• Informacje na temat:

  poprawa pamieci

Artykuły na temat: poprawa pamieci
 • Post na poprawę pamięci

  Popularne diety uwzględniające krótkotrwały post, takie jak dieta 5:2, nie tylko poprawiają naszą sylwetkę, ale również pamięć.

 • Ku pamięci

  Jak to leciało? Znowu zapomniałaś. Zdarza się każdemu. Dlatego warto ćwiczyć umysł, by jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią, nie mieć problemów z koncentracją i ograniczyć ryzyko choroby Alzheimera. Koniec z lenistwem szarych komórek.

 • Na poprawę pamięci - ćwiczenia fizyczne

  Regularny trening poprawia nie tylko sprawność fizyczną, ale też zdolności pamięciowe - wynika z najnowszych badań. Połączenie ćwiczeń fizycznych z intelektualnymi może być najlepszym sposobem na usprawnienie funkcjonowania mózgu.

 • Co naprawdę poprawia pamięć

  Nie ma cudownych sposobów, które działają u wszystkich. Wraz z lekarzami obalamy mity i polecamy tylko skuteczne metody – dobrane do wieku, stylu życia oraz zdrowia.

 • Jak trenować pamięć

  Każdego dnia mamy styczność z tysiącami bodźców, które nas rozpraszają. Nic więc dziwnego, że zdarza nam się zapominać o wielu rzeczach. Pomagamy sobie przypomnieniami telefonicznymi lub mailowymi, samoprzylepnymi karteczkami czy wpisami w kalendarzach. Jest jednak kilka sprytnych sposobów zwanych mnemotechnikami, dzięki którym możemy sobie skuteczniej poradzić z zapominaniem.

 • Olejek rozmarynowy - sposób na lepszą pamięć

  Już w starożytnej Grecji doceniano aromatyczne walory rozmarynu. W trakcie egzaminów studenci nosili na głowach wianki z rozmarynu. Badania przeprowadzone przez specjalistów z Northumbria University potwierdzają, że olejek rozmarynowy wpływa na poprawę pamięci.

 • Chcesz mieć dobrą pamięć? Ćwicz jak najwięcej!

  ...ćwiczyć? Autorzy przeglądu radzą, by jak najwięcej. "Na podstawie rezultatów zebranych przez nas badań można wnioskować, że poprawa funkcji poznawczych u osób 50 lat i więcej następuje po(...) krócej lub dłużej;     Lepsze dla mózgu są ćwiczenia z umiarkowaną lub wysoką intensywnością niż te z niską;     Nieważne, czy program trwa cztery czy 20 tygodni - poprawa funkcji poznawczych i tak jest...

 • Kakao na straży pamięci

  Badanie wykazały, że flawonole pozyskane z nasion owoców kakaowca hamują proces pogarszania się pamięci u seniorów.

 • Ruch a mózg: chcesz mieć dobrą pamięć? Ćwicz jak najwięcej!

  ...zebranych przez nas badań można wnioskować, że poprawa funkcji poznawczych u osób 50 lat i więcej następuje po uczestnictwie w programie ćwiczeń zawierających elementy aerobiku i treningu oporowego, o co(...), czy program trwa cztery czy 20 tygodni - poprawa funkcji poznawczych i tak jest zauważalna. Ciekawe są wyniki porównania rezultatów badanych grup uczestników, którzy brali udział w programach...

 • Jerzy Vetulani: Dobra pamięć jest jak rozdrapywanie ran

  - Dziś mamy masę protez pamięci, właściwie wszystko można umieścić w cyfrowych chmurach, które będą przechowywać dane tak długo, jak długo będą istniały serwery. Zapamiętywanie skomplikowanych rzeczy w życiu codziennym przestało być potrzebne - mówi prof. Jerzy Vetulani, znany psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik.