pojawienie się dziecka było głównym powodem zawarcia małżeństwa przez respondentów. Robili to pod naciskiem własnych rodziców, a w przypadku, gdy sytuacja się powtórzyła oni również...

 • Inskrypcje dobrej wróżby

  Ubi tu Caius, ibi ego Caia („Gdzie ty, Gajuszu, tam ja, Gaja”) – taki napis można odczytać po wewnętrznej stronie miedzianego ślubnego pierścienia z czasów cesarstwa rzymskiego, jaki otrzymywała narzeczona z bogatej, patrycjuszowskiej rodziny. Sentencja ta miała oznaczać przyrzeczenie małżeńskiego posłuszeństwa i podległości mężowi. A co umieszczano na obrączkach w późniejszych czasach?

 • Kiedy jest dobry czas na dziecko?

  ...ryzyko urodzenia dziecka np. z zespołem Downa. Ale już w śmiertelności noworodków nie ma dziś różnic. Wynika to głównie ze zmiany naszego stylu życia. W latach 50. trzydziestolatki były w gorszej kondycji(...) w większości wypadków da się wcześnie wykryć. Im dłużej zwlekasz z decyzją o urodzeniu dziecka, tym większe jest ryzyko, że zajdziesz w ciążę pozamaciczną lub poronisz. W cenionym przez lekarzy piśmie...