• Informacje na temat:

  portrety

Artykuły na temat: portrety
 • Portrety kotów, które wprawiają w osłupienie

  Dlatego w Kraju Kwitnącej Wiśni nie dziwi pewnie nikogo działalność artystki o pseudonimie Wakuneco. Dziewczyna tworzy hiperrealistyczne i trójwymiarowe portrety kotów, które u niejednego Polaka mogą wywołać ciarki. Prace Wakumeco przypominają kocie popiersia włożone w ramki. By uzyskać efekt tak zbliżony do rzeczywistości, artystka używa włóczki w wielu odcieniach. Stworzenie jednego...

 • Pałac opublikował oficjalne portrety Harry'ego i Meghan

  ..."Książę i księżna Sussex mają przyjemność opublikować trzy oficjalne fotografie z dnia ich ślubu" - czytamy na oficjalnym profilu na Instagramie rodziny królewskiej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zdjęcia wykonał fotograf polskiego pochodzenia, Alexi Lubomirski. Mężczyzna odpowiadał również za sesję narzeczeńską pary.  Portrety rodzinne zostały wykonane w tzw. "zielonym pokoju" w zamku...

 • Najnowsze zdjęcia rodziny królewskiej

  Pałac Kensington opublikował oficjalne ślubne portrety lady Gabrielli Windsor i Thomasa Kingstona. Para pobrała się w miniony weekend.

 • ...2 Mieczy Nasze myślenie jest spolaryzowane. Widzimy sprawy i ludzi w czerni oraz bieli, na podstawie kilku zachowań budujemy całe portrety psychologiczne....

 • Oficjalne zdjęcia ze chrztu księcia Louisa

  Na oficjalnych kontach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych pojawiły się rodzinne portrety zrobione z okazji chrztu księcia Louisa. Najmłodszy syn księżnej Kate i księcia Williama został ochrzczony 9 lipca w królewskiej kaplicy w Londynie.

 • O intrygantkach i diablicach

  Joanna Puchalska w książce "Bo to złe kobiety były" kreśli portrety dziesięciu kobiet. Są wśród nich intrygantki, oszustki, awanturnice - od Jagiellonów po PRL. Co fascynującego znajdziemy w biografiach Zofii Wittowej, Xawery Deybel czy Blanki Kaczorowskiej?

 • Zawieszeni między dzieciństwem a dorosłością

  Anna Grzelewska i Zuza Krajewska tworzą portrety. Raz są to wizerunki postaci z pierwszych stron gazet, innym razem anonimowych osób; członków własnej rodziny lub przypadkiem zagadniętych na ulicy nieznajomych o intrygującej urodzie. Pokazywane w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zdjęcia są inne.

 • Kawalerowie Orderu Uśmiechu

  Książka "Kawalerowie Orderu Uśmiechu" autorstwa Tadeusza Belerskiego prezentuje portrety kilkudziesięciu niezwykłych osób, które otrzymały to dziecięce odznaczenie.

 • Do jutra w Amsterdamie, Agnieszka Zakrzewska

  ..., zbeletryzowane zapiski codzienności w Holandii, portrety ludzi, obrazy zdarzeń, kolory emocji, całą gamę uczuć oraz mnóstwo ciepłego humoru. Poznając „Do jutra w Amsterdamie” poznajemy emigracyjny świat autorki.

 • Jak żyją muzułmanki w Polsce?

  ...i wiele podobnych pytań, przedstawiając portrety kobiet, które zupełnie odmienne życiowe drogi doprowadziły do tej samej religii.

Zdjęcia na temat: portrety
Wideo na temat: portrety
 • Portrety z warzyw i obiadowy savoir-vivre. Jak zachować się przy stole?

  Poszukiwacz smaków Mikołaj Rey wspólnie z portrecistką Moniką Krzycką postanowił sprawdzić w "Dzień Dobry TVN", jak kuchnia łączy się ze sztuką. Jakie portrety stworzyli z użyciem warzyw? W studiu programu Rey wyjaśnił, jak poprawnie nakryć do stołu. Jakie są zasady savoir-vivre przy stole?

 • Król Maroka i jego pałac

  Naród uwielbia swojego króla. jego portrety można zobaczyć właściwie wszędzie.

 • Wystawa z okazji urodzin księcia Karola

  Pałac Buckingham zorganizuje specjalną wystawę dzieł sztuki z okazji 70. urodzin księcia Karola Pałac Buckingham uczci 70. urodziny księcia Karola specjalną wystawą. Od 21 lipca do 30 września będzie tam można podziwiać ponad sto dzieł sztuki wybranych przez następcę tronu. Wśród nich znajdują się chociażby portrety książąt Williama i Harry’ego oraz prywatne zdjęcia rodziny królewskiej

Dyskusje na temat: portrety