• Informacje na temat:

  pielęgnacja skóry z atopowym zapaleniem

Artykuły na temat: pielęgnacja skóry z atopowym zapaleniem
 • Joanna Moro pomaga osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry

  Atopowe zapalenie skóry to choroba na całe życie. Odpowiednia pielęgnacja nie usunie dolegliwości, ale znacznie poprawi komfort życia chorych. Jej podstawą są dermokosmetyki, które nawilżają i natłuszczają skórę oraz redukują świąd.

 • Atopowe zapalenie skóry - profilaktyka

  W skrócie AZS - choroba skóry będąca objawem atopiii, czyli patologicznej reakcji immunologicznej. Oznacza to, że nasz organizm nie potrafi bronić się przed alergenami. Schorzenie to dotyka coraz więcej osób, wiele z nich walczy z nim niewłaściwie.

 • Zmyj z siebie suchą skórę

  Nowa linia Dove – Odżywcza Pielęgnacja z Marokańskim Olejkiem Arganowym...

 • Atopowe zapalenie skóry a kąpiel w morzu

  W tym roku wybieramy się z naszą córeczką na urlop nad morze. Czy 3-latka z atopowym zapaleniem skóry może wykąpać się w wodzie morskiej? Boję się, że taka kąpiel jeszcze bardziej wysuszy skórę i nasili świąd.

 • Skóra dobrze uzbrojona

  ...​Smog to nie smok z bajki, to realne zagrożenie dla skóry. Przez niego sucha staje się bardziej sucha, tłusta bardziej tłusta. A starzenie przyspiesza. Na szczęście powstają już kosmetyki chroniące przed smogiem. I ułatwiające zmywanie pyłów z twarzy. Podpowiadamy, jak i czego używać, gdy niebezpieczeństwo wzrasta.

 • Atopowa skóra latem

  .... U osób z atopowym zapaleniem skóry najlepiej wykorzystać do tego filtry mineralne, które mają niższe ryzyko podrażnienia. 2. Jak wyglądają objawy alergii na słońce? Alergia na słońce to problem(...) latem? Szczególnie chodzi o skórę dziecka. Czym ją smarować i jak chronić przez poparzeniem? Pacjenci z atopowym zapaleniem skóry mają bardzo suchą skórę, czego konsekwencją jest nadmierne napięcie...

 • ...życia bardzo pogłębiają dolegliwości. Dlatego należy przestrzegać pór posiłków, snu, zabawy i odpoczynku. Dziecko z atopowym zapaleniem skóry jest często płaczliwe, niespokojne, źle sypia(...) czasem mylone z łojotokowym zapaleniem skóry, alergią kontaktową albo innymi chorobami dającymi wysypki. W związku z tym, pediatra często konsultuje się lub odsyła do alergologa czy dermatologa. Pomocne...

 • ...życia bardzo pogłębiają dolegliwości. Dlatego należy przestrzegać pór posiłków, snu, zabawy i odpoczynku. Dziecko z atopowym zapaleniem skóry jest często płaczliwe, niespokojne, źle sypia(...) czasem mylone z łojotokowym zapaleniem skóry, alergią kontaktową albo innymi chorobami dającymi wysypki. W związku z tym, pediatra często konsultuje się lub odsyła do alergologa czy dermatologa...

 • Choroby skóry dokuczają zimą

  ...w przypadku łuszczycy). Istotne są także czynniki tzw. środowiskowe. Znaczenie ma np. to, gdzie mieszkamy – jako „mieszczuchy” jesteśmy bardziej zagrożeni atopowym zapaleniem skóry i uczuleniami, niż(...) i strupki albo suche, łuszczące się grudki i zgrubienia skóry (w tzw. bruzdach). Inne objawy, które mogą być czasem mylące: przekrwienie i ropienie oczu, swędzenie powiek – jest to tzw. atopowe zapalenie...

 • Domowe sposoby na swędzącą skórę

  O tej porze roku, gdy na dworze deszcz i chłód, w pomieszczeniach ciepło oraz sucho, dokuczliwy świąd skóry doskwiera wielu z nas. Podpowiadamy, jak można sobie z nim poradzić.

Zdjęcia na temat: pielęgnacja skóry z atopowym zapaleniem
Dyskusje na temat: pielęgnacja skóry z atopowym zapaleniem
 • Re: Niewłaściwa pielęgnacja nie służy skórze

  Zgadza sie - właściwa pielegnacja skóry jest kluczem w walce z atopowym zapaleniem skóry. Działać na azs powinno sie kompleksowo tzn od zewnątrz stosując odpowiednie kosmetyki tzw emolienty oraz od wewnątrz stosując probiotyki dla alergików oraz zdrową dietę. U nas sprawdzaja sie emolienty Latopic oraz probiotyk też z seri Latopic.

 • Re: Atopowe zapalenie skóry

  Niestety walka z atopowym zapaleniem skóry bywa trudna i żmudna. Naiistotniejsze jest unikanie alergenów i właściwa pielęgnacja atopowej skóry. Pomocne jest stosowanie emolientów oraz probiotyków jak Latopic które są specjalnie przeznaczone dla dzieci z AZS.