• Informacje na temat:

  plodność u mężczyzn

Artykuły na temat: plodność u mężczyzn
 • Dieta, która zwiększa płodność

  Lekarze nie mają wątpliwości co do tego, że istnieje ścisły związek między sposobem, w jaki się odżywiamy, a funkcjonowaniem naszego układu rozrodczego. Wiadomo, że pewne pokarmy, a dokładnie składniki pokarmowe, mają korzystny wpływ na owulację i płodność, inne zaś - wprost przeciwnie. Ta zależność dotyczy również mężczyzn, u których dieta może przyczynić się np. do polepszenia lub pogorszenia...

 • Płodność bez stresu

  ...problemów z płodnością u mężczyzny zazwyczaj jest nieco łatwiejsze niż u jego partnerki. Zwykle znalezienie przyczyny problemów nie jest trudne Powodem męskiej niepłodności mogą być: - wady narządów(...) z pacjentem. Pyta o tryb życia, pracę. Ważne jest np. to, czy mężczyzna często prowadzi samochód na długich trasach. Ważne są informacje na temat samopoczucia, przebytych chorób, także w dzieciństwie (dla...

 • Chciałabym się dowiedzieć, w jakim stopniu palenie papierosów u mężczyzn ma wpływ na plemniki i płodność. Ostatnio probując zachęcić chłopaka do rzucenia tego okropnego nałogu powiedziałam mu, że nikotyna ma ujemny wpływ na płodność. Śmiał się....Kto miał racje?

 • Jednym ze znaczących odkryć jest fakt, że płodność zarówno kobiet, jak i mężczyzn spada znacznie wcześniej niż dotychczas sądzono. Płodność kobiety zaczyna spadać już około późnej dwudziestki, u mężczyzn natomiast spadek płodności notuje się od ok. 35. roku życia. Badaniom poddano 782 zdrowych par, które stosowały metodę naturalnego planowania rodziny. Na potrzeby eksperymentu porównano blisko...

 • Nitkowanie zębów wpływa na płodność

  Najnowsze badania wskazują, że czynnikiem wpływającym na płodność kobiet i mężczyzn jest stan zdrowia dziąseł i jamy ustnej. Stany zapalne i choroby dziąseł u kobiet wydłużają starania o zajście w ciążę, a u mężczyzn obniżają jakość nasienia.

 • L-karnityna, składnik niektórych napojów energetyzujących, może zwiększać ruchliwość plemników u mężczyzn, a tym samym rozwiązać problem z bezpłodnością - informują włoscy naukowcy na łamach pisma "Fertility and Sterility".

 • 7 pytań o płodność

  ...obojga partnerów. Brak dziecka w wieloletnim związku i szybkie zajście w ciążę z nowym partnerem zwykle świadczy o tym, że w pierwszym przypadku prawdopodobnie problem leżał po stronie mężczyzny...

 • Z miłości do mężczyzn

  Krewniaczki homoseksualnych mężczyzn mają więcej dzieci. Wg naukowców z Uniwersytetu w Padwie, oznacza to, że odpowiadający za te dwa zjawiska gen musi się znajdować na chromosomie X.

 • Głos - wabik na mężczyznę

  W czasie dni płodnych kobiety podnoszą ton głosu. W ten sposób, nieświadomie podkreślają swoją kobiecość - wynika z najnowszych badań opublikowanych w British journal Biology Letters.

 • Głos - wabik na mężczyznę

  W czasie dni płodnych kobiety podnoszą ton głosu. W ten sposób, nieświadomie podkreślają swoją kobiecość - wynika z najnowszych badań opublikowanych w British journal Biology Letters.