• Informacje na temat:

  palenie tytoniu

Artykuły na temat: palenie tytoniu
 • Odpoczynek pomoże ci rzucić palenie

  Ilu z nas bezskutecznie próbowało walczyć z nałogiem palenia papierosów? W Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu, czy papierosa można zastąpić... relaksem? Odpowiada Iwona Kowalewski specjalistka od technik relaksacyjnych.

 • Moda na e-palenie

  Kobiece ikony kina amerykańskiego lat 50. i 60., jak chociażby Audrey Hepburn czy Brigitte Bardot, uczyniły z papierosa arcyseksowny rekwizyt. Często grały, nonszalancko i zalotnie paląc cienkie cygaretki. W rzeczywistości cóż jest apetycznego w duszącej chmurze spalanego tytoniu? Może lepiej byłoby wybrać e-papierosy i wydychać małe obłoczki słodkiego Cuba Libre lub kuszącej brzoskwini?

 • Palisz papierosy? A czy wiesz, że…?

  Palenie tytoniu to jeden z poważniejszych problemów społecznych. W ciągu ostatnich lat udało się prawie w pełni scharakteryzować skład dymu papierosowego. Wiadomo, iż zawiera on kilka tysięcy różnego(...) alternatywy, na przykład w postaci papierosów elektronicznych.  Toksyczny dym tytoniowy – kat dla Twojej skóry Palacze tytoniu narażeni są na szereg szkodliwych czynników znajdujących się w dymie...

 • Świąteczny motywator. Jak przekonać mężczyznę, by ograniczył palenie?

  Przeszkadza Ci woń papierosów, a Twój mężczyzna nie ma na tyle silnej woli, by rzucić palenie? Możesz mu pomoc - ograniczanie palenia wcale nie musi przypominać zaciekłego boju z całym światem.

 • Rzucenie palenia poprawia nastrój

  Od dawna wiadomo, że palenie tytoniu ma negatywny wpływ na ludzki organizm. Zidentyfikowano kilka tysięcy szkodliwych substancji występujących z dymie nikotynowym, które mają zgubny wpływ na organy(...) przebadali grupę 236 osób obojga płci, którzy próbowali rzucić palenie i jednocześnie spożywali dużo alkoholu. Wszystkie osoby dostały plastry nikotynowe oraz otrzymały wsparcie psychologa. Dodatkowo...

 • Moda na niepalenie

  Dzięki Międzynarodowej Kampanii Antytytoniowej "Rzuć palenie i wygraj" organizowanej pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu 10 lat w Polsce palenie rzuciło ponad 17 tys. osób.

 • Słyszałaś to już setki razy - palenie szkodzi, jest przyczyną chorób i... śmierci. Ale co zrobiłaś z tą wiedzą? Niewiele. Czy Nowy Rok nie jest dobrym momentem dla powzięcia tej życiowej decyzji o wyzwoleniu się z nałogu?

 • Gdy żołądek jesienią daje znać o sobie

  Kiedyś sądzono, że wrzody trawienne to choroba dyrektorów; winiono za nią stres, palenie tytoniu. Dziś wiadomo, że głównym winowajcą jest bakteria.

 • Palenie tytoniu na ulicach Tokio może okazać się nie tylko szkodliwe dla zdrowia, lecz także dla kieszeni. Od 1 listopada w centrum japońskiej stolicy obowiązuje kategoryczny zakaz palenia.

 • Palenie bardziej szkodzi kobietom

  ...u mężczyzn ryzyko zawału serca powodowane palenie tytoniu wzrasta o 180 proc., to u kobiet o 230 proc. Kobiety wrażliwsze na substancje toksyczne? "Nie wiemy jaka jest tego przyczyna" - przyznał(...) tej wyjątkowo śmiertelnej choroby jest u nich aż dwukrotnie większe niż mężczyzn. Liczba palaczek wzrasta Prof. Huxley obawia się, że faktyczne ryzyko palenia tytoniu może być u kobiet jeszcze...

Wideo na temat: palenie tytoniu
 • Brad Pitt przeżywa ciężkie chwile przez odstawienie tytoniu

  Brad Pitt przeżywa traumę z powodu rzucenia palenia. Po wielu nieudanych próbach nareszcie udało mu się całkowicie zrezygnować z papierosów. Wcześniej zaprzestał także palenia marihuany. W wywiadzie dla „New York Post" powiedział nawet, że kiedy brakowało mu papierosów, był tak głęboko sfrustrowany, że mógłby zabić. Brad Pitt wielokrotnie strofował Angelinę Jolie, by zadbała o swoje zdrowie. Czy w końcu sam zabrał się także za siebie? (Źródło: Cover Video/x-news)

Dyskusje na temat: palenie tytoniu
 • Regenerum- regeneracyjne serum do paznokci

  Każda z nas chciałaby mieć piękne, zdrowe i mocne paznokcie. Zanim urodziłam dziecko, nie musiałam się zbytnio przejmować pielęgnacją pazurków, oczywiście oprócz piłowania, czy nakładania lakierów, jednak zmieniło się to. Paznokcie stały się kruche, rozdwajały się, łamały, przez palenie tytoniu także pożółkły. Długo szukałam odpowiedniego preparatu, który poprawiłby kondycję moich płytek

 • Re: E-palenie nie jest dobre!

  jezeli by chociaz mini mikron czsatki nikotyny wychodzil mieliby haczyk panowie od tytoniu .. wywod zrob sam ... co do zapachow to ja nienawidze przetwazanego sniadania i co z tym zrobisz ( i tu zaznaczam sa gumy do rzucia itd itp a 85% zyjacych bez papierosow nie zauwaza tego problemu u siebie a u palaczy owszem! moze czas najwyzszy o regulacje ustawowa na ten temat bo to DRA MAT !!!!!!!

 • Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  Kategoryczny zakaz palenia powinien obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych., Ponadto palacze powinni płacić wyższą stawkę zdrowotną. Powinna być wyrywkowa kontrola czy pali. Mam 75 lat. Wszyscy moi koledzy palacze, dawno spoglądają na ten świat z góry, od Amrahama.

 • Re: Robert Rient: Wątpliwościami można dzielić się tylko z Jehową

  Do " ja " --- Czytałeś Biblię ? Chyba NIE !------- Czy wiesz jakie są Boże mierniki jak chodzi o niemoralność, alkoholizm, narkotyki, palenie tytoniu ? Nie wiesz !------------------- Oczywiście On wybrał i to jego wola !

 • Re: Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  Palenie tytoniu w miejscach publicznych napisany: Wto Mar 9, 2010 (11:09) Kategoryczny zakaz palenia powinien obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych., Ponadto palacze powinni płacić wyższą stawkę zdrowotną. Powinna być wyrywkowa kontrola czy pali. Mam 75 lat. Wszyscy moi koledzy palacze, dawno spoglądają na ten świat z góry, od Amrahama

 • Re: Umberto Eco: W średniowieczu nie palono czarownic!

  pomylila sie. I to jak dawno! Znacznie pozniej POMYLIL sie wysoko wyksztalcony lekarz francuski, ktory na wszelkie schorzenia przepisywal... palenie tytoniu! Tak metoda spodobala sie innym medykom, ze inni lekarze ja rozpropagowali! Ten lekarz to pan Nicot! W uznaniu "zaslug" jego imieniem nazwano odkryty pozniej alkaloid uzyskiwany wlasnie z lisci tytoniu - nikotyne! W XX wieku jedno z czolowych

 • Re: Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  Palenie tytoniu w miejscach publicznych napisany: Wto Mar 9, 2010 (11:09) Kategoryczny zakaz palenia powinien obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych., Ponadto palacze powinni płacić wyższą(...) tez szkodzą. Samochody szkodzą i palenie szkodzi ale jesli pozbywamy sie teraz szkodliwego palenia to ja sie pod tym podpisuję dwiema rękami a potem kiedy ktos zechce wycofac silniki benzynowe tez sie

 • Re: Fakty i mity o e-papierosach

  Takie są fakty. Znam kilkanaście osób chmurzących BEZ nikotyny. Znam kilka, które odstawiły palenie tytoniu dzięki chmurzeniu a po jakimś czasie również e-papierosy i sa już całkowicie wolne.

 • Re: Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  . Wszyscy są zadowoleni, nie można zrobić tak wszędzie? Celem ustawy antynikotynowej powinna być OCHRONA niepalących, a nie PRZEŚLADOWANIE palaczy. Jako palacz rozumiem, że palenie na przystankach jest

 • Re: Nowy rok bez papierosa!

  Nie da się używki takiej jak nikotyna wchłaniana przez 20,30,czy 50 lat nagle odstawić.To może mieć zgubne skutki.Po za tym najnowsze badania ujawniają że palenie tytoniu zapobiega różnym chorobom.Oczywistym jest że jednemu szkodzi drugiemu nie a struć się można starymi jajami! Znam ludzi palących mających po 90 lat a znałem też niepalących którzy zmarli na raka płuc czy krtani.