• Informacje na temat:

  pielęgnacja pepka

Artykuły na temat: pielęgnacja pepka
 • Od niedawna nie trzeba już przemywać kikuta pępowiny spirytusem. Zgodnie z nowymi zaleceniami gojący się pępek należy jak najczęściej wietrzyć i osuszać oraz nie zamaczać podczas kąpieli.

 • Zamoczenie pępka

  Zgodnie z nowymi zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji noworodka, nie należy zamaczać kikuta pępowiny podczas kąpieli. Czasem jednak zdarza się, że w trakcie mycia maluszka do ranki dostaje się trochę wody. Co wtedy zrobić?

 • Pielęgnacja noworodka

  O tym, w jaki sposób troszczyć się o maluszka po powrocie ze szpitala, mówi dr Agnieszka Jarymowicz, pediatra z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Markach.

 • Higiena i pielęgnacja

  Kiedy nosiłaś maluszka pod sercem, pielęgnacja ograniczała się do tego, by o siebie dbać, dobrze się odżywiać, dużo spać i nie denerwować się. Teraz musisz zająć się swoim dzieckiem bezpośrednio, zadbać nie tylko o to, by miało sucho i było najedzone, ale również, by czuło się kochane i bezpieczne, by było mu dobrze z wami. To nie jest takie trudne, pod warunkiem, że nie dasz się ponieść nerwom...

 • 7 grzechów w pielęgnacji niemowlęcia

  Wpadki w opiece nad maluszkiem zaliczają nawet najlepsi rodzice. Ale ty możesz ich uniknąć!

 • Co robić, gdy dziecko ma łuszczycę? Poradnik dla rodziców

  ...dużo wody. Rady dla rodziców – to warto wiedzieć Jak jeszcze można pomóc dziecku choremu na łuszczycę? Poza leczeniem i odpowiednią dietą ulgę może przynieść także właściwa pielęgnacja skóry...

 • Jak aktywnie dbać o nogi?

  Jest wiele sposobów na utrzymanie nóg w dobrej kondycji. Bez względu na to czy jesteś zapracowaną bizneswoman, młodą mamą, babcią czy studentką pamiętaj, że wystarczy naprawdę niewiele, aby cieszyć się ich pięknem i zdrowiem. O nogi powinno się dbać zawsze, bez względu na wiek, włączając do ich pielęgnacji zarówno zabiegi kosmetyczne, jak i ćwiczenia.

 • Chroń delikatną pupę dziecka

  O tym, dlaczego ważna jest pielęgnacja skóry ukrytej pod pieluszką, opowiada dermatolog dr Lidia Ruszkowska z Międzyleskiego Szpitala Dziecięcego.

 • Produkty dla niemowląt Cleanic Dzidziuś

  Skóra niemowlęcia wymaga szczególnej troski i starannej pielęgnacji. To właśnie z myślą o wyjątkowych potrzebach najmłodszych powstała seria produktów Cleanic Dzidziuś: chusteczki nawilżane oraz akcesoria kosmetyczne - płatki i patyczki.

 • nuev – innowacyjna ochrona przed alergiami kontaktowymi

  Nasza skóra jest codziennie wystawiona na szkodliwe działanie uczulaczy, które uwalniane są przez przedmioty codziennego użytku. Nikiel, chrom i kobalt to często spotykane przyczyny alergii kontaktowych lub podrażnień. Marka nuev® powstała jako odpowiedź na potrzeby skóry w dzisiejszym świecie. W laboratoriach NUEV opracowywane są kosmetyki, które chronią przed alergiami kontaktowymi oraz pielęgnują skórę.