• Informacje na temat:

  podróżowanie z kotem

Artykuły na temat: podróżowanie z kotem
 • Jak uchronić psa i kota przed udarem?

  Nadchodzi kolejna fala upałów. Jak zabezpieczyć psa i kota przed negatywnymi jej skutkami? O tym rozmawiamy z Sebastianem Dadejem, lekarzem weterynarii, kierownikiem Centrum Klinicznego "Zakopiańska-Wet".

 • Jak pies z kotem

  ...wszystko swędzieć i mam problemy z oddychaniem. Swego czasu ciężko dogadywałem się z kotem żony, Waldkiem. Odkąd się do niej wprowadziłem, sikał mi na buty i gdy tylko zasypiałem, kładł się na mojej(...) oddać piękno kociej natury - zachwyca się dziennikarz. Często zastanawia się, jakim byłby kotem: - Najchętniej ironicznym, tajemniczym jak ten z "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrolla, który leży...

 • Wszystko o kotach

  ..."Powinieneś nauczyć się myśleć jak twój kot" - pisze autor, tłumacząc zawiłości kociego charakteru. Jakiego kota wybrać: rasowego czy "dachowca"? Jak zmienić jego niepożądane zachowanie? Co zrobić, by zabezpieczyć dom przed ewentualnymi szkodami? Czym karmić? Jak dbać o zdrowie i jak z kotem podróżować? wszystko o kotach, Steve Duno, Świat Książki...

 • Kot w samochodzie

  Koty, które są od małego przyzwyczajone do przewożenia samochodem i polubiły podróżowanie, zachowują się spokojne w czasie jazdy. Inne reagują jawnym niezadowoleniem lub wręcz paniką. Bez względu na to, do której grupy zalicza się twój pupil, nie zostawiaj mu pełnej swobody poruszania się we wnętrzu pojazdu. Reakcje kota mogą być nieprzewidywalne i stwarzać realne zagrożenie. Dlatego dobrym...

 • Lagom, Göran Everdahl

  IKEA, H&M, kot i niektóre media społecznościowe są lagom. Tak samo jak pewien sposób jedzenia, podróżowania, ubierania się, czy aranżowania przestrzeni wokół siebie. Życie w stylu lagom jest lepsze i dla nas, i dla planety, bo lagom znaczy umiar. A mniej oznacza często więcej. Premiera książki Görana Everdahla już 11 kwietnia.

 • Rodzina na odległość: Gdzie jest mama?

  ​Niemal połowa z nas nie podjęłaby pracy w większej odległości od domu niż 15 kilometrów. Średni czas, w którym Polka dojeżdża do firmy, to 38 minut. Julia jedzie do swojej o wiele dłużej, Roma zdecydowała się na pracę na drugim końcu Europy, a Kinga, żeby zarobić, podróżuje po całej Polsce. Jak w takiej sytuacji być mamą i żoną? Trudne. Kilometry oddalają nas od bliskich nie tylko w sensie dosłownym.

 • Brema: Z bajki do bajki

  - Tylko błagam, proszę się nie rozczarować, oni nie są tacy duzi, jak się wydaje - pani z Hotel zur Post wyglądała, jakby już setki razy pocieszała turystów rozczarowanych wielkością... muzykantów z Bremy. Uspokajam: pomnik osła, psa, kota i koguta ze słynnej baśni jest wystarczająco duży, żeby zrobić sobie przy nim zdjęcie i złapać osiołka za pęciny - na szczęście oczywiście. Ale w Bremie jest znacznie więcej do zobaczenia. I często można poczuć się, jak w bajce.

 • Edyta Herbuś: Chcę pomagać tym, które potrzebują pomocy

  Bardzo kocham zwierzęta. Kiedy byłam dzieckiem, zawsze miałam psiaki – mówi Edyta Herbuś. Gwiazda chętnie angażuje się w akcje mające pomóc bezdomnym psom i kotom. Sama jest właścicielką suczki rasy maltańczyk o imieniu Stokrotka.

 • Ułatwienia w przewozie zwierząt domowych

  Dobra wiadomość dla właścicieli kotów i psów, którzy nie bardzo chcą się rozstawać ze swoimi pupilami, jadąc na wakacje. Unia Europejska osiągnęła porozumienie, które już wkrótce ułatwi podróżowanie właścicielom razem ze swoimi zwierzakami po wszystkich krajach UE.

 • Uratowała liska. Odwdzięczył jej się przyjaźnią

  Każdego roku 26 milionów zwierząt jest zabijane na farmach futer. Ayla, mała lisica, pewnie podzieliłaby ich los, gdyby na jej drodze nie stanęła Silje Fjell – młoda dziewczyna, która najpierw zabrała ją z farmy, a potem… w podróż dookoła świata.