• Informacje na temat:

  palenie tytoniu

Artykuły na temat: palenie tytoniu
 • Co się dzieje w twoim ciele, gdy rzucisz palenie

  Co trzeci polak przyznaje się do palenia tytoniu, a statystyczny Kowalski wypala 1610 sztuk papierosów rocznie. Aż 80 proc. palących Polaków chce rzucić palenie, a zaledwie jednemu na dwudziestu się to udaje. Tych, którzy rzucili za pierwszym razem, można policzyć na palcach jednej ręki.

 • ​Palenie nie powinno być modą

  ...2015 do 2016). Specjalny raport w tej sprawie opublikowały ostatnio Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w USA. - Palenie jest przedstawiane w filmach jako coś zabawnego, buntowniczego, sexy(...) po papierosy nawet trzy razy częściej niż pozostałe. I co w tym złego? Można pomyśleć, że palenie nie jest takie straszne. Jednak wyniki badań temu przeczą. Naukowcy z Narodowego Instytutu Raka w USA...

 • Odpoczynek pomoże ci rzucić palenie

  Ilu z nas bezskutecznie próbowało walczyć z nałogiem palenia papierosów? W Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu, czy papierosa można zastąpić... relaksem? Odpowiada Iwona Kowalewski specjalistka od technik relaksacyjnych.

 • Moda na e-palenie

  Kobiece ikony kina amerykańskiego lat 50. i 60., jak chociażby Audrey Hepburn czy Brigitte Bardot, uczyniły z papierosa arcyseksowny rekwizyt. Często grały, nonszalancko i zalotnie paląc cienkie cygaretki. W rzeczywistości cóż jest apetycznego w duszącej chmurze spalanego tytoniu? Może lepiej byłoby wybrać e-papierosy i wydychać małe obłoczki słodkiego Cuba Libre lub kuszącej brzoskwini?

 • Palisz papierosy? A czy wiesz, że…?

  Palenie tytoniu to jeden z poważniejszych problemów społecznych. W ciągu ostatnich lat udało się prawie w pełni scharakteryzować skład dymu papierosowego. Wiadomo, iż zawiera on kilka tysięcy różnego(...) alternatywy, na przykład w postaci papierosów elektronicznych.  Toksyczny dym tytoniowy – kat dla Twojej skóry Palacze tytoniu narażeni są na szereg szkodliwych czynników znajdujących się w dymie...

 • Świąteczny motywator. Jak przekonać mężczyznę, by ograniczył palenie?

  Przeszkadza Ci woń papierosów, a Twój mężczyzna nie ma na tyle silnej woli, by rzucić palenie? Możesz mu pomoc - ograniczanie palenia wcale nie musi przypominać zaciekłego boju z całym światem.

 • Rzucenie palenia poprawia nastrój

  Od dawna wiadomo, że palenie tytoniu ma negatywny wpływ na ludzki organizm. Zidentyfikowano kilka tysięcy szkodliwych substancji występujących z dymie nikotynowym, które mają zgubny wpływ na organy(...) przebadali grupę 236 osób obojga płci, którzy próbowali rzucić palenie i jednocześnie spożywali dużo alkoholu. Wszystkie osoby dostały plastry nikotynowe oraz otrzymały wsparcie psychologa. Dodatkowo...

 • Moda na niepalenie

  Dzięki Międzynarodowej Kampanii Antytytoniowej "Rzuć palenie i wygraj" organizowanej pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu 10 lat w Polsce palenie rzuciło ponad 17 tys. osób.

 • Słyszałaś to już setki razy - palenie szkodzi, jest przyczyną chorób i... śmierci. Ale co zrobiłaś z tą wiedzą? Niewiele. Czy Nowy Rok nie jest dobrym momentem dla powzięcia tej życiowej decyzji o wyzwoleniu się z nałogu?

 • Gdy żołądek jesienią daje znać o sobie

  Kiedyś sądzono, że wrzody trawienne to choroba dyrektorów; winiono za nią stres, palenie tytoniu. Dziś wiadomo, że głównym winowajcą jest bakteria.

Wideo na temat: palenie tytoniu
 • Brad Pitt przeżywa ciężkie chwile przez odstawienie tytoniu

  Brad Pitt przeżywa traumę z powodu rzucenia palenia. Po wielu nieudanych próbach nareszcie udało mu się całkowicie zrezygnować z papierosów. Wcześniej zaprzestał także palenia marihuany. W wywiadzie dla „New York Post" powiedział nawet, że kiedy brakowało mu papierosów, był tak głęboko sfrustrowany, że mógłby zabić. Brad Pitt wielokrotnie strofował Angelinę Jolie, by zadbała o swoje zdrowie. Czy w końcu sam zabrał się także za siebie? (Źródło: Cover Video/x-news)

Dyskusje na temat: palenie tytoniu
 • Regenerum- regeneracyjne serum do paznokci

  Każda z nas chciałaby mieć piękne, zdrowe i mocne paznokcie. Zanim urodziłam dziecko, nie musiałam się zbytnio przejmować pielęgnacją pazurków, oczywiście oprócz piłowania, czy nakładania lakierów, jednak zmieniło się to. Paznokcie stały się kruche, rozdwajały się, łamały, przez palenie tytoniu także pożółkły. Długo szukałam odpowiedniego preparatu, który poprawiłby kondycję moich płytek

 • Re: ​Palenie nie powinno być modą

  Piedo.isz głupory Sporty czy klubowe były robione z prostego tytoniu , a nie z jakiegoś super. Szkodziły tak samo Rzucenie fajek to jwdna przyjemność mniej , ale warto

 • Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  Kategoryczny zakaz palenia powinien obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych., Ponadto palacze powinni płacić wyższą stawkę zdrowotną. Powinna być wyrywkowa kontrola czy pali. Mam 75 lat. Wszyscy moi koledzy palacze, dawno spoglądają na ten świat z góry, od Amrahama.

 • Re: ​Palenie nie powinno być modą

  Niech produkuja normalne papierosy z czystych lisci tytoniu, a nie chemicznie uzdatniane. Sama nikotyna nie jest wcale zła , ale to o te dodstkowe 150 chemicznych ulepszaczy dodawanych przez kocerny.

 • Re: Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  Palenie tytoniu w miejscach publicznych napisany: Wto Mar 9, 2010 (11:09) Kategoryczny zakaz palenia powinien obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych., Ponadto palacze powinni płacić wyższą stawkę zdrowotną. Powinna być wyrywkowa kontrola czy pali. Mam 75 lat. Wszyscy moi koledzy palacze, dawno spoglądają na ten świat z góry, od Amrahama

 • Re: Osiem rzeczy, które zmienią się, gdy przestaniesz jeść cukier

  O wielu chorobach czy dolegliwosciach, których przyczyny zwala sie np. na palenie tytoniu lub cókoer decyduje genetyka. Jednemu papieorsy czy cukier szkodzą, innemu nie.

 • Re: Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  Palenie tytoniu w miejscach publicznych napisany: Wto Mar 9, 2010 (11:09) Kategoryczny zakaz palenia powinien obowiązywać we wszystkich miejscach publicznych., Ponadto palacze powinni płacić wyższą(...) tez szkodzą. Samochody szkodzą i palenie szkodzi ale jesli pozbywamy sie teraz szkodliwego palenia to ja sie pod tym podpisuję dwiema rękami a potem kiedy ktos zechce wycofac silniki benzynowe tez sie

 • Re: Czy palenie naprawdę może zabić?

  Czy palenie dziennie 1-2 papierosów a czasami w ogóle można nazwać nałogiem? Ja tak "podpalam" bo nie chce zupełnie rzucić ale też nie chce palić i czuć tego tytoniu w ciągu dnia więc wieczorami przed snem po pracy spokojnie lubię sobie zapalic.

 • Re: Palenie tytoniu w miejscach publicznych

  . Wszyscy są zadowoleni, nie można zrobić tak wszędzie? Celem ustawy antynikotynowej powinna być OCHRONA niepalących, a nie PRZEŚLADOWANIE palaczy. Jako palacz rozumiem, że palenie na przystankach jest

 • Re: 10 największych zagrożeń zdrowotnych

  Tak, zanieczyszczone powietrze + palenie tytoniu - oto cała ja. Mieszkam na Śląsku i palę papierosy. Ale planuję rzucić, w końcu trzeba coś z tym zrobić. Słuchajcie, możecie polecić coś, co pomoże oczyścić płuca?