• Informacje na temat:

  parzenie bialej herbaty

Artykuły na temat: parzenie bialej herbaty
 • Myślisz, że wystarczy zalać suszone listki wrzątkiem, chwilę odczekać i gotowe. Nic bardziej błędnego. Przygotowanie herbaty to sztuka. Oto jej zasady!

 • Zdrowa osoba może sobie pozwolić na 3-5 filiżanek herbaty dziennie. Warto spróbować także tych mniej znanych odmian - zielonej, białej czy czerwonej. Wiele prozdrowotnych właściwości ma również rooibos.

 • Nietypowe wykorzystanie herbaty

  Najlepiej kupować susz liści. Parzona z niego herbata ma smak i aromat, którym nie możemy się w pełni delektować, zalewając wrzątkiem saszetkę. Odpowiednie parzenie wydobywa z herbaty to co najlepsze(...), goździkami czy kardamonem roztartymi w moździerzu. Możemy dodać suszone płatki kwiatów, np. róży, bławatka, jaśminu albo suszoną skórką pomarańczy czy grejpfruta. Smak herbaty wzbogacą też suszone maliny...

 • Smak herbaty zależy od tego, jaką wodą jest zalewana i ile czasu parzona. I najważniejsze – każdy rodzaj herbaty ma swoje specjalne wymagania.

 • Szampon z jajka i zielonej herbaty do włosów suchych

  Biała glinka delikatnie myje włosy, a żółtko wzbogaca je regenerującym białkiem.

 • Chłodne, jesienne wieczory sprzyjają piciu ciepłej herbaty. Warto pamiętać, że na smak naszej ulubionej herbaty, priorytetowy wpływ ma sposób w jaki ją zaparzymy.

 • Jaką herbatę dla siebie wybrać?

  .... 2-3 min, w wodzie o temperaturze ok. 80 st. C. Krótko parzony napar pobudza. Jeśli wydłużysz czas do ok. 3 minut, to Cię uspokoi. W przypadku tej herbaty dopuszczalne jest jej kilkukrotne parzenie.(...) południowoamerykańskim odpowiednikiem herbaty. Picie tego napoju powoduje pobudzenie organizmu, likwiduje objawy zmęczenia i rozluźnia. Ponadto po wypiciu mate zwiększa się sprawność fizyczna i intelektualna...

 • Rodzaje herbat i ich właściwości

  Parzenie herbaty, to jak się okazuje, nie taka prosta sprawa. Jeśli chcemy, aby napój był smaczny musimy pamiętać,że żadnej herbaty nie parzy się dłużej niż 3 minuty. Każda herbata pasuje do innego rodzaju okoliczności np. zielona jaśminowa idealnie sprawdzi sięw upalne dni, a biała lub czarna zadziała podobnie do kawy, ponieważ zawiera w sobie największą dawkę kofeiny.

 • ...saszetkę. Odpowiednie parzenie wydobywa z herbaty to co najlepsze. Czarną i czerwoną zalewamy wodą 95ºC (czekamy minutę od zagotowania), zieloną, białą i żółtą 70-80ºC (9-6 min od zagotowania wody(...) skórką pomarańczy czy grejpfruta. Smak herbaty wzbogacą też suszone maliny, jabłko czy pigwa. Napar lub susz wykorzystamy do potraw. Ryby z grilla, dania azjatyckie komponują się z ryżem herbacianym...

 • Herbata, ale jaka?

  Czy herbata służy zdrowiu, czy każdy powinien po nią sięgać? Można ją pić w dowolnych ilościach? Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące herbaty.