• Informacje na temat:

  orzechy właściwości odżywcze

Artykuły na temat: orzechy właściwości odżywcze
 • Orzechy - chrup dla zdrowia mózgu

  Choć są kaloryczne, nie można odmówić im wielu prozdrowotnych właściwości. Sięganie po orzechy nie tylko zmniejsza ryzyko cukrzycy i chorób serca - jak pokazują badania, spożywane regularnie przyczyniają się też do poprawy funkcji poznawczych u osób starszych.

 • Orzechy włoskie – właściwości lecznicze ze smakiem

  W dobrze skomponowanej diecie powinny znaleźć się różnorodne produkty – zapewnia to organizmowi dostawę wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Warto, aby pośród nich stałe miejsce zajęły orzechy włoskie. Długa lista ich właściwości sprawia, iż są one ważne dla zdrowia, ale także dla urody. Warto więc zadbać, by stały się one uzupełnieniem codziennej diety.

 • Orzechy i nasiona na zdrowie

  ...ich ruchliwości. Nerkowiec Orzechy nerkowca to bogate źródło selenu. Ma on właściwości przeciwutleniające, a także przeciwnowotworowe. Przypuszcza się, że selen może zapobiegać rozwojowi raka płuc(...)Pestki, orzechy są magazynem substancji odżywczych roślin. Stanowią skoncentrowane źródło białka, zdrowych nienasyconych tłuszczów, błonnika, a przede wszystkim witamin i składników mineralnych...

 • Komosa ryżowa - matka zbóż

  Ze względu na wyjątkowe właściwości odżywcze nazywana jest matką zbóż. Bogata w błonnik, witaminy, sole mineralne i przeciwutleniacze – podbija świat.

 • Księga smaków: Komosa ryżowa

  Ze względu na wyjątkowe właściwości odżywcze nazywana jest matką zbóż. Bogata w błonnik, witaminy, sole mineralne i przeciwutleniacze – podbija świat.

 • Daktyle. Co warto o nich wiedzieć?

  Ze względu na właściwości odżywcze mieszkańcy krajów Bliskiego Wschodu nazywają owoce palmy daktylowej „chlebem życia”, a rodzącą je palmę „drzewem życia”.

 • Węglowodany dobre i złe

  Ważne pytanie: Jakie pokarmy zawierające te składniki odżywcze wybierać, by czerpać z nich energię, a jakich unikać, by sobie nie szkodzić?

 • Zdrowotne hity prosto z natury

  Mamy do dyspozycji coraz więcej naturalnych produktów z całego świata, które mają wyjątkowe właściwości dla zdrowia. Poznaj te, po które warto sięgać, gdy zbliża się sezon infekcji wirusowych.

 • Zdrowie w nasionach

  Wszystkie nasiona, które jadamy bogate są w składniki odżywcze, zwłaszcza w witaminy i sole mineralne. Mają również dużo skrobi (ziarna zbóż), tłuszczu (orzechy) czy białka (nasiona strączkowych). Na ogół jednak mają wszystkiego po trochę.

 • Arganowy, kokosowy, makadamia, czyli wszystko o olejkach pielęgnacyjnych

  ...babassu Mniej popularny od poprzednich, ale zdecydowanie wart uwagi ze względu na wysokie właściwości zmiękczające i wzmacniające bariery ochronne skóry.  Popularność zdobył kilkadziesiąt lat temu na terenach Brazylii. Jest często używany w pielęgnacji włosów - jego odżywcze właściwości sprawiają, że pozbawione życia włosy odzyskują blask i łatwiej się rozczesują. Służy również jako substancja...