• Informacje na temat:

  pedofilia

Artykuły na temat: pedofilia
 • Krzysztof Gojdź ostro o pedofilii w kościele

  Krzysztof Gojdź ostro wypowiedział się o filmie "Kler", a konkretnie o zjawisku pedofilii w kościele. Jakie jest jego zdanie na ten temat? - Wycinać genitalia...

 • Przypadki pedofilii, o których piszę, to sprawy autentyczne

  „Kler” Wojciecha Smarzowskiego bije rekordy oglądalności. Film opowiadający o grzechach polskiego Kościoła obejrzało ponad 5 milionów Polaków. W księgarniach właśnie pojawiła się powieść Piotra Głuchowskiego (współautora książki „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”) pt. „Nic co ludzkie”, oparta na scenariuszu „Kleru”. Autor rozwinął filmowe wątki i pokusił się o stworzenie pogłębionego obrazu pedofilii w Kościele. W rozmowie z Interią zdradza m.in., skąd czerpał informację o...

 • Douglas W. Pryor, Pedofilia. Zwykli ludzie, potworne czyny

  ... Ważnym głosem w tej dyskusji jest publikacja, która ukazała się nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Książkę "Pedofilia. 30 wywiadów z pedofilami" poleca prof. Zbigniew Lew-Starowicz, który jest autorem wstępu do wydania polskiego. Douglas W. Pryor przedstawia historie trzydziestu mężczyzn, którzy popełnili poważne przestępstwa seksualne. Pokonując uprzedzenia, strach i stereotypy...

 • Marta Bryła: Znam problem pedofilii i osoby skrzywdzone przez księży

  25-letnia Marta Bryła zdobyła popularność dzięki roli Aldony Geidyminówny w serialu "Korona królów".

 • Pedofilia - chora fascynacja

  W ostatnich latach pedofilia stała się zjawiskiem masowym. Nie jest już tylko zboczeniem nielicznych maniaków, ale prawdziwą przestępczością zorganizowaną na skalę światową.

 • Pedofilia - zły dotyk

  Powszechnie uważa się, że pedofil to mężczyzna z marginesu społecznego, niewykształcony, często bezrobotny. Tymczasem okazuje się, że ludzie wykorzystujący seksualnie dzieci wywodzą się z różnych środowisk.

 • Powszechnie uważa się, że pedofil to mężczyzna z marginesu społecznego, niewykształcony, często bezrobotny. Tymczasem okazuje się, że ludzie wykorzystujący seksualnie dzieci wywodzą się z różnych środowisk.

 • Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II

  Tłem książki jest głośny w ostatnich latach skandal obyczajowy - ujawnione przez media rozmiary zjawiska seksualnego wykorzystywania nieletnich przez duchownych katolickich. Jednakże głównym jej tematem nie jest pedofilia księży, lecz mechanizmy instytucjonalne, które za pontyfikatu Jana Pawła II uniemożliwiały skuteczne przeciwdziałanie temu zjawisku. U źródeł owych mechanizmów leży bezwzględna...

 • Dlaczego ofiary molestowania milczą?

  Fundacja Dzieci Niczyje tylko w zeszłym roku odebrała ponad 1700 telefonów od dzieci mówiących o wykorzystywaniu seksualnym. O tym jak postępować z ofiarami molestowania seksualnego, opowiadały Agata Baraniecka-Kłos, która była ofiarą pedofilii i założyła Fundację Stop Przedawnieniu oraz Lucyna Kicińska z Fundacji Dzieci Niczyje i koordynatorka Telefonu Zaufania. Dlaczego dzieciom łatwiej zwrócić się po pomoc do fundacji niż do bliskich?

 • Uciekła z uczniem

  Nauczycielka która uciekła ze swoim 13-letnim uczniem odpowie za pedofilię, porwanie i demoralizację nieletnich.

Wideo na temat: pedofilia
 • Marta Bryła: Znam problem pedofilii i osoby skrzywdzone przez księży

  Marta Bryła przyznała, że postanowiła przyjść na premierę filmu "Kler", ponieważ zna osoby molestowane w dzieciństwie przez duchownych. Chciała zobaczyć, jak ten problem został przedstawiony przez reżysera filmu, Wojtka Smarzowskiego. Jak jej zdaniem można walczyć z tym zjawiskiem?

 • Kolejne przypadki pedofilii w Kościele. Jak można to zakończyć?

  31 lipca ma wejść w życie nowelizacja kodeksu karnego. Od tej pory osoba, która wiedziała o czynie pedofilskim i nie zgłosiła tego na policję, sama może zostać poddana karze do trzech lat pozbawienia wolności. Czy to sprawi, że przypadków wykorzystania seksualnego dzieci będzie mniej? Rozmawiali o tym w "Dzień Dobry TVN" Agata Baraniecka-Kłos z Fundacji "Stop przedawnieniu" i ks. dr Jan Dohnalik z Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW.

Dyskusje na temat: pedofilia